laikmetis.lt
Visiems, kurie viešai pasisakys prieš seksualinį vaikų žalojimą ir cheminę sterilizaciją arba baugins dėl lyties tapatybės neapsisprendusį (gender-confused) asmenį, gali grėsti iki penkerių metų kalėjimo, jei JAV Mičigano valstijos Senatas ir gubernatorė Gretchen Whitmer patvirtins įstatymo projektą.
Mičigano Atstovų rūmai praėjusio mėnesio pabaigoje priėmė HB4474 – įstatymo projektą, kuris, jei bus pasirašytas ir taps įstatymu, bet kokia kritika prieš transseksualų ideologiją, dėl kurios žmogus neva jaučiasi „sumišęs“, bus traktuojama kaip neapykantos kurstymas.
Siekdami nutildyti kritikus ir apriboti Pirmosios pataisos žodžio laisvės apsaugą, demokratų kontroliuojamos Mičigano įstatymų leidžiamosios valdžios transseksualų šalininkai siekia, kad priešinimasis seksualiniam žalojimui ir vaikų cheminei sterilizacijai būtų įteisintas kaip diskriminacinė „neapykantos kalba“.
Įstatymo projektas buvo priimtas Mičigano rūmuose 9 balsų „už” persvara (59 ir 50 balsai) ir greičiausiai bus priimtas demokratų kontroliuojamame Senate, net nepasiekęs liberalių demokratų gubernatorės Gretchen Whitmer stalo.
Naujasis įstatymo projektas išplečia neapykantos nusikaltimo apibrėžimą ir apima veiksmus, kuriais asmuo „baugina arba priekabiauja prie kito asmens; sukelia kūno sužalojimą arba sunkią dvasinę kančią kitam asmeniui; prieš kitą asmenį naudoja jėgą ar smurtą; gadina, sunaikina ar sugadina bet kokį kito asmens nekilnojamąjį, asmeninį, skaitmeninį ar internetinį turtą; arba grasina žodžiu ar veiksmu atlikti bet kurį iš aukščiau aprašytų veiksmų, jei asmuo, nepaisant jokių kitų motyvuojančių veiksnių, tyčia nusitaiko į asmenį arba imasi veiksmų, visiškai ar iš dalies remdamasis bet kuria iš šių tikrų ar įsivaizduojamų kito asmens savybių: (a) rasės arba odos spalvos, (b) religijos, (c) lyties, (d) seksualinės orientacijos, (e) lytinės tapatybės arba išraiškos, (f) fizinės ar psichinės negalios, g) amžiaus, h) etninės kilmės, i) tautinės kilmės, j) asociacijų arba ryšio su asmeniu ar asmenų grupe, turinčia požymius, aprašytus a–i poskyriuose.
Įstatymo projektas apibrėžia „lytinę tapatybę ar raišką“ kaip „turėjimą arba savęs suvokimą kaip turintį su lytimi susijusią tapatybę arba išraišką, neatsižvelgiant į tai, ar ji yra susijusi su asmeniui gimus priskirta lytimi“.
Įstatymo projekte „bauginimas ar priekabiavimas“ taip pat apibrėžiamas kaip „tyčinis elgesys, susijęs su pakartotiniu ar nuolatiniu priekabiavimu prie kito asmens, dėl kurio asmuo jaustųsi terorizuojamas, įbaugintas, tvirkinamas, sulaukiantis grasinamų, priekabiavimo”.
Toks bauginimas ar priekabiavimas bus „nusikaltimas, už kurį baudžiama laisvės atėmimu ne daugiau kaip penkeriems metams arba ne didesne kaip 10 tūkst. JAV dolerių bauda, arba abiem“.
KUNIGAI IR GANYTOJAI, PAMOKSLAUJANTYS PRIEŠ LGBT IDEOLOGIJĄ, POLITIKAI, PASISAKANTYS UŽ TEISINĘ VAIKŲ APSAUGĄ NUO SEKSUALINIŲ NUSIKALTĖLIŲ, IDENTIFIKUOJAMŲ KAIP „TRANSLYČIAI“, TĖVAI, PRIEŠTARAUJANTYS MOKYTOJAMS IR MOKYKLŲ TARYBOMS, SPORTININKAI, PRIEŠTARAUJANTYS DALYTIS RŪBINĖMIS SU PRIEŠINGOS LYTIES ASMENIMIS – VISI ŠIE ASMENYS BUS PATRAUKTI BAUDŽIAMOJON ATSAKOMYBĖN UŽ „NEAPYKANTOS NUSIKALTIMUS“ .
Remiantis įstatymo projektu, kalba, kritikuojanti žalojimą ir sterilizaciją, gali būti traktuojama kaip neapykantos kurstymas, jei „transeksualu save identifikuojantis“ asmuo arba advokatas teigia, kad jautėsi „terorizuojamas, gąsdinamas įbaugintas, patyrė grasinimus“ ir pan. Kunigai ir ganytojai, pamokslaujantys prieš LGBT ideologiją, politikai, pasisakantys už teisinę vaikų apsaugą nuo seksualinių nusikaltėlių, identifikuojamų kaip „translyčiai“, tėvai, prieštaraujantys mokytojams ir mokyklų taryboms, sportininkai, prieštaraujantys dalytis rūbinėmis su priešingos lyties asmenimis – visi šie asmenys bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn už „neapykantos nusikaltimus“ ir baudžiami didelėmis baudomis ar net įkalinimu.
Toks projektas puola ne tik Pirmosios pataisos teises į žodžio laisvę, bet ir religijos laisvę, tėvų teises, susijusias su vaikų švietimu ir apsauga, seksualinės prievartos ir priekabiavimo apsauga bei moterų teisėmis bei apsauga. Įstatymo projektas turės įtakos mokykloms, bažnyčioms, įmonėms, naujienų sklaidos kanalams, socialinei žiniasklaidai ir politikai.
Įstatymą griežtai pasmerkė respublikonų įstatymų leidėjai. Mičigano atstovė Angela Rigas teigė: „Mičigano valstija dabar lyčių kliedesių temą ir tai propaguojančius asmenis paverčia tarsi „apsaugota klase“. Tai sukelia daugybę problemų, susijusių su teismais ir nuolatiniu sistemos ginklavimu prieš konservatorius. Matėme panašų susirūpinimą, kai jie norėjo blokuoti „konversijos“ terapiją. Atrodo, kad demokratai nori pasakyti žmonėms, kaip mąstyti“.
Mičigano atstovas Steve’as Carra pakomentavo: „Grėsmės, smurtas ir panašaus pobūdžio dalykai bei apsauga nuo nusikalstamumo yra tai, ką mes tikrai turėtume daryti Mičigane. Tačiau mes neturėtume to kurti remiantis asmens bauginimu“.
Šaltinis: Lifesite News