Metas prezidentei pasvarstyti, ar ji turi moralinę teisę toliau eiti pareigas

Vyriausiajam administraciniam teismui pripažinus, kad buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas majoras Vytautas Giržadas buvo iš pareigų atleistas neteisėtai, jo buvęs viršininkas Seimo narys Vitalijus Gailius viešai priminė: Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė reikalavo nusikalsti – nepagrįstai atleisti iš pareigų savo pavaduotoją V. Giržadą. Akivaizdu, kad, darydama neleistiną spaudimą Vyriausybės paskirtam pareigūnui – FNTT direktoriui, nusikalto pati Respublikos prezidentė: ji pažeidė Konstituciją ir įstatymus.

Užuot pripažinusi padarytą šiurkščią klaidą ir dėl jos viešai atsiprašiusi persekiotų FNTT vadovų bei visuomenės, ponia D. Grybauskaitė ėmė žiniasklaidai aiškinti Lietuvoje dar negirdėtus dalykus – neva teismas neturįs galios panaikinti VSD poligrafo duomenų. Priminsime: teismas konstatavo, kad VSD poligrafo duomenis falsifikavo. Brutaliai pamindama teismo sprendimą, ponia D. Grybauskaitė paragino į eitas pareigas sugrąžintą majorą V. Giržadą atsistatydinti, nes jis šių pareigų eiti neva „neturi moralinės teisės“.

Toks neadekvatus ponios D. Grybauskaitės elgesys neabejingiems piliečiams kelia rimtą rūpestį. Jiems pradeda aiškėti: ateina laikas pačiai prezidentei pasvarstyti, ar ji turi moralinę teisę toliau eiti savo pareigas.

* * *

D.Grybauskaitė: V. Giržadas pats turėjo pasitraukti iš FNTT

Šarūnas Černiauskas | DELFI.lt | 2013 m. rugsėjo 19 d.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nekvestionuoja teismo sprendimo, kuriuo į darbą sugrąžintas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas.

Tačiau šis pareigūnas, įtartas duomenų apie veiksmus prieš banką „Snoras“ nutekinimu, šalies vadovės nuomone, turėtų pats susimąstyti, ar gali eiti šias pareigas.

Paklausta, ar V. Giržado ir buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus atleidimas nebuvo klaida, D. Grybauskaitė žurnalistams nurodė, esą teismas FNTT vadovų atleidimą pripažino neteisėtu pirmiausiai dėl procedūrinių dalykų. Dėl to esą atsakomybė tenka Vidaus reikalų ministerijos (VRM) teisininkams, dirbusiems su FNTT vadus atleidusiu ministru Raimundu Palaičiu.

„Teismai sprendė atleidimo procedūrinius klausimus. Ir jeigu yra toks sprendimas, kad jie grąžinti į darbą, reiškia, buvo padaryti procedūriniai pažeidimai. Ir tenka atsakomybė VRM juristams ypač. Nes tik procedūriniai dalykai. Na, o dėl kitų aspektų, t.y. dėl melo detektorių parodymų – joks teismas negali panaikinti šių rezultatų“, – primindama du V. Giržadui nepalankius tyrimus poligrafu sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, V. Giržadas pats turėtų susimąstyti, ar turi moralinę teisę eiti FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigas.

„Visada sakiau, kad visų teisėsaugos institucijų vadovai turi būti nepriekaištingos reputacijos. Ir po to, kai du melo detektoriai dviejose institucijose parodė neigiamą rezultatą vienam iš FNTT vadovų, manau, kad moraliai tas vadovas turėjo pats atsistatydinti. Teismas nusprendė, kad gali (eiti pareigas – DELFI), o moralinės ir kitos priežastys išlieka“, – sakė D. Grybauskaitė, pridurdama, kad „šešėlis dėl reputacijos“ išlieka tiek V. Giržadui, tiek V. Gailiui.

DELFI primena, jog teismų sprendimais abu buvę FNTT vadovai R. Palaičio buvo atleisti neteisėtai. V. Giržadas į darbą jau sugrįžo. Tuo tarpu V. Gailius, išrinktas į Seimą vienmandatėje apygardoje, nutarė pasilikti parlamentaro mandatą.

