Michailas Chodorkovskis. Aklumas

Kraujo pėdsakai ant sunaikinto sunkvežimio, Donecko priemiestyje vežusio sukilėlius. Kai kuriais duomenimis, 2014 metų gegužės 27 dieną susirėmimuose žuvo per penkiasdešimt prorusiškųjų smogikų. Yannis Behrakis nuotr. (Reuters)

Michailas Chodorkovskis – apie propagandos apmulkintuosius ir susižavėjimą nebaudžiamumu.

newtimes.ru

Ukrainos prezidento rinkimai atskleidė tai, apie ką jau seniai tvirtina liudininkai. O būtent: nacionalistinės-šovinistinės jėgos šioje šalyje sudaro marginalinę mažumą – 2 procentus. Ir Ukrainos Rytuose, ir Vakaruose, ir Pietuose žmonės nori normalaus, ramaus gyvenimo, todėl balsuoja už kandidatą, kuris, jų manymu, tokį gyvenimą gali jiems užtikrinti. Nėra visuotinio neigiamo požiūrio į mūsų šalį [Rusiją]. Už Petro Porošenką atiduoti savo balsus ukrainiečiams – tarp jų ir iš Ukrainos Vakarų – nesutrukdė ir nemenki jo verslo interesai Rusijoje.

Šiuo metu aš pažįstu nemažai žmonių ir Donecke, ir Kijeve. Jie – įvairaus amžiaus rusai ir ukrainiečiai. Daugelis jų mokėsi ir gyveno Rusijoje. Tai žmonės, turėję galimybių pasitraukti ir į sėkmingesnes vietas ar šalis. Tačiau jie myli savąją Ukrainą, nori savo šalyje kurti normalų gyvenimą ir neleis, kad jiems kas nors trukdytų.

Su bičiuliais iš Maskvos sėdėjome Kijevo kavinėse ir, kaip daugelis kitų lankytojų, bendravome rusiškai, įprastai šmaikštavome, kartais rizikingai ir „nepolitkorektiškai“, po to iš tų savo pokštų kartu su kijeviečiais pasijuokdavome.

Buvau nuvykęs į Charkovą ir į Donecką, susitikau su žmonėmis ir gatvėse, ir oficialiuose renginiuose. Ir visur sutikau paprastus normalius žmones, visiškai nenorinčius nei atsiskirti nuo Ukrainos, nei prisijungti prie Rusijos, juo labiau prie dabartinės, įgavusios putiniškąjį pavidalą Rusijos.

Taip, Ukrainoje Putino labai nemėgsta kaip žmogaus, atnešusio į ukrainiečių namus karą ir nelaimes. Tuo tarpu Rusijos piliečių – propagandos apmulkintų, nepastebinčių akivaizdžių analogijų (ir politinių, ir socialinių, ir karinių) tarp Donecko ir Šiaurės Kaukazo – ukrainiečiai linkę gailėtis ir juos suprasti. Juk toks – primestas – aklumas išties atrodo net nebejuokingas, o kvailas ir apgailėtinas.

Mačiau ir juos – paėmusius į rankas ginklą. Tai paprasčiausias „kriminalinis internacionalas“. Tai tie, kurie įsitikinę, jog reikia „atimti ir padalyti“, o ne darbuotis ir uždirbti. Nors greičiausiai, kaip visada tokiomis situacijomis, tarp jų yra ir stačiai apmulkintų žmonių. Jų man gaila.

Ar mes norime palaikyti tą kriminalinę šutvę? Ar mums neįkyrėjo jų, savimi patenkintų nugalėtųjų snukiai mūsų miestuose? Maskvoje, Rostove, Stavropolyje? Ar norime padėti jiems žudyti mūsų vakarykščius bendrakursius, bendraklasius? Už ką?

