Meloni partija nori išsaugoti Kalėdas mokyklose

Chris Tomlinson

Italijos ministrės pirmininkės Giorgio Meloni vadovaujama partija “Italijos broliai” (FdI) pateikė įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta bet kuriai mokyklai atšaukti krikščioniškas šventes per Kalėdas ar Velykas, tuo sukeldama Italijos kairiųjų pyktį .

Šią savaitę, likus kelioms dienoms iki Kalėdų, Italijos Senatui buvo pateiktas įstatymo projektas, kuriame skelbiama, kad “visų lygių Italijos mokyklose nebebus galima atšaukti prakartėlės, Kalėdų ir Velykų”, – praneša laikraštis “Il Giornale”.

Senatorė Lavinia Mennuni, FdI narė, sakė: –  Esame liudininkai nepriimtinų ir gėdingų kai kurių mokyklų institucijų sprendimų, kuriais uždraudžiama mokyklose rodyti prakartėlę arba pakeičiama jos gilioji esmė, pavyzdžiui, Kalėdų šventę pakeičiant į neįtikėtinas žiemos šventes, kad nebūtų įžeisti kitų religijų tikintieji.

Mennuni pridūrė: – Visiškai būtina saugoti ir ginti tai, kas iš esmės yra mūsų kultūrinės šaknys, kurių labai puikus pavyzdys yra prakartėlė.

Įstatymo projektas neleis mokykloms panaikinti krikščioniškų tradicijų per Kalėdas ir Velykas arba bandyti jas pakeisti, kad jos labiau įtrauktų kitų tikėjimų ir kilmės mokinius, nes įstatymo projekto autoriai teigia, kad tokie veiksmai yra “mokinių ir jų šeimų, išpažįstančių daugumos religiją, diskriminacija”.

Įstatymo projekto autoriai taip pat teigė, kad tie, kurie bando atšaukti ar pakeisti dvi pagrindines krikščioniškas šventes, kėsinasi į italų tautos tradicijas, ir pavadino tokius bandymus pakeisti šventes “hedonistiniu-konsumeristiniu atspalviu”.

Įstatymo projekte numatyta, kad mokytojams ir kitiems mokyklų darbuotojams, pažeidusiems taisykles, būtų taikomos drausminės priemonės.

Antonello Giannelli, Nacionalinės direktorių asociacijos, atstovaujančios apie 50 % Italijos mokyklų direktorių, prezidentas, kritiškai vertino įstatymo projektą, sakydamas: “Be abejo, turime nepamiršti šalies tradicijų, tačiau jų įvedimas įstatymu yra ne vietoje. Bet kokiu atveju, parlamentinėse diskusijose bus galima gerai įvertinti, ką daryti.”

Pedagogams atstovaujančios profesinės sąjungos FLC CGIL generalinė sekretorė Gianna Fracassi, komentuodama įstatymo projektą, atrodė pasipiktinusi: – Visi turi prisiminti, kad gyvename pasaulietinėje šalyje, mokykla yra pasaulietinė. Tokios operacijos, kaip ši, kuriomis kišamasi į mokyklų autonomiją, yra nepriimtinos. Visais būdais remsime mokyklų autonomijos principą ir valstybinių mokyklų pasaulietiškumą. Tegul jie dar kartą perskaito Konstituciją.

Atrodo, kad kairiojo sparno politikus šis žingsnis taip pat papiktino: Riccardo Magi iš partijos “Daugiau Europos” pareiškė, kad, esant dabartinei Meloni vyriausybei, Šventoji šeima atsidurs pabėgėlių centre Albanijoje.

Magi anksčiau pasisakė prieš susitarimą, pagal kurį Italijai būtų leista Viduržemio jūroje išgelbėtus migrantus perkelti į Albanijoje esančias patalpas, kuriose būtų nagrinėjami jų prašymai suteikti prieglobstį, ir pavadino jį “Italijoje sukurtu Gvantanamu”.

Luana Zanella, parlamento narė, Žaliųjų aljanso ir kairiųjų lyderė, pridūrė: – Jie yra juokingi, jie nori įstatymu uždrausti viską, kas jiems nepatinka. Užuot valdę šalį, o šios pareigos jie nesugeba atlikti, jie ir toliau naudoja “dėmesio blaškymo ginklus”, pavyzdžiui, šį įstatymą, nukreiptą prieš mokyklų direktorius, kurie sutinka, kad mokykloje būtų pašalinta prakartėlė. Šalis jau pamatė jų blefą.

Maura Striano, Neapolio savivaldybės švietimo ir šeimų reikalų tarybos narė, taip pat pasisakė, pritardama Giannos Fracassi žodžiams: – Italija yra pasaulietinė valstybė. Tarp valstybės ir Bažnyčios yra susitarimas, bet mes esame pasaulietinė valstybė, mokykla yra valstybinė, ir man neatrodo teisėta įvesti ar net numatyti sankcijas mokyklos direktoriui, kuris nusprendžia mokykloje nerodyti prakartėlės.

Italijos FdI pasipriešinimas pasireiškia tuo, kad vis daugiau Europos šalių mokyklose ar vietos valdžios institucijose uždraudžiamos Kalėdų tradicijos, pavyzdžiui, Kalėdų eglutės, arba Kalėdų šventės keičiamos taip, kad labiau įtrauktų moksleivius iš migrantų šeimų ir skirtingų religinių sluoksnių.

Belgijoje Saint-Gilles meras Jeanas Spinette’as pasiūlė, kad šventasis Mikalojus taptų labiau marokietiškas, kad “rastų ryšį su miesto musulmonų bendruomene”, ir pridūrė: “Mums šventasis Mikalojus turi būti draugiškas aplinkai, gerbti religijas ir būti kryžminis.”

Europos Sąjungos parlamentas pirmą kartą parodė prakartėlę tik praėjusiais metais, prieš tai apsvarstęs, kad tokia prakartėlė gali būti vertinama kaip “galimai įžeidžianti”, nepaisant to, kad dauguma europiečių ES viduje save identifikuoja kaip krikščionis, o  41 proc. iš jų – kaip Romos katalikus.

Chrisas Tomlinsonas yra britų ir kanadiečių žurnalistas, dirbantis leidinyje “The European Conservative”. Jis daug dėmesio skiria migracijai, Europos politikai, kraštutinių kairiųjų ekstremizmui ir islamo terorizmui. Anksčiau dirbęs “Breitbart News”, jis aprašė istorijas nuo migracijos krizės iki “Brexit” ir populizmo bei tradicinio konservatizmo stiprėjimo Europoje.

europeanconservative.com

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top