Milano Naujieji Metai: partizaninis karas islamiškame San Siro rajone, tik „užsieniečiai“ Katedros aikštėje

Naujųjų metų sutiktuvės Milane šiemet vėl nugrimzdo į degradaciją ir smurtą.

Pirmiausia turima galvoje minia Katedros aikštėje, kur, kaip teigiama, susirinko apie 25 000 žmonių.

„Nepaisant to, kad Katedroje nebuvo renginių, tūkstančiai žmonių, ypač jaunų užsieniečių, susirinko miesto centre ir gatvėse aplink Katedrą švęsti Naujųjų metų sutiktuvių,“ – rašė Corriere della Sera. „Didelės įtampos Naujųjų metų išvakarės, kai kontrolei pasitelkta šimtai policijos pareigūnų ir karabinierių atstovų“.

Via Solferino dienraščiui išsprūdo, kad šventės dalyviai yra „užsieniečia“ (ir kad šiuo atveju šventė vis dėlto tapo įtampos šaltiniu policijai).

Tikrovė, kurią iliustruoja kai kurie vaizdo įrašai internete, rodo, kad „užsieniečiai“ iš tiesų buvo šiaurės afrikiečiai, užplūdę aikštę, kurioje, atrodo, neliko nė vieno europinio etnoso žmogaus.

Socialiniame tinkle Twitter taip pat plinta nepatvirtintas vaizdo įraše pasakytų žodžių vertimas: „Kai egiptiečiai susitelks Italijoje, jie turės nusiaubti pasaulį, sugriauti pasaulį,“ – sako balsas, filmuojantis riaumojančią ordą.

Priešais didingą gotikos stebuklą – Milano katedrą, krikščionybės kūrinį, kainavusį milaniečiams šimtmečius pasiaukojamo darbo, riaumojanti orda ropščiasi ant Savojos karaliaus paminklo ir galbūt galutinai jį išbaigia: statula stovi tam, kad primintų masonų karalių pasipriešinimą Katalikų Bažnyčiai, o Kalergi planas, išlaipinęs tūkstančius musulmonų, šiaip ar taip yra tikslus masonų planas sunaikinti krikščionybę.

Kalergistų anarchotironija pasiekė viršūnę San Sire (Milano dalis, red.), kuris pretenduoja oficialiai tapti pirmąja islamo zona Italijoje, į kurią geriau neužeiti, (no-go).

Cituojame kaip visuomet aksominius laikraščio Corriere žodžius: „didžiausia įtampa kilo San Siro rajone, ypač Via Zamagna gatvės dalyje, kur maždaug mušant vidurnaktį kai kurie jauni gyventojai gatvėje krovė šiukšles ir namų apyvokos daiktus, o paskui bandė juos padegti“.

„Mobiliojo skyriaus agentai (…) kartu su Milano aplinkosaugos paslaugų įmonės (AMSA) specialistais įsikišo ir atlaisvino važiuojamąją kelio dalį. Vėliau teko įsikišti dar kartą, kai keli jaunuoliai pradėjo mėtyti akmenis pareigūnų link. Tąkart buvo apgadintas policijos mikroautobuso langas, tačiau susirėmimų su pareigūnais neįvyko“.

AMSA, tiems, kurie nežino, yra Milano miesto įmonė, užsiimanti atliekų tvarkymu. Praktiškai prieš tai, kas atrodo kaip barikados (karingas, partizaninis terminas: o laikraštis iš tiesų mieliau kalba apie „gatvėse sukrautas šiukšles ir atliekas“), Milanas pasiunčia miesto švarintojus.

Laikrašts Il Giornale, kuriame vis dėlto kalbama apie „miesto partizaninį karą,“ rašo, kad viduryje gatvės suverstos šiukšlės ir manų apyvokos daiktai buvo panaudoti „vidurnaktį kurti laužą, tačiau policijos komisaro sukviesti tarnybos vyrai skubiai įsikišo ir kartu su AMSA vyrais atlaisvino gatvės paviršių“. Trumpai tariant, valstybinė policija ir ekologijos darbuotojai dar kartą užkirto kelią blogiausiam.

Tačiau Naujųjų metų vakaras dar nesibaigė: „vėliau įvyko dar viena intervencija, kai keli jaunuoliai pradėjo mėtyti akmenis į pareigūnus. Tąkart buvo pažeistas policijos mikroautobuso langas, tačiau susirėmimų su pareigūnais nebuvo,“ – tęsė Corriere. Trumpai tariant, tiesiog etninės riaušės su išpuoliu prieš valstybės atstovus, bet be didelės žalos, kitaip sakant, ir net patiems policininkams nereikėjo per daug vargti: jie tikrai taip mums sakė.

„Patys herojai šį smurtą ir šį spektaklį lygina su karo scenarijais, rašydami „Milanas kaip Bagdadas“. San Siro dalis mieste jau seniai atrodo nekontroliuojama, joje vis daugiau priešiškai nusiteikusių policijos atžvilgiu užsieniečių ir antrosios kartos jaunimo, kuriems nusikalstamumas tampa jų amatu,“ – socialiniame tinkle rašė opozicijai priklausanti tarybos narė Silvija Sardonė (Silvia Sardone).

Taip, Milanas, kaip Bagdadas, Faludža ar Raka: iš dienos įvykių apžvalgų taip pat žinome, kad šiame rajone netrūksta ISIS gerbėjų. Tokios yra Salos (Beppe Sala, Milano meras, red.) ir Feranji (Chiara Ferragni, influencerė, red.), Milane jas galima laikyti paralelėmis, dviejų asmenų realybės. Po tahurrush gamea (rytietiška „kolektyvinio priekabiavimo“ tradicija) 2022 m. Naujųjų metų išvakarėse – pagal tai, kas anksčiau įvyko prie kitos katedros, Kelno katedros, – manėme, kad kažko bus imtasi, net jei tik kosmetiškai, panašiai kaip kai duodamas filantropinis saldus miltinis patiekalas blogai besijaučiantiems vaikams.

Atrodo, kad taip nenutiko: ir miestas, gyvenantis tarp nemotyvuotų etninių riaušių (pavyzdžiui: jei Marokas laimės pasaulio futbolo čempionato rungtynes…), per parką negalinčių pereiti studentų, kūdikių gaujų, kruvinos degradacijos Centrinėje stotyje ir net patrauklaus augančio apsinuoginusių vyrų – miesto gatvės prekeivių fenomeno (įtraukime ir tai ir paklauskime: ar jie italai?), anksčiau ar vėliau jis turės pabusti – tikėkimės, kad ne kraujo klane.

Šaltinis: renovatio21.com

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top