Meras Malinauskas žengia advokato Černiausko pėdomis: Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Tiesos.lt publikacijų

Pamename: buvo toks garsus advokatas Gintaras Černiauskas. Jis prieš kameras ir būrio piliečių akivaizdoje 2012-ųjų gegužės 17-ąją „įvykdė teismo sprendimą“ – iš gimtųjų namų, lauždamas vaikui kojas, išnešė klykiančią Deimantę Kedytę. Vėliau TV laidose aiškino, kad namuose šiai operacijai rimtai rengęsis ir treniravęsis. Dar vėliau advokatas Černiauskas supyko ir apskundė Generalinei prokuratūrai tuos, kurie viešai įvardijo advokato veiksmus – pasakė tai, ką visi matė, tai, kuo pats advokatas didžiavosi. Prokurorai ir kriminalinė policija prieš Černiausko apskųstus piliečius pradėjo rimtą tyrimą, kurį po gero pusmečio buvo priversti nutraukti.

Yra toks Druskininkų meras, Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas Ričardas Malinauskas, daug reklamuotas žurnalo „Veidas“, dienraščio „Lietuvos žinios“ ir kitos lietuviškos spaudos. 2012-ųjų liepos 3–4 dienomis meras įvykdė savo paties vandališką sprendimą – keršydamas nepaklusniam buvusiam „valdiniui“, Druskininkų miesto dailininkui Antanui Balkei, sunaikino jo dar Atgimimo metais M. K. Čiurlionio motyvais sukurtą skulptūrą „Legenda“. Ne tik sunaikino, bet ir jos likučius nuo dailininko paslėpė.

Kai Druskininkų žurnalistai ir pilietinis Tiesos.lt portalas apie tai viešai prakalbo, meras R.Malinauskas beveik metus kantriai kentė, o paskui ryžtingai žengė advokato Černiausko pramintu taku – pasipiktinęs tuo, kad jo nuveikti darbai įvardyti ir aprašyti, pamiršęs, kad yra viešas asmuo, privataus kaltinimo tvarka šių metų rugsėjo 26 dieną įskundė Tiesos.lt portalą Dariaus Valiaus vadovaujamai Generalinei prokuratūrai.

Merą Malinauską labai įžeidė trys portale Tiesos.lt pernai gruodį publikuoti tekstai. Pirmasis jų – „Viešas laisvųjų menininkų ir piliečių laiškas paskirtajam Ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui“, kurį pilietinis portalas Tiesos.lt paskelbė 2012-ųjų gruodžio 11 dieną:

Pirmojo teksto informacija buvo pakartota kitose dviejose Tiesos.lt publikacijose – „Stabdykime barbarus – apginkime Atgimimo „Legendą“ ir „Premjeras raginamas stabdyti partijos draugo vandalizmą“.

Generalinė prokuratūra mero skundą įvertino labai rimtai ir nedelsdama – spalio 11-ąją – pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį: „Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Tyrimą D.Valio prokuratūra perdavė Alytaus policijos komisariatui. Alytaus policija bylą tirti pradėjo įpareigodama savo kolegas iš Druskininkų visų pirma apklausti skulptorių Antaną Balkę. Lapkričio 15 dieną policija išsikvietė menininką į apklausą.

Druskininkuose leidžiamas laikraštis „Druskonis“ pasiteiravo Antano Balkės, kodėl būtent juo susidomėjo teisėsauga. Menininkas „Druskoniui“ papasakojo:

„Praėjusį ketvirtadienį (lapkričio 14 d.) sulaukiau skambučio iš Druskininkų policijos. Pranešė, kad turiu atvykti į policiją patikslinti informacijos. Paklausiau, apie ką norima kalbėti. Paminėjo skulptūrą „Legenda“. Sakau, kad lyg nėra apie ką kalbėti – Alytaus prokuratūra, tyrusi mano skundą dėl skulptūros „Legenda“ ir man padarytos žalos, ikiteisminio tyrimo taip ir nesiryžo pradėti. Atsakė, kad reikia vis tiek pasikalbėti. Penktadienį ryte nuėjau į policijos komisariatą. Ten ir sužinojau, kad yra gautas R.Malinausko skundas dėl šmeižto, kuriame jis nurodęs tris portalo Tiesos.lt publikacijas. Man buvo pateikta daug klausimų, tarp kurių ir kokią informaciją iš manęs gavo Tiesos.lt redakcija, ar aš esu tų straipsnių autorius. Jiems kilo įtarimai, kad šios publikacijos galėjo būti mano parašytos. Bandžiau paaiškinti įvykių seką, dėl ko kilo meno žmonių protesto akcijos, kokiomis aplinkybėmis iš skvero Šv. Jokūbo-Taikos gatvių sankryžoje buvo nuimta 24 metus čia stovėjusi skulptūra „Legenda“. Galbūt policijos rankomis taip norima pagąsdinti už kritiką, tokiu būdu kerštauti?“

„Druskonio“ žurnalistams pavyko pašnekinti ir ikiteisminį tyrimą kontroliuojančią Alytaus prokurorę Laurą Mačiulytė-Valaitę.

