Tipinė Microsoft strategija.
Saugokitės Microsoft nešamų dovanų.
Tai greitas būdas apibendrinti „Daily Mail“ išsakytus kaltinimus, liečiančius Jungtinės Karalystės (JK) Nacionalinę sveikatos tarnybą, NHS, kuri manė, kad iš „Microsoft“ gauna vertingą nemokamą „Teams“programos planą, tačiau sužinojo, kad jis buvo naudojamas kaip būdas ilgalaikėje perspektyvoje išstumti vidaus konkurentus.
Tai istorija, tokia pat sena kaip „Microsoft“, ir gera pamoka visiems laisvojo ir atvirojo šaltinio bendruomenės nariams, kurie dabar tiki „Microsoft“ virsmu į reformuotą monopolistinį chuliganą, kuris nori bendradarbiauti tik visų labui.
Tačiau jei JK atlikti tyrimai patvirtins verslo sekretoriaus Kwasi Kwartengo įtarimus, pasaulis iš esmės sužinos, kad principai, nustatyti mažesnių konkurentų atžvilgiu „Microsoft“ klestėjimo laikais ir tuo metu, kai vadovavo Bilas Geitsas (Bill Gates) vis dar yra visiems ketinimams ir tikslams kompanijos DNR dalis: „Apkabink, išplėsk – sunaikink“.
Ši istorija yra apie tai, kad pandemijos įkarštyje „Microsoft“ pasiūlė savo Teams bendradarbiavimo programinę įrangą NHS nemokamai. Tačiau Kwartengas dabar baiminasi, kad už iš pažiūros dosnaus pasiūlymo slepiasi „užslėptas perėmimas“, kuris galiausiai išstūmė mažesnes Didžiosios Britanijos įmones iš verslo, tapusio ypač geidžiamu ir pelningu per ilgus karantino mėnesius.
Ir nors teigiama, kad NHS sutaupė „milijonus svarų“, nors tai lašelis „Microsoft“ pajamų kibire, pranešama, kad poveikis mažesniems konkurentams JK buvo pražūtingas, nes jie prarado milijonų vertės sutartis, sumas, kurios šiuo metu galėjo lemti sėkmę ar žlugimą bet kuriam iš besivaržančių su bet kuriuo technikos gigantu.
Galų gale, kyla didelių įtarimų, kad „Microsoft“ dosnumas kilo dėl noro tokiu aplinkiniu būdu, kuris taip pat užtikrino labai gerą spaudos reakciją, „kontroliuoti“ ir išvengti konkurencijos, kuri būtų vykusi atviroje rinkoje.
„Microsoft“ kompanija įgijo „pelningą svertą paveikti sveikatos infrastruktūrą, prisidengdama labdara“, pranešimuose cituoja vienas šaltinis, susipažinęs su polemika, ir priduria: „Microsoft galėjo tvirtinti, kad sutaupė NHS milijonus darbo valandų, tačiau vėliau kaina bus daug didesnė“, kai reikės atnaujinti licencijas.
Taigi greta nepasitikėjimo „Microsoft“ kompanijos nešamomis dovanomis, o tai galėtų būti gera mintis po to, ką mes sužinojome apie jos „pakartotinais pažeidimais“ pasižymintį elgesį per pastaruosius trisdešimt metų, reikia tiesiog ja nepasitikėti, ir taškas.
Šaltinis: reclaimthenet.org