DELFI.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gailius ir Giržadas

turi eiti iki Strasbūro.Geriau,kad tauta ar padorioji jos dalis,solidarizuotųsi su šiais dviem vyrais.ir kartu paduotų D.Grybauskaitę ir jos šešėlį į teismą ir iki Strasbūro…tauta prieš savo valdžią.

Tauta duoda valstybę į

teismą.Taikus scenarijus būtų toks.Iki Strasbūro.

SkSt

Žinot, mielieji, ponia Nėprieko kuo toliau tuo labiau primena tarybiniais laikais nenusisekusį savo karjeroje praporščiką, kuris visomis aplinkybėmis ir net joms nesant, neadekvačiai bando rodyti savo balsą, muštruoja pavaldinius – mat reikia naujų antpečių. Tuo tarpu koks nors pulkininkas lengvai randa kalbą su eiliniais.
Toks įspūdis, kad ponia siunta dėl nenusisekusios „raudonosios” karjeros, dėl nepriklausomybės atėjimo į Lietuvą pakištos kojos. O mokymas ir įpročiai tai liko.Ne veltui dar tarybinėje jos charakteristikoje ji charakterizuojama kaip užsispyrusi „ožka”.
Žodžiu, apie tokius sakoma: „Nors kuolą ant galvos tašyk” arba „Kuprotą tik grabas ištiesins”.

Prezidento rinkimai

Tai už ką reikės tada balsuoti. Mūsų prezidentė praranda simpatijas. negalima taip akivaizdžiai meluoti.

nesuprantu

ar turi teisę kalbėti apie moralines nuostatas: TSKP narys, žmogus slepiantis savo biografiją, buvęs Burokevičiaus bendražygis, galimai kgbistas, telefonu neteisėtai spaudęs daryti nusikaltimus, kuriam teismo nutartis nei-prie-ko ir t.t.?

Anikė

„My naš,my novyj mir pastroim”,tas lozungas gerai išmoktas.Štai ir stato kėgėbistams tą pasaulį-Komunizmą, viskas jiems nemokamai, neteisiami, nekontroliuojami.Ypač ji naudojasi lengvatomis,nors tauta skursta.Kai sąžinės, doros nėra,dažnai marazmas juos įveikia.

algis

Siūlau ge. Gailių išrinkti Lietuvos Prezidentu. Giržadą paskirti generaliniu prokuroru, tvarkos padaugės… mąstykim.

Leonija

Net nebesinori sios moters vadinti prezidente,kuri pateko i si posta nuslepus savo biografija.Sunku pasakyti eiliniam zmogui ar VSD ja pakabinusi,ar ji laiko teisesaugos vadovus savo kovingose rankose uz vienos vietos,taciau kad tarp ponios ir teisesaugos vadovu yra kazkokie nesvarus santykiai matosi labai aiskiai.Koks jos tikslas ir kur ji veda Lietuva taip pat neaisku,nes jos sabloniskos frazes apie meile savo salei niekuo nepagristos,taciau labai uzliuliuojancios pagyvenusius zmones,kurie daugumoje nesinaudoja internetu ir visas naujienas girdi is 3 TV kanalu,kur ponia pastoviai reklamuojasi tarp vaikuciu ir sportininku cempionu.Dauguma tautieciu nebeseka rezonansiniu bylu eigos,o ilgai joms uzsitesus pamirsta ju pradzia,nebeprisimena ka politikai ir teisesaugos virsuneles su ponia priesakyje kalbejo pries metus ir dabar.Zmones girdi tik tai kas sakoma siandien ir pagal tai sprendzia kas… Skaityti daugiau »

Bala

Nei čia prezidente nei ką, parsidavele, lahudra, mafijoze! Jokios pagarbos jai!

Panelė-ponia D.Grybauskaitė

turėtų suprasti,kad tarp valdžios,kuriai ji atstovauja ir galimai dengia jos nusikaltimus, ir moralės nėra nieko bendro.Prezidentė galimai tampa nusikaltimų ir nusikaltėlių bendrininke.Čia turėtų apsispręsti ir V.Landsbergis:su kuo jis?Su bendrininkais ar ne?

Gal tik man neleidžia

paremti komentarus.Na,bet ne tai svarbiausia.

