„MG Baltic“ viceprezidento advokatas: pas E. Masiulį rasta daugiau nei 106 tūkst. eurų

BNS

Suimto „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas sako žinantis, kad pas buvusį liberalų vadovą Eligijų Masiulį rasta didesnė nei 106 tūkst. eurų pinigų suma. Jis taip pat patvirtino, jog pas E.Masiulį namuose rasti pinigai buvo žymėti, tačiau neigė, kad žymėtus pinigus perdavė jo ginamasis R.Kurlianskis.

„Aš žinau, kad rado lyg tai daugiau, bet čia kažkokie kiti gali būti pinigai ir panašiai. Įtarime yra 106 tūkstančiai. Nors iš kur jie, irgi iš bylos medžiagos nelabai aišku“, – sakė advokatas.

Jis teigia negalintis atskleisti, kokia suma iš viso rasta pas E.Masiulį, nes yra pasirašęs pasižadėjimą prokurorui neviešinti bylos medžiagos.

Jis patvirtino, kad jam žinoma, jog pas E.Masiulį rasti pinigai buvo žymėti, bet, jo žodžiais, aiškių įrodymų, jog juos perdavė R.Kurlianskis, nėra.

„Ten tas pažymėjimas tikrai ne taip, kaip jūs įsivaizduojate, kad pinigai buvo pažymėti ir pažymėti atsidūrė iš vieno asmens pas kitą. Ne taip ten yra, ten tikrai trūksta (įrodymų), tikrai negalima šiai dienai teigti, kad pinigai, kurie rasti pas E.Masiulį, kad juos perdavė mano klientas. Tikrai tą per anksti kalbėti, jei atkreipsite dėmesį, ir prokuroras sako: „mes darome prielaidą“. Nes įrodymų kol kas mes nematėme“ – tikino advokatas.

BNS žiniomis, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose atliekant kratą rasti pinigai buvo pažymėti teisėsaugos pareigūnų dar prieš koncerno „MGBaltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, kaip įtariama, juos perduodant Seimo nariui.

Nei E.Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas, nei tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius šios informacijos nekomentuoja.

Praėjusią savaitę prokuroras J.Laucius sakė, kad „R.Kurlianskis yra kaltinamas sunkiu nusikaltimu, korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymu, už juos numatyta ilgalaikė, didelė laisvės atėmimo bausmė“.

„(…) Gerbiamam Kurlianskiui yra pateikti įtarimai dėl didelės vertės prekybos poveikiu, stambaus masto papirkimo. Įtarime kalbama apie 106 tūkstančių eurų sumą, sumos perdavimą vienam iš Lietuvos politikų, vienam iš Lietuvos parlamentinės partijos narių, vienam iš Lietuvos Respublikos Seimo narių. Esmė tokia”, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė J.Laucius.

Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria įtarimus, kad verslo koncerno „MGBaltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis E.Masiuliui perdavė apie 100 tūkst. eurų kyšį. Prokuroro J.Lauciaus teigimu, kalbama apie 106 tūkst. eurų vertės sumą. R.Kurlianskis yra suimtas, E.Masiuliui šiame tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas.

E.Masiulis penktadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė prašymą nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus, žadėdamas nesidangstyti parlamentaro imunitetu. Jis žada „bendradarbiauti su teisėsauga ir įrodyti, kad nėra kaltas“. Politikas taip pat atsistatydino iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top