„Druskonis“: Kokiu pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto remiantis Tiesos.lt publikacijomis?

Prokurorė Laura Mačiulytė-Valaitė: Į Generalinę prokuratūrą Malinauskas kreipėsi su skundu rugsėjo 26 dieną. Generalinė prokuratūra spalio 11 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį ir persiuntė mums į Alytų atlikti bei kontroliuoti ikiteisminį tyrimą. Bylą tiria Alytaus policija.

„Druskonis“: Kokiu statusu į pareigūnus kreipėsi Malinauskas – kaip privatus asmuo ar kaip politikas?

Prokurorė: Malinauskas kreipėsi kaip privatus asmuo. Savo pareiškime jis užsimena apie einamas mero pareigas, bet skundas yra pateiktas kaip privataus asmens, duotas namų adresas.

„Druskonis“: Ar savo skunde R.Malinauskas nurodė konkrečias Tiesos.lt publikacijų frazes, kurias jis apibūdina kaip šmeižtą?

Prokurorė: Ne, jis nurodė tik pačius straipsnius.

„Druskonis“: Ar Generalinei prokuratūrai pakako tik tiek informacijos pradėti ikiteisminį tyrimą?

Prokurorė: Kai yra duomenų, kad gali būti padaryta nusikalstama veika, galima pradėti ikiteisminį tyrimą arba atsisakyti jį pradėti. Matyt, jei yra duomenų, kad galėjo būti padaryta tokia veika, tai ir pradedamas ikiteisminis tyrimas. Vėliau, tyrimo eigoje, nustatysime, ar buvo padaryta ta veika, ar ne. Vėlgi gali būti bus įvairūs sprendimai: ikiteisminis tyrimas gali būti ir sustabdytas, jei bus nenustatyta, kas parašė tuos straipsnius, gali būti nutrauktas, jeigu, tarkim, bus nenustatyta, kad padaryta ta veika. Arba gali būti nustatyta, jog buvo padaryta nusikalstama veika, t.y. šmeižimas, ir jeigu tai buvo – reikės nustatyti nusikalstamą veiką padariusius asmenis. Tokia veika priskiriama privataus kaltinimo tvarka nagrinėjamų bylų kategorijai, o tai reiškia, kad pareiškėjui tokiu atveju išaiškinama teisė kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

„Druskonis“: Kaip vertinate faktą, kad pirmiausiai ikiteisminio tyrimo metu apklausiamas skulptorius Balkė, apie kurio skulptūros likimą buvo rašoma tuose straipsniuose, o ne pats informacinis portalas, paskelbęs šias publikacijas, beje, iki šiol nieko nežinantis apie pradėtą ikiteisminį tyrimą?

Prokurorė: Kadangi tyrimas atliekamas Alytuje, pavedimai dėl apklausų išsiųsti į kitus miestus – kas parašė tuos straipsnius, mes nežinome. Balkė buvo apklausiamas kaip liudytojas, turint omeny, gal jis buvo tų straipsnių iniciatorius, gal jis ką žinojo ir panašiai.

„Druskonis“: Bet juk tam yra portalo administracija.

Prokurorė: Taip, dėl šito kreiptasi. Kadangi apklausos vyksta ne Alytuje, o kituose miestuose, tai užtrunka. Štai jūs žinot, kad Balkė buvo apklaustas, o aš dar nežinau, nes negavau pavedimo iš Druskininkų policijos. Kadangi Tiesos.lt publikacijos susijusios ir su skulptoriumi Balke, tyrėja nusprendė liudytoju apklausti ir šį asmenį.

* * *

Pilietinio Tiesos.lt portalo bendradarbiai liko nemaloniai nustebę: apie galimai nusikalstamas ir dvejų metų įkalinimo vertas portalo publikacijas, apie Generalinės prokuratūros dėl jų pradėtą tyrimą jie sužinojo ne iš pačios teisėsaugos, bet iš policijos apklausto dailininko Antano Balkės ir „Druskonio“ žurnalistų.

Nesulaukęs policijos klausimų, Tiesos.lt portalas nutarė elgtis pilietiškai – ateiti į pagalbą sunkiai dirbančiai Lietuvos teisėsaugai ir pats viešai apklausti galimai nusikalstamo rašinio autorių Darių Kuolį.

