Mokslininkai: „anti-trumpiškųjų medijų“ tendencingumas milžiniškas

Naujausias Harvardo universiteto Kennedy instituto atliktas tyrimas atskleidė tikruosius mainstreaminių medijų net neslepiamo priešiško nusiteikimo prieš Donaldą Trumpą mastus, trumpai pristatydama tyrimo rezultatus skelbia svetainė heatst.com.

Shorensteino žiniasklaidos, politikos ir viešosios politikos centro tyrėjai, išanalizavę, kaip 10 pagrindinių televizijos stočių ir spausdintinės žiniasklaidos atstovų nušvietė per pirmąsias 100 dienų D. Trumpo veiksmus vykdant JAV prezidento pareigas, nustatė, kad medijų tonas vertinant D. Trumpą buvo kone ištisai negatyvus. Kai kuriose medijose toks vertinimas nuskambėjo net 98 proc. atvejų – tokie rezultatai atskleidžia nepalyginamai didesnį priešiškumą, nei jo būta vertinant trijų ankstesnių JAV administracijų veiksmus per pirmąsias 100 dienų:

Buvo tiriami septyni JAV medijų atstovai – CNN, NBC, CBS, Fox News, New York Times, Washington Post ir Wall Street Journal – ir trys iš Europos: BBC, Financial Times ir vokiečių visuomeninis transliuotojas ARD. Visų jų skleidžiama žinia apie naująjį JAV prezidentą D. Trumpą buvo dažniau neigiama nei teigiama.

Tik per Fox News nuskambėdavo ir entuziastingesnių, D. Trumpą palaikančių intonacijų, be to, čia palyginti dažnai buvo rodomos ir specialios laidos apie JAV prezidentą, ir todėl kartais jų požiūris priartėdavo net prie pozityvumo. Visos Fox News žinutės apie D. Trumpą buvo reitinguotos taip: 52 proc. vertinamos kaip neigiamos, o 48 proc. – kaip teigiamos.

Tirtų medijų perduotas naujienas tyrėjai suskirstė ir temomis. Paaiškėjo, kad daugiau nei 85 proc. pranešimų apie imigraciją, sveikatos apsaugą ir Rusiją buvo nuspalvinti neigiamo vertinimo, o kalbant apie ekonomiką radosi ir tam tikra pusiausvyra: 54 proc. žinių buvo vertinamos neigiamai, 46 proc. – teigiamai.

Tyrimas išryškino ir vieną išimtį: D. Trumpo sprendimas apšaudyti nuotolinėmis raketomis vieną Sirijos oro uostų medijose buvo atspindėtas daugiausia palankiai – apie 80% visų pranešimų, paskelbusių šią žinią, buvo teigiamo vertinimo.

Dabartinio JAV prezidento vertinimas, palyginti su ligšiolinėmis administracijomis, skiriasi. Tyrimas nustatė, kad prezidento B. Obamos pirmosios 100 dienų buvo gavusios labai gerą bendrą vertinimą – net 59 proc. ataskaitų apie jo administracijos darbus buvo teigiami. O Billas Clintonas ir George‘as W. Bushas, nors bendrai paėmus buvo vertinami neigiamai, tačiau kur kas mažesniu mastu nei D. Trumpas: 40 proc. pranešimų apie B. Clintono pirmąsias 100 dienų buvo nušviesta pozityviai, o Busho atveju pozityvaus vertinimo pranešimų būta kiek daugiau – 43 proc.:

Kalbėdamas apie savo santykius su žiniasklaida, ir pats D. Trumpas, žiniasklaidą pavadinęs net „priešu“, besistengiančiu smogti kuo skaudžiau, yra ne kartą pabrėžęs, kad didžioji JAV ir pasaulio žiniasklaida jo atžvilgiu yra tendencinga ir kad toks jos priešiškas nusiteikimas yra beprecedentis.

Kad D. Trumpas yra visiškai teisus – bent jau tada, kai kalba apie savo atspindį mainstreaminėse medijose per pirmąsias 100 dienų JAV prezidento poste – patvirtino ir šis Harvardo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas (išsamų jo aprašymą rasite ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top