laikmetis.lt
Pirmadienį spaudos konferencijoje Mateuszas Morawieckis sakė, kad pastarieji svarbūs įvykiai, tokie kaip Kovid-19 pandemija ir karas Ukrainoje, parodė, kokia neįkainojama išlieka nacionalinė valstybė.
Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis teigė, kad nacionalinės valstybės tebėra geriausiai pasirengusios susidoroti su pastarųjų metų iššūkiais, su kuriais susidūrė Europos Sąjunga.
Pirmadienį bendroje spaudos konferencijoje, skirtoje Lenkijos įstojimo į bloką 19-osioms metinėms paminėti, Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda ir Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis tvirtai gynė nacionalinės valstybės suverenumą.
Pasak M. Morawieckio, Lenkijos įstojimas į Europos Sąjungą prieš 19 metų reiškė „Lenkijos sugrįžimą į Europą“. Įstojimas į ES buvo ne tik visiškas grįžimas į civilizaciją, iš kurios Lenkija kilo, bet ir „istorinio teisingumo“ elementas, – sakė jis susirinkusiesiems.
Lenkijos vyriausybės vadovas paragino šiek tiek apmąstyti šią sukaktį. „Esame geopolitinėje kryžkelėje“, kurią sukėlė karas Ukrainoje, „todėl reikia stiprios transatlantinės bendruomenės“, – aiškino jis.
M. Morawieckis patvirtino, kad transatlantinė vienybė bus svarbiausia Lenkijos pirmininkavimui ES 2025 m., ir pridūrė, kad bet kokia „strateginės Europos autonomijos prieš Jungtines Valstijas samprata reikštų Europos marginalizaciją“.
Jis taip pat pareiškė, kad geriausias atsakas į pastarųjų metų iššūkius yra nacionalinės valstybės. „Pandemijos metu matėme, kad nacionalinės valstybės buvo tos, kurios turėjo išteklių ir priemonių veikti“, – pridūrė jis.
M. Morawieckis taip pat pažymėjo, kad greiti Lenkijos, taip pat Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės, kurios nelaukė Briuselio, sprendimai didele dalimi padėjo Ukrainai išlikti nepaisant didžiulės Rusijos galios.
„Nacionalinių valstybių vaidmuo yra neįkainojamas“, – sakė jis.
Dabartinė konservatyvi Lenkijos vyriausybė ir toliau pasisako už nacionalinių valstybių Europą. Ji kategoriškai priešinosi bet kokiems bandymams federalizuoti ES.
Lenkija įstojo į ES 2004 m. po referendumo, kuriame 77,5 proc. žmonių pasisakė už prisijungimą prie bloko.
Šaltinis: Remix News