D. Kuolio atsakymus į apklausos klausimus skaitykite mūsų portale rytoj.

Daugiau apie privataus asmens Druskininkų mero Ričardo Malinausko daromą spaudimą teisėsaugai siūlome skaityti „Druskonio“ publikacijoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Biss...

Pirmiausia pateiksiu internautų korespondento Pikaso komentarą apie privačios žiniasklaidos pilamą mėšlą: „Galėtų pribaigti toks Seimo pirmininkės nesupratingumas, jei jis būtų iš tikrųjų nuoširdus. Manau, kad jis tik apsimestinis. Sukeltas balaganas, atrodo, jau eina į pabaigą. Išsikvėpia… Nesunku pastebėti, kad beveik visi rašiniai rodo aiškų ar beveik aiškų norą sukompromituoti prezidentę. Keliems politikams bei politologams pabandžius pažvelgti į esmę – patį pažymos turinį, teko suvokti kad jų prasmingos mintys paskendo Augėjo tvartų turinyje. Susidaro netgi įspūdis, kad Lietuvoje nėra jėgos, kuri pajėgtų kaip F. Durrenmatt „Heraklis ir Augėjo tvartai“ tragikomedijos herojus iškuopti mėšlą, kuriame nugrimzdusi visa valstybė. Buvo suprasta, kad iškuopti susikaupusį mėšlą iš šalies, pirmiausia reikia jį iškratyti iš jos piliečių galvų. Prezidentės vyriausioji patarėja D.Ulbinaitė prabilo apie esmių esmę,… Skaityti daugiau »

Anikė

Dažnai žmonės klausia,kodėl Lietuvoje sunku,tiesiog nepakeliama gyventi,vargti Lietuvoje,kas kaltas? Manau,kalta kaka-fonija,kai kiekvienas valdžiažmogis be
jokio pasiruošimo (tik moka gražius pažadus žarstyti ir su žemėmis sumaišyti savo aponentą)bando griežti pirmu smuiku.Visi griežia savo klanų naudai,pamiršę
eilinį žmogų.Po pasiutpolkės tik valstybės skolos auga,jėgos struktūros „naglėja”…Nekoks vaizdelis,lyg filme „Vestuvės Malinovkoje”-apsuki kepure,jau
kita valdžia,tik metodai tie patys:sau,saviškiams…
Deja,užmiršta,kad reikia ruoštis ir paskutinei kelionei.”Būdėkime,nes nežinome,
kada sustos mūsų laikrodžiai,o gerų darbų taip ir nebūsime nuveikę.”
Moralė paprasta-vagie,kepurė dega.

vizitor

senai visi pastebėjo, kad Pravdos kopija Tiesos lt gina mafijinio oligarcho Uspaskio siekį monopolizuoti žiniasklaidą. Jis jau turi savo balsas.lt grupę su rajoniniais laikraštukais kiedainietuis lt, šiaulietis lt klaipėdietis lt ir t.t. , savo rajoninių tv tinklą, „aikštė” ir t.t. Greitai žmonės nebegalės sužinoti kitokios tiesos, kaip tik graužinienės-uspaskio-kuolio „pravdą”. Dėl tokios padėties turėtų atsistatydinti amžinu patapęs žurnalistų sąjungos pirmininkas Radzevičius, kuris dabar leidža pats sau kurti įstatymus, kurie galutinai iš savivaldybių atimtų teisę turėti savo informacinę priemonę ir pasakoti gyventojams apie savivaldybės atliekamus darbus. Gindamas žurnalistų biznį, Radzevičius praktiškai įtvirtina mafijinę OLIGARCHINĘ sistemą, naikina demokratją, nes žmonės visiškai paliekami be objektyvios informacijos. Nes rašymas apie gerus valstybės ar savivaldybių darbus traktuojamas kaip reklama ir už tai privatūs laikraščiai ima… Skaityti daugiau »

anike, anike...

tu ir pati nesuvoki, kokių klanų propaganda užvaldžiusi tavo protelį…

to Biss...  2013-11-23

Prie ko čia šis tavo paskvilis? Užsimanei pasipuikuoti, ir kas…? Tik Š…. gavosi.

O ka ...

kaip suprantu, remiantis tokiais „skundais”, straipsniu taikytojai, dirbantys[?] „prokurorais”, bylas, gali kelti-kilnoti bet kam,uz bet ka?Tik va nesuprantu,negi tam Valstybe,t.y mes, skiriame „jiems” pinigus?