Teta Beta

Tiesos.lt pasiūlymas Grybauskaitei labai teisingas. Savo amoraliu ir nusikalstamu elgesiu ji kelia grėsmę konstitucinei santvarkai.

Leonas

Zigmo Vaišvilos parengta peticija „Susigrąžinkime valstybę” su reikalavimu D. Grybauskaitei atsistatydinti. Pasirašyti galima čia:
http://peticijos.lt/visos/71415

Stebėtoja

Tikrai metas prezidentei tai padaryti. Seniai metas.Tik ar ji sugeba svarstyti? Gal tik mums trepsėti kojele, o kartu aptarnauti nusikalstamas grupuotes?

Rita

Ekspertai.eu ,pasirasykite peticija del prezidentei apkaltos . Bukite aktyvus ,praneskite visiems draugams ,gelbekime savo Lietuva .

tai bent!

O kaip tada su stankes ir uso melo detektoriu parodymais?

tai bent!

o jau is briuseliu tai nusikalusi grizta!

Sara

Nezinau,taip nusivalde,kad per likusi laikotarpi dabaigs sali visiskai!Lauk tokia prezidente!

Peticiją pasirašiau.

Tik jos neužteks.Reikės eiti į šaltį ir lietų prie prezidentūros ir ilgai ten pasilikti.Nenorėkime minkštai ir šiltai sėdėdami ant sofučių sukovoti lemiamą mūšį.Esame išbandomi Apvaizdos,kiek mums vertos vertybės.

dėl

pono Giržado dama prisimena „moralinę teisę”, o dėl vaiko net neprisiminė, tik „kultūringai” patylėjo. Ji ne Prezidentė.

dviveidiškumas

kai labai svarbus savas tvirtai pareiškia, kad jo veiklos sritis nesusijusi su moralės dimensijomis – tinka. Kai garbingas moralus žmogus pasako tiesą – prabylama neva dėl moralinių nuostatų, kurios apibrėžiamos aparato dimensijomis, kurių teismas nepripažino. Na manau, tikrai veikia užkrėtimas kažkokia a moraline bacila.

pilietis

Kadangi grybauskaitė nusispjovė ant tautos nuomonės, pareikštos referndumo rezultatais, ir tuo save atskyrė nuo visuomenės, tai seniai PRIVALĖJO atsistatydinti. Jos dzeržinskinė pozicija ir arogantiška laikysena ( pradedant ištikimybe burokevičinei TSKP ir baigiant nusikalstamu FNTT naikinimu )akivaizdžiai demonstruoja priešiškumą Lietuvai. Tai, kad ją re mia kažkoks DĖDULĖ – tik patvirtina KAM tarnauja. O tai, kad seimas nedrįsta parengti apkaltos, tik parodo kiek „prisidirbę” sėdėtojai seime ir kiek dag kompromato apie juos ši poligrafo vergė yra sukaupusi. grybauskaitė nusivalė batus į duotą priesaiką ir neverta prezidentės posto.

Julius

Gerbiamieji. Pradžiai susipažinkite su FM ministro R.Šadžiaus įsakymu Valstybės žinios, 2013-02-07, Nr. 14-673 Ar jūs esate pajėgūs suprasti, kad šis ministro įsakymas turi viršenybę virš įstatymų. Ar Jūs pajėgūs suprasti, kad kol jis nėra atšauktas pas mus yra praktiškai įteisinta ir ekonominė ir politinė korupcija. Kad nei VMI inspektoriai, nei prokurorai ,nei FNTT darbuotojai, nei žurnalistai nieko negali padaryti, nes visiems yra surištos rankos ir užčiauptos burnos. Todėl net nesistebėkite, kodėl Chevronui buvo leista teršti Lietuvos gamtą ir vidaus vandenis. Antra išskirtinė ir pažymėtina aplinkybė jums visiems iš mokyklos laikų yra žinoma. Būtent tai, kad Lietuvoje pirmą kartą žemės reforma buvo atlikta per du metus (1861-1863) ir sukuriant kartografinės medžiagos archyvus. Tam tikslui įgyvendinti Lietuvą valdęs Muravjovas priėmė į darbą… Skaityti daugiau »

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top