laisvavisuomene.lt
Kovojantys už gyvybę teigia, kad jei abortas epidemijos metu traktuojamas kaip “būtinoji” pagalba, tai juo labiau būtinos naujos gyvybės išsaugojimui skirtos paslaugos.
Korona viruso (COVID-19) pandemijos metu daugybė aborto klinikų tęsia darbą, tuo tarpu jų priešininkai, kovojantys „už gyvybę“ tikina, kad ir jie teikia „būtinąsias“ paslaugas, todėl jiems turėtų būti leista susirinkti.
Virusui išplitus po JAV, valstijos, apygardos ir savivaldybės, vadovaudamosi JAV Ligų kontrolės centrų (CDC) nurodymais, uždraudė viešus daugiau nei dešimties žmonių susibūrimus.
Kai kurie „už gyvybę“ kovojančių organizacijų maldos susibūrimai sustabdyti jau kelias savaites, siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą. Kovo 22 dieną „40 dienų už gyvybę“ organizacija baigė savo 2020-ųjų pavasario kampaniją, kurios metu meldėsi prie aborto klinikų, sugriežtinus viešų susibūrimų ribojimus.
Nors valstijos imasi veiksmų išvengti nereikalingų susibūrimų ir nukreipti visus turimus medicinos išteklius kovai su pandemija, daugelyje jų aborto klinikų paslaugos buvo priskirtos prie „būtinųjų“ ir joms leista dirbti toliau. Ten, kur abortų daryti neleista, priskyrus juos prie „nebūtinųjų“ paslaugų, aborto klinikos bylinėjasi teisme.
Šią savaitę Penktosios apygardos apeliacinis teismas paliko galioti abortus ribojantį įsakymą Teksase, tačiau Šeštosios apygardos apeliacinis teismas leido Ohajuje atnaujinti abortų atlikimą. Federaliniai teisėjai Alabamos ir Oklahomos valstijose taip pat priėmė sprendimus pandemijos metu neriboti aborto.
Dalies „už gyvybę“ kovojančių organizacijų maldos budėjimai ir gatvės konsultacijos tęsiasi, tačiau kai kuriose valstijose jų dalyviai sulaukė pareigūnų dėmesio. „Live Action News“ duomenimis, prie aborto klinikų budėję žmonės Mičigane, Ohajuje, Kalifornijoje ir Viskonsine policijos pareigūnų buvo paprašyti išsiskirstyti dėl neva pažeidžiamų valstijos ir vietos įsakymų. Suimtųjų nebuvo.
Tuo tarpu balandžio 4-ąją Šarlotės mieste (Šiaurės Karolina) keletas žmonių buvo suimti, kadangi dalyvavo didesniame nei dešimties žmonių sambūryje. Vienas jų – „Cities4Life“ organizacijos prezidentas Davidas Benhamas. Jie meldėsi ir siūlė gatvės konsultacijas prie aborto klinikos. Vietos policijos duomenimis, buvo susibūrę apie 50 žmonių grupė. Buvo nuspręsta, kad sambūris pažeidžia nustatytas taisykles ir žmonės paprašyti išsiskirstyti, paliekant tik dešimties žmonių grupę.
Valstijos gubernatorius kovo 27-ąją išleido įsakymą, nurodantį gyventojams „likti namuose“, išskyrus „būtinąsias“ veiklas.
Davidas Benhamas buvo nufilmuotas aiškinantis policijos pareigūnui, kad jis yra „labdaringos organizacijos“ atstovas ir „siūlė būtinąsias paslaugas“ moterims, galvojančioms apie abortą. Jis teigė, kad jis ir kiti dalyviai „laikėsi saugaus atstumo“ ir kad policija turėtų „užeiti į aborto kliniką ir suimti žmones ten“ jei baiminasi masinių susibūrimų pandemijos metu.
Senatorius Tedas Cruzas tviteryje pareiškė, kad D. Benhamo suėmimas buvo „prieštaraujantis konstitucijai ir rimtas piktnaudžiavimas valdžia“.
Teisininkų grupė „Alliance Defending Freedom“ (ADF) D. Benhamo vardu nusiuntė laišką miesto įgaliotiniui, teigdami, kad D. Benhamo grupei ir kitai gyvybę ginančiai grupei „Love Life“ negalioja dešimties žmonių susibūrimo taisyklė, nes tai yra labdaringos organizacijos, teikiančios socialines paslaugas.
Be to, ADF pažymėjo, kad balandžio 4-ąją organizacijų atstovai prie klinikos buvo lauke, tarp žmonių buvo tinkamas atstumas. Anksčiau su policijos pareigūnu buvo suderinta, kad jie gali teisėtai melstis ant šaligatvių prie klinikos su sąlyga, kad būtų išlaikytas bent šešių pėdų (1,8 m) atstumas tarp žmonių ir žmonės turėtų rankų dezinfekavimo skysčio.
Savo laiške ADF teigė, kad organizacijos „už gyvybę“ yra religinės pelno nesiekiančios organizacijos, „teikiančios labdaringas ir socialinio palaikymo paslaugas pažeidžiamiems žmonėms“ taigi „patenka į „būtinųjų veiklų“ sąrašą“ pagal gubernatoriaus įsakymą joms neturėtų būti taikoma dešimties žmonių riba susirinkimams.
Žodžio laisvė „viešose erdvėse, tokiose kaip gatvės ir šaligatviai“ yra „gerai įtvirtinta“, teigė ADF, ir „bet koks šios laisvės draudimas turi būti labai pasvertas“. Miesto valdžios veiksmas išsklaidyti lauke vykusį daugiau nei dešimties žmonių maldos susibūrimą yra „savavališkas ir tampa pretekstu diskriminacijai“, sakė ADF.
„Prašome nurodyti Šarlotės miesto pareigūnams ir darbuotojams, kad jie turi panaikinti visus mūsų klientams iškeltus kaltinimus ir nebetrukdyti jų teisės susirinkti, melstis, konsultuoti ir vykdyti kitą veiklą viešoje vietoje“, laiške rašė ADF vyresnysis patarėjas Kevinas Theriotas.
Grupės „Love Life“ nariai taip pat buvo suimti Šiaurės Karolinos valstijos Grinsboro mieste kovo 28-ąją ir dar kartą kovo 30-ąją jiems besimeldžiant prie aborto klinikos. ADF išsiuntė laišką ir dėl šio atvejo, teigdami, kad rinkosi mažesnės nei dešimties žmonių grupės, kaip reikalaujama vietos valdžios, o dalyviai stovėjo saugiu atstumu vienas nuo kito.
Parengta pagal Outreach just as ‘essential’ as abortion, say pro-life advocates