Kodėl mes tylime, kuomet visiems žinomos jėgos tiekia mūsų ginklus banditams? Kodėl leidžiame, kad samdinius finansuotų Janukovyčius, mūsų šalyje besislapstantis nuo tarptautinio teismo? Kodėl leidžiame kaimynus žudantiems mūsų banditams tobulinti žudymų „meistrystę“? Juk jie sugrįš. Ir tuomet jau mes savo krauju užmokėsim už jų šiandieninį susižavėjimą savo nebaudžiamumu.

Tikiuosi, jog mūsų banditus iš Ukrainos ištrenks. Greitai ir žiauriai. Savuosius – apramins arba nubaus. Ir šalyje bus kuriamas normalus gyvenimas. O mes važiuosime apsilankyti ir pavydėsime. Mūsų gailėsis, vaišins ukrainietiškais barščiais ir sielodamiesi klausysis pasakojimų apie mūsų nelaimes.

Juk vis tik esame giminės…

newtimes.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Nejuokinkite su tais rinkimais, kokie tai rinkimai, jeigu jau ankstesniuose rinkimuose buvo klastojimų, tai šie rinkimai pasižymėjo ypatingu klastojimu. Tie rinkimai yra neteisėti, bet Vakarų imperialistams tinkami, tinkami ir valstybinio turto vagims tokiems, kaip Chodorkovskis. JAV už savo vagystes jis būtų sėdėjęs mažiausiai šimtą metų, jeigu ne daugiau, čia Rusija, čia tokius baudžia simboliškai.

Arūnas > Taigiui

Pastebėjau, kad jauti didelį malonumą rašyti viską atvirkščiai. Nesvarbu, kad nežmoniškai, svarbu kitoniškai. Tai nevykėlio bruožas, tik taip sugebi save išskirti iš kitų. Na, o šiaip tai esi apgailėtinas suskis ir tiek.

Dievuliau

brangiausias,kaip cia yr,tokiu kaip”taigis”nei seti,nei raveti,lenda kaip piktzoles is po asfalto ir desto bile ka.Tfu,cholera.

ruta

Kai pasiziuri kokia izulia propaganda istisai varo Rusijos kanalai , tai stebesi tokiu primityviu melu , dezinformacija ir zmoniu kirsinimu uzsiima Rusijos valdzia , o tiksliau putkinas ir Ko.Ir yra tikinciu situ melu , stai kas baisiausia , zmones patys jau nesugeba mastyti, analizuoti , jieskoti kitu informacijos saltiniu , tiesiog kvailai ir aklai tiki , baisu.Per bolseviku , ‘trojkiu’ ,NKVD, KGB valdymo era , sunaikinti patys protingiausi , moraliausi ir garbingiausi , todel ir liko daugumoje ‘otbrosai’ / atliekos/ ir ‘vertuchaju’/ priziuretoju lagerese/ , palikuonis , jie ir valdo , o kur dar sovietine nomenklaturine ‘elita’ , vos baigusi kelias klases , dabar ju vaikai ir anukai nusiperka disertacijas ir tupi Dumoje , priima sprendimas apie intervencija i svetima… Skaityti daugiau »

informacinis?

Įdomiausi faktai: prieš pasodinimą Chodorkovskis atvirai televizijai prisipažino kad nejaučia absoliučiai jokio spaudimo iš esančių valdžioje, įskaitant Putino. O po to jį uždarė už mokeščių slėpimą. Jam tai buvo absoliučiai netikėta. Jis įsivaizdavo, kad kontroliuoja viską. Kaip jums faktas, kad po jo uždarymo įmokosį Rusijos biudžetą iš naftos ir kt. gamtinių resursų gavybos kompanijų Rusijoje padidėjo 80 kartų !!! Chodorkovskis ir jo bankas Menotep susijęs su 80 žmogžudyščių. Su trimis – tiesiogiai. Sunku suvokti, kodėl Putinas paleido, bet galėjo jį pasodinti ir už žmogžudyščių organizavimą kita vertus. Pusės dažniausiai nemeluoja. Greit pagaus. Mes neteisingas išvadas dažniausiai padarome iš vienpusės informacijos. Karai visų pirma yra informaciniai.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top