Metų vadovo Raimundo Petrausko patarimai valdžiai: išsikelkite nepopulistinius tikslus

Aurimas Perednis | Žinių radijas

Metų vadovu šiemet išrinktas bendrovės „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimundas Petrauskas sako, kad Lietuvos vadovams vertėtų išsikelti nepopulistinius tikslus.

„Kaip ir kiekviena įmonė, tai ir Vyriausybė turi turėti aiškius, nepopulistinius tikslus“, – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ sakė R. Petrauskas.

Prezidentei jis patartų tą patį.

„Labai norėtųsi, kad būtų suformuota aiški vizija, kur link mes judame, kad būtų kryptis. Kai matome lyderius, kurie tų tikslų siekia, tada žmonės ir eina paskui“, – kalbėjo jis.

Lietuvos verslas, anot R.Petrausko, turėtų keisti požiūrį į darbuotoją – labiau juo pasitikėti. Pasak jo, tie žmonės, kurie kasdien dirba ir susiduria su savo problemomis, dar geriau jas išmano už pačius vadovus.

„Jeigu mes jais pasitikėsime, juos palaikysime, bus nauda visiems. Jeigu yra 260–300 darbuotojų ir visi laukia, ką vadas nuo aukšto bokšto pasakys, neaišku, kokiu greičiu mes judėsime. Ir atvirkščiai, jeigu tiems žmonėms suteikiama galia veikti, jie turi puikias galimybes ne tik 8 val. prasistumdyti, bet tą laiką gali praleisti įdomiai. Kuo anksčiau žmonės tai supras, tuo daugiau naudos turės“, – tvirtino R.Petrauskas.

Metų vadovo teigimu, žmonių noras dirbti įmonės labui ir keistis priklauso nuo to, kokia yra organizacijos kultūra ir atmosfera.

„Ar tu baudi už klaidas, ar tiesiog paskatini, padedi jam ir palaikai? Nuo pasitikėjimo ateina atsakingumas, nuo palaikymo – iniciatyva, nuo tolerancijos – kūrybiškumas, nuo įsitraukimo – savirealizacija. Jei tuos dalykus vadovas supranta, po to atsiperka šimteriopai“, – kalbėjo jis.

R.Petrauskas pridūrė, kad žmonės labiau gerbia tą vadovą, kurio jie nebijo ir su kuriuo gali bendrauti kaip lygus su lygiu, taip jausdamiesi visaverčiai.

Visą laidos „Verslo pozicija“ įrašą klausykite ČIA.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

Žinių radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Apuokiukas

Vakarietiškas požiūris: ir įmonės vadovas, ir darbininkas – abu to paties verslo partneriai – tik vienas specializuojasi vadovauti įmonei, kitas sukti veržles. Lietuviškas požiūris: įmonės vadovas yra įmonės savininkas, o darbininkas – darbo priemonė…

Aksioma

Kad šalį gerbtų, reikia būti kurėju, o ne griovėju. Kaip negalima normaliai egzistuoti valstybėje, kuri žemina savo liaudį,taip ir vadovai (darbdaviai), kai darbuotoją laiko tik pastumdėliu, tai ir tokiam vadovui nebus pasitikėjimo, tolerancijos ir savirealizacijos. Yra sakoma: -„Kai karalius klauso tautos, jo garbė tik auga”. Tai turėtų įsisavinti prezidentė, seimas, vyriausybė, darbdaviai ir visi jų klapčiukai.

"Čia samdinys kalbėjosi

su šeimininku,o šeimininkė su mergomis,tarsi jokio skirtumo tarp jų nebuvo”.(S.Lagerliof „Liljekrūnos namai”).

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top