Stasys

Koks tas meras bebūtų,m ar kiek nusipelnęs miestui, bet nevalia jam rodyti savo nagų, griaunant meno kūriinius ir niekinant tų kūrinių autorius.Juk ne tokie mes turtingi esam? Jeigu meras mano, kad ne toje vietoje ta slulptūra stovi, tai reikia tartis su autoriumi, o ne imti ir suniokoti meno kūrinį. Tai nedaro garbės tokiam griovėjui. Be to, ta skulptūra, berods, pastatyta tada, kai apie tą žmogų, vėliau tapusį meru,gal, niekas net nebuvo girdėjęs. Perskaičiau tas publikacijas, dėl kurių tas ambicingas meras kelia šurmulį, bet nieko tokio kriminalinio jose napastebėjau.Bet matant mūsų prokuratūros darbą…..?….

taip daugiau tęstis negali

RADZEVIČIUS PRIVALO ATSISTATYDINTI.

Nida

Viršūnė. Generalinė prokuratūra akivaizdžiai pažeidžia Konstituciją. Persekioja už kritiką. Tie, kas valdo bevalį Valį daro iš Lietuvos Baltarusiją.

Nidai

O, kad jie Baltarusiją padarytų! Jie Lietuvoje daro Somalį ir labai sėkmingai.

Siūlau

Apkeisti Vilniaus vamzdį į Druskininkų „skulptūrą”: toks pat š., tik žymiai mažesnis.

Klaipėda

Ar buvo nubaustas tas MalinauskaS UŽ VANDALIZMĄ?

apgailetina, bet

Druskininkai turi mera vandala-feodala.

tulas

Tiesos portalas yra kaip rakstis subinej. Ir ne tik teisesaugai. Todel tokie veiksmai suprantami, bet ne toleruotini.

tulas

…apsijungusios ir šią situaciją išnaudojusios visos vidaus ir išorės jėgos, kurioms per šiuos penkerius metus tapo sunkiau vogti, sukčiauti ir daryti įtaką” viešoje teisinėje erdvėje visiškai pralaimi…
Reikejo tas vidaus ir isores jegas apkaltinti dar zmogzudystemis ir terorizmu. Teisesaugai butu lengviau. O kad jos „viesoje teisineje erdveje” pralaimi-sventa teisybe. Tik reikejo dadeti, kad -Lietuvos. Todel kad ta erdve-tai sudo duobe. Strasburo erdveje-kaip taisykle laimi Bet anksciau ar veliau sudas bus iskuoptas.

Pasirodo,kažkas

mus čia skaito.

pizdauskas

Malinauskas, Cerniauskas, PIZDAUSKAS. Tai saikos dalis, kuri dar 1991 pasivoge valstybe sau. AMB, Liansbergis, Fermeris, Polikarpovna…..ir pizdauskas tau LIETUVA.

Čia ,turbūt,

ne jo vieno iniciatyva.Su kuo nors pasitarė.Nors tai nemaloni,bet reklama Tiesos portalui.Kokios pagalbos reikėtų portalui iš paprastų žmonių šiuo atveju?

Ar prezidentei ir jos patarėjoms  ne

ant nervų Garliavos mergaitės tragedija,kad pradėjo perdėtai ir nesveikai pozuoti su vaikais?Gal čia įvairiais keliais nori uždrausti judėjimą Tiesos?

Mes galėtume per

visus portalus,komentaruose viešinti šį atvejį ir reklamuoti šio portalo straipsnius.Aš tai mėgstu daryti.Tik reikia rašyti žodį Tiesos be .lt…kitaip nepraleidžia.Eiti į puolimą šiokį tokį.Dabar jau einu paviešinti.

Algis

O, kodėl Valys nepradeda tyrimo prieš Sadecką, kuris šmeižė Drižių? Vieniems greit puola kelt bylas, kitus pamiršta. Tikras kišeninis prokuroras.

Stebėtoja

Jau galėtų Grybauskaitė užkabinti Valiui ordiną. Taip nuoširdžiai žmogelis kovoja su visais „Lietuvos Dalios” kritikais.

vargšai

žmonės, garbinantys tokius kaip Malinauskas. Vargšai. Kaip ir visa Lietuva. Pasižiūrėkite „klausimėlį” ir sužinosite, kas Lietuvoje gyvena. Va, ar tokius nelengva valdyti?

Stasys

Mano manymu, draugo/pono MALINAUSKO padarytas „žygdarbis” yra VANDALIzmas iš CHULIGANIŠKŲ paskatų ir už tai jis turėtų būti atitinkamai nubaustas. Tokių gėdingų dalykų mūsų tėviškės padangėje neturėtų būti, nes tai garbingų Atgimimo laikų meno kūrinus, o ne koks nors okupacinis „šedevras”.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top