Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Grupė Seimo narių iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos uždavė klausimus Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriui Dariui Jauniškiui. Šiais klausimais siekiama išsiaiškinti svarbias detales, vis dar nežinomas po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo. Nors keletą mėnesių trukęs tyrimas atskleidė daug iki šiol nutylėtų faktų apie verslo grupių įtaką politikams, kartu iškilo ir naujų rimtų klausimų.

„Po tyrimo liko daug neatsakytų klausimų, susijusių su „MG Baltic“ įtaka politikams, taip pat su „Rosatom“ Rusijos valstybine atominės energetikos korporacija ir kitų. Pavyzdžiui, lieka neaišku, kodėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nebuvo informuotas apie Gintaro Urbono, kaip galimo Rusijos federalinių institucijų įgaliojimus turinčio asmens, veiklą Lietuvoje ir galimą įtaką Seimo NSGK pirmininko pavaduotojai Rasai Juknevičienei. Seimo NSGK taip pat nebuvo pateikta informacija apie M. Katkaus įtaką sprendžiant „Vilniaus prekybos“ akcininkų konflikto klausimus. Dėl to mes norime žinoti, ar tam tikri veiksmai buvo vykdomi žinant, kokie žmonės, jėgos ir interesai už to slepiasi. Juk galų gale svarbu, ar valstybinės institucijos atiduotos į patikimas rankas. Lietuvai užtenka pamokų, kai prie svarbiausių šaliai sprendimų priėmimo savo rankas gali prikišti visai ne valstybinių interesų turintys asmenys ir jų grupės“, – kalbėjo šių užklausimų iniciatorius Seimo narys Mindaugas Puidokas.

Seimo rudens sesijos pradžioje planuojama pakviesti VSD direktorių Darių Jauniškį ir kartu aiškintis svarbiausias detales, nuo kurių priklauso ne tik šalies saugumas, bet ir teisės aktų, valstybės valdymo kokybė ir interesų atsigręžimas į žmogų, o ne vienas ar kitas verslo grupes.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Puiku.

Gal bent valstieciai panores ir sugebes isplukdyti i pavirsiu visa ta suokalbiu ir klanu marmalyne.Dal kurios Lietuva atsidure ES uodegoje, o is Lietuvos buvo priversta pabegti trecdalis jos pilieciu.

tokį neveiksnumą VSD

Galima būtų pavadinti: nusikalstamas ‘sobutylnikų’ neveikimas.

ruta

Geriausiai suvienija bendri nusikaltimai ..

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Iniciatyva teisinga. VSD veikia kaip kgb prieš Lietuvą. Tačiau ir Seimas ir kiekvienas Seimo narys, būdamas ANTIKONSTITUCININKAS, veikia prieš Lietuvą taip pat iš pagrindų, nors tai jiems DAUG KARTŲ paaiškinta.
Taigi matome ne tikrus įvykius, o SPEKTAKLĮ.
Ar matote emailą, ar negalite paklausti kodėl taip TEIGIU? Negalite, nes suprantate, kad tai yra TIESA. O su TIESA į ginčus įsivėlęs visada liksi DURNIUMI.
Lietuvos laisvė nelaisvėje.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top