Minėdama įstojimo į ES metines, Lenkijos valdžia žada toliau ginti nacionalinius interesus

laikmetis.lt

Pirmadienį spaudos konferencijoje Mateuszas Morawieckis sakė, kad pastarieji svarbūs įvykiai, tokie kaip Kovid-19 pandemija ir karas Ukrainoje, parodė, kokia neįkainojama išlieka nacionalinė valstybė.

Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis teigė, kad nacionalinės valstybės tebėra geriausiai pasirengusios susidoroti su pastarųjų metų iššūkiais, su kuriais susidūrė Europos Sąjunga.

Pirmadienį bendroje spaudos konferencijoje, skirtoje Lenkijos įstojimo į bloką 19-osioms metinėms paminėti, Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda ir Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis tvirtai gynė nacionalinės valstybės suverenumą.

Pasak M. Morawieckio, Lenkijos įstojimas į Europos Sąjungą prieš 19 metų reiškė „Lenkijos sugrįžimą į Europą“. Įstojimas į ES buvo ne tik visiškas grįžimas į civilizaciją, iš kurios Lenkija kilo, bet ir „istorinio teisingumo“ elementas, – sakė jis susirinkusiesiems.

Lenkijos vyriausybės vadovas paragino šiek tiek apmąstyti šią sukaktį. „Esame geopolitinėje kryžkelėje“, kurią sukėlė karas Ukrainoje, „todėl reikia stiprios transatlantinės bendruomenės“, – aiškino jis.

M. Morawieckis patvirtino, kad transatlantinė vienybė bus svarbiausia Lenkijos pirmininkavimui ES 2025 m., ir pridūrė, kad bet kokia „strateginės Europos autonomijos prieš Jungtines Valstijas samprata reikštų Europos marginalizaciją“.

Jis taip pat pareiškė, kad geriausias atsakas į pastarųjų metų iššūkius yra nacionalinės valstybės. „Pandemijos metu matėme, kad nacionalinės valstybės buvo tos, kurios turėjo išteklių ir priemonių veikti“, – pridūrė jis.

M. Morawieckis taip pat pažymėjo, kad greiti Lenkijos, taip pat Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės, kurios nelaukė Briuselio, sprendimai didele dalimi padėjo Ukrainai išlikti nepaisant didžiulės Rusijos galios.

„Nacionalinių valstybių vaidmuo yra neįkainojamas“, – sakė jis.

Dabartinė konservatyvi Lenkijos vyriausybė ir toliau pasisako už nacionalinių valstybių Europą. Ji kategoriškai priešinosi bet kokiems bandymams federalizuoti ES.

Lenkija įstojo į ES 2004 m. po referendumo, kuriame 77,5 proc. žmonių pasisakė už prisijungimą prie bloko.

Šaltinis: Remix News

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

žiu šiame str. dar nepabuvojo reziduojantis Tiesose xuilo trolis su visais savo ‘antpirščiais’ .:) malonus siurprizas .

dėl trolio-agento "štazio"

raginimai ignoruoti portalo šiukšlę yra ne visai protingi. su komiteto agentu tikrai nereikia diskutuoti, nes taip sudaroma regimybė, jog diskutuojama su piliečiu turinčiu nuomonę. įsikalkite į naivias makaules: agentas nuomonės neturi – jis turi užduotį. “ignoruodami” agento šikimą, tikslo nepasiektumėte, o agento darbovietė tikslą pasiektų. nes saugumiečiai pasiųsdami “štazį” trolinti šiame portale turi ne vieną tikslą o du: arba trukdyti piliečiams diskutuoti režimui pavojingomis temomis, arba gadinti portalo reputaciją, atbaidinėti naujus skaitytojus portalą marginalizuojant, nes nauji skaitytojai neraukia kas toks per diegas tas “štazis”. tokios situacijos nebūtų, jeigu redakcija, adminas “agentą” nuosekliai trintų be paaiškinimų ir kitų ceremonijų, nesvarbu net jeigu tas rašytų visiškai nekaltus dalykėlius. nes per proxy įrangą rašančio agento automatiškai blokuoti neįmanoma. saugumo kompiuteriai kiekvienam agento “komentarui”… Skaityti daugiau »

blue yellow zov MARINIE

…siuo poziuriu,kaip ir vengrai,saunuoliai.Mums tik pavydet,neziurint,kad tie ju nacionaliniai interesai prarys ir mus pacius.Jei nenusikratysim lanzbletkistu leftistu fasistu komunistu,busim suvirskinti arba riuzzkiu,arba pseku.Prosvaisciu nematyt….butelys viskariaus,cigaras,saulelydis….ir kaput.

Du berašinėjantys "broliukai"

Dva debia, eto sila.

blue yellow zov MARINIE

..debiau berasti,eik pailset,gi tokia minti isvargai,pavargai jau mirtinai.Ilsekis ramybeje a.t.a.

Pastabus

Šis komentaras  yra parašytas saugumo agento, trolinančio čia pagal zadaniją iš viršaus.

blue yellow zov MARINIE

..girdejot fsb verksma,nusluostykit jam asaras.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top