Michael Lofton. Evangelija pagal Kasperį

fsspx.lt

1. Anomis dienomis karalius Erodas vedė savo brolio žmoną Erodiadą. 2. Jonas Krikštytojas ėmė priekaištauti Erodui sakydamas: „Nevalia tau gyventi su brolio žmona“. 3. Erodiada labai įsižeidė ir pasipiktino, kad kažkas išdrįso ją teisti. 4. Atsitiko taip, kad Jono Krikštytojo žodžius išgirdo apaštalas Kasperis. Nuėjęs pas Joną jis tarė:

5. „Broli Jonai, argi nežinai, kad Viešpats pasakė: „Neteiskite ir nebūsite teisiami“? 6. Kadangi mes nesame Dievas, negalime įžvelgti, koks yra vidinis žmonių nusistatymas tokiose situacijose. Taigi turėtume vengti skubotų sprendimų. 7. Tiesa, doktrininiu požiūriu, jų būklė yra objektyviai nemorali, bet mes susiduriame su subjektyviu atveju ir neturėtume manyti, jog pakanka tiesiog pritaikyti doktriną praktikai. 8. Mokymas apie svetimavimą yra vienas dalykas, o tai, kaip mes turime elgtis su svetimautojais, ‒ visai kitas. 9. Ar nesupranti, kad tavo žodžiai buvo įžeidžiantys ir jais tu greičiau atstumsi Erodą su Erodiada nuo Dievo, negu prie Jo atvesi? 10. Turime pamėginti jų situacijoje įžvelgti gerų elementų, užuot raginę juos siekti neįgyvendinamo idealo. Be abejo, tu žinai, kad atsidavimas, kurį jie jaučia vienas kitam, yra geras dalykas, todėl turėtume tokius jų santykių aspektus girti. 11. Tu taip pat žinai, kad turime elgtis gailestingai su tais, kurie nėra tobuli, ir kad negalime tikėtis iš jų pavyzdinio gyvenimo, koks pasiekiamas tik nedaugeliui ir tik herojiškomis pastangomis. 12. Užuot atsisėdęs į teisėjo krasę ir svaidęs akmenis į šiuos žmones, verčiau palydėtum juos tikėjimo kelionėje.“

13. Jonas Krikštytojas nepaklausė apaštalo Kasperio ir toliau skelbė Dievo žodį. 14. Todėl apaštalas Kasperis pašalino Joną iš ganytojo pareigų ir į jo vietą paskyrė naujai įšventintą apaštalą Judą…

Šaltinis: Catholic family news
fsspx.lt

* * *

Tiesos.lt redakcijos pastaba: Kardinolas Valteris Kasperis (Walter Kasper; g. 1933) daug metų propaguoja poziciją, jog būtina pakeisti Bažnyčios poziciją dėl Eucharistijos teikimo išsiskyrusiems ir antrą kartą susituokusiems. Dėl tokių idėjų skelbimo kardinolas V. Kasperis ir trys vokiečių vyskupai 1994 metais buvo kviečiami pokalbio į Tikėjimo doktrinos kongregaciją, kuriai tuo metu vadovavo Jozefas Racingeris (Joseph Ratzinger), būsimasis popiežius Benediktas XVI. Tikėjimo doktrinos kongregacija tais pačiais metais išsiuntė laišką Katalikų bažnyčios vyskupams, patvirtinantį draudimą teikti Eucharistijos sakramentą tiems, kurie gyvena nesakramentinėje santuokoje.

Kai Benediktą XVI pakeitė popiežius Pranciškus, kardinolas V. Kasperis atnaujino agitaciją už Eucharistijos sakramento teikimą antrą kartą situokusiems: davė gausius interviu, paskelbė šią poziciją ginančią knygą „Gailestingumas: Evangelijos Esmė ir Raktas į krikščioniškąjį gyvenimą“, kuriai pagyrimo žodžių nepagailėjo ir popiežius Pranciškus, aktyviai dalyvavo rengiant sinodą ir pačiame sinodo darbe. Nors sinodas atvirai neparėmė V.Kasperio pozicijos, po sinodo pats kardinolas sakė, jog sinodas atidarė duris išsiskyrusiems ir vėl susituokusiems dalyvauti Eucharistijoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top