Miestiečiai jaučiasi apgauti – Lukiškių aikštėje bus iškirsta daugiau nei pusšimtis sveikų liepų

Alfa.lt

Sostinės Lukiškių aikštė ir jos prieigos turėtų netekti 58 dar visai geros būklės liepų. Medžius patyliukais nori iškirsti savivaldybės specialistai – bent jau tokiais ketinimais neabejoja miesto žaluma susirūpinę aktyvūs žmonės, tikinantys, kad, pernai pristatant projektą visuomenei, nebuvo užsiminta apie liepų kirtimą.

Daugiau nei metus trunkanti Lukiškių aikštės rekonstrukcija iki šiol buvo daroma neliečiant jos pakraščiuose ir šalia einančioje Vasario 16-osios gatvėje augančių liepų. Tačiau dabar, kaip pastebėjo viešą pranešimą išplatinę Želdynų planavimo visuomeninės komisijos nariai, derinant techninį projektą, nuspręsta iškirsti 45 liepas aplink aikštės perimetrą ir 13 augančių Vasario 16-osios gatvėje nuo aikštės pusės.

„Ten tik viena liepa ginčytina, dėl kurios arboristas pasirašytų, kitos gali gyvuoti. Dabar rengiame protokolą nuo komisijos, reikalaujame viešo svarstymo, nes vilniečiams rūpi Lukiškių aikštė. Pas mus dar nesupranta, kad medis didelė vertybė“, – Alfa.lt sakė Želdynų planavimo komisijos prie savivaldybės tarybos atstovė Janina Gadliauskienė.

Trečiadienį savivaldybės miesto planavimo ir plėtros komiteto posėdyje aktyvūs vilniečiai ketina ginti miestiečių pamėgtų liepų teisę išlikti. Tiesa, užmetus akį į aikštėje vykstančius darbus, matyti, kad medžių kamienai apsaugoti.

„Nors projekto viešame svarstyme pereitais metais apie tai nebuvo net užsiminta, bet savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ specialistai teigia, kad toks jų sumanymas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Liepa

Simboliška- Lietuva valoma nuo Lietuvių, Lietuva „laisvinama” ir nuo Medžių. Lai gyvuoja Dykuma !// Užsieny jau seniai mada tupinėt apie senus medžius: žymi lentelėm, užrašais, aptveria, prižiūri ir t.t.// Kadangi valdžioje tupi bepročiai ir priešai, pas mus griaunama ir naikinama viskas iš eilės…//

Medžius reikia ginti

Reikia kažkaip protestuoti – gal išsaugoti galima?

...

Kuo liepos neitiko ? Susirgo , issigime ar sulaukejo ? Senas medis – istorija.

mama iš kaimo

Atrodo, kad mūsų valdžia dega neapykanta viskam, kas žalia, viskam, kas gyva. Jau antras dešimtmetis.

Marginalas

Miesto centre neturi likti ne tik aukštų krūmų, bet ir aukštų lapuočių su vešliomis viršūnėmis, kurios trukdytų policijai stebėti iš oro negerų dėdžių su kalašnikovais judėjimą ir juos nedelsiant likviduoti moderniausių objektą surandančių kulkų pagalba. Tai daroma visų piliečių labui ir apsaugai, kad piliečiai galėtų laimingai nugyventi iki privalomos eutanazijos.

Statykite Šv. Kazimierą ant balto žirgo

Liepos gali likti.
Bet Kazimieras turi būt su sparnais kaip LDK riteris.

N.Akmenėje centrinę aikštę išgrindė akmenimis

Iškirto visus medžius,panaikino veją.Daug babkių sukišo,bet padarė…panašią į dykumą šalia Sinajaus kalno.
Wilno irgi nori neatsilikt.

nuu

Ar ne Jahvė liepė kapoti medžius biblijoje?

Vilniečiai!

Neleiskit balvonams naikinti medžių! Tai jūsų miestas, jūsü pasirinkimas, jūsü teisė nuspręsti. Ne savivaldybės. Šimašiau, padėk pjūklą, pasiimk šluotą.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top