Menininkai simboliškai atstatė Druskininkų savivaldybės nugriautą skulptūrą

Romas Sadauskas-Kvietkevičius rašo iš Druskininkų:

Druskininkuose simboliškai atstatyta Taikos ir Šv.Jokūbo gatvėje stovėjusi dailininko Antano Balkės skulptūra „Legenda”, kurią liepos pradžioje nugriovė Druskininkų savivaldybė. Tokią akciją surengė kurorto menininkai, palaikomi iš Vilniaus atvykusios Dariaus Kuolio vadovaujamos visuomenininkų grupės.

Spalio 23 d. dailininkas Gintaras Žilys ir pats nugriautosios skulptūros autorius Antanas Balkė pastatė jos vietoje raudonos spalvos klaustuką, simbolizuojantį iki šiol kurorto visuomenei bei Lietuvos dailininkų sąjungai neatsakytą klausimą, kodėl liepos pradžioje buvo sunaikintas su Druskininkų savivaldybe dėl atleidimo iš darbo besibylinėjančio skulptoriaus autorinis darbas. Akcijoje dalyvavę sostinės visuomenininkai, atlydėję Druskininkuose viešintį Pilietinės visuomenės instituto vadovą Darių Kuolį ant Taikos ir Šv.Jokūbo gatvių skverelio grindinio spalvotomis kreidelėmis išpaišė žodį „Tiesos!” Akciją iš tarnybinio automobilio stebėjęs Alytaus apskrities VPK Druskininkų policijos komisariato pareigūnai visuomenininkams netrukdė.

Rugpjūčio mėnesį dėl A.Balkės skulptūros nugriovimo Seimo narys Arvydas Anušauskas buvo kreipęsis į Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydamas išsiaiškinti, ar Druskininkų meras Ričardas Malinauskas nepiktnaudžiauja savo įgaliojimais. Daugiau – „Druskininkų naujienose”.

Apie akciją taip pat galite paskaityti šiame „Alytaus naujienų” straipsnyje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top