Mokytoja A.G.Astrauskaitė buvo atleista neteisėtai

respublika.lt

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus nurodymu iš darbo buvo atleista lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė. Tačiau Darbo ginčų komisija praėjusią savaitę paskelbė, jog tai padaryta neteisėtai. Mokytojai numatyta išmokėti negautą atlyginimą, o kartu jai atsiveria kelias grįžti į mokyklą.

Istorija dėl A.G.Astrauskaitės įdarbinimo įsisuko tuomet, kai mokytoja lapkričio pradžioje grįžo dirbti į Vilniaus „Juventos” gimnaziją. Vienas po kito valdančiųjų atstovai piktinosi, kad riaušių prie Seimo byloje figūruojanti mokytoja neturi teisės dirbti su vaikais. Tuomet savivaldybėje inicijavus atvejo patikrinimą, buvo nustatyta, kad mokytoja įdarbinta pažeidžiant tvarką. Tokios išvados buvo pateiktos merui R.Šimašiui, kuris, kaip buvo skelbiama, turi teisę, atsižvelgiant į išvadas, taikyti mokyklos direktorei drausminę nuobaudą už priėmimo tvarkos pažeidimus ir (ar) įpareigoti direktorę sutartį su mokytoja nutraukti. O vėliau Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas pranešė, kad, sulaukus anoniminių laiškų ir reaguojant į nesprendžiamas problemas, bus vertinamas A.G.Astrauskaitę įdarbinusios Vilniaus „Juventos” gimnazijos direktorės Irinos Ignatavičienės darbas.

Tuomet „Vakaro žinioms” I.Ignatavičienė sakė neabejojanti A.G.Astrauskaitės kompetencija ir galimybėmis dirbti mokykloje. „Nėra kam dirbti, aš radau mokytoją, kuri atėjo į mokyklą dirbti. Jos pamokas aš stebėjau. Ar geriau, kad mokiniai liktų be pamokų, ar kad atėjo žmogus, galintis vesti pamokas ir turintis kompetencijas?”- svarstė direktorė.

Ji laikosi nuomonės, kad greičiausiai A.G.Astrauskaitę atleisti buvo savivaldybės vadovybės noras, kadangi, kaip žinia, priimti sprendimą liepti mokytoją atleisti, meras turi teisę, bet ne pareigą.

Dabar jau aišku, kad iš darbo A.G.Astrauskaitė buvo atleista neteisėtai. Apie tokį Darbo ginčų komisijos sprendimą paskelbė pati mokytoja. „Posėdžio metu labai jaudinausi, nes man darbas mokykloje – visa gyvenimo prasmė ir gyvenimo džiaugsmas, kurį buvo atėmę konservatorių ir liberalų partijų veikėjai savo represiniais persekiojimais dėl mano kritikos jų segregacinei galimybių politikai 2022 metais.

Komisijos prašiau, kad pripažintų mano atleidimą neteisėtu. Darbo ginčų komisija ne tik pripažino, kad atleidimas neteisėtas, bet priėmė ir net neprašytą sprendimą, kad man būtų išmokėta kompensacija nuo atleidimo dienos (2022 m. gruodžio 7 d.) iki šiandienos”, – „Vakaro žinioms” sakė A.G.Astrauskaitė. Pasak jos, dėl galimybės grįžti į darbą, jai reikėtų kreiptis į teismą. Tačiau ar tokį žingsnį ji žengs, dar nežino.

Pasak A.G.Astrauskaitės, kol kas mokykloje niekas neužėmė jos vietos, nes Vilniuje jaučiamas didelis lituanistų pedagogų trūkumas. Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje iš tiesų vis dar yra darbo skelbimas, kuriame ieškoma lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja darbui „Juventos” gimnazijoje. Be šio pasiūlymo, yra dar dešimt skelbimų, kuriuose ieškomi lituanistai. Iš viso ugdymo įstaigos sostinėje ieško 162 specialistų, o taip pat 14 vadovų įstaigoms.

Kaltinimų, esą ji negali dirbti su mokiniais, A.G.Astrauskaitė sulaukė dėl to, kad organizavo 2021 m. rugpjūtį prie Seimo vykusį mitingą, kuris vėliau virto riaušėmis. Šiuo metu byla yra perduota teismui. Byloje kaltinimai yra pareikšti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui kaltinimai pareikšti dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą. „Vakaro žinių” paklausta, ar tai jai pareikšti įtarimai dėl riaušių organizavimo, A.G.Astrauskaitė neatsakė. „Nekomentuosiu. Yra nekaltumo prezumpcija”, – sakė ji.

Apie tai, kad mokytojos atleidimas pripažintas neteisėtu, „Vakaro žinioms” patvirtino ir Valstybinė darbo inspekcija. „Priimtas sprendimas prašymą tenkinti iš dalies – pripažinti atleidimą iš darbo neteisėtu, bet į darbą negrąžinti, priteisti VDU už priverstinę pravaikštą. Vienas narys ruošiasi teikti atskirąją nuomonę, nes mano, kad ieškovės iš viso neturėjo priimti į darbą, todėl laiko, kad atleidimas teisėtas”, – nurodė inspekcija. Be to, Darbo ginčų komisijos vertinimu, ieškovė negrąžintina į darbą, kadangi jai gali būti sudarytos nepalankios sąlygos dirbti.

Jeigu ginčo šalys nesutinka su darbo ginčų komisijos sprendimu, jos per mėnesį gali sprendimą apskųsti.

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Šaunu! Ir galima lažintis, kad delfiai su komjaunimo tiesom nieko apie tai nepraneš.

Pamastymas

Sekmes mokytojai.Kazi,kodel atsieme kandidatura i merus…

Juozas

Na va, įsileisim į merus ir tokias dūras…

stasys

su bobom kariauti kaip po žeme nuogu užpakaliu šliaužioti . Nesuprantu aš to R,Šimašiaus . , na ir kam ten ta mokytoja liesti ? Nežinau kokia ten ji mokytoja , bet nei protelio nei sąvigarbos, eilinė bobelė su žemiau plyntuso esančiomis politinėmis ambicijomis . Jau sunku suskaičiuoti kiek visokiu kvailu istoriju ant jos kaba .. Imtu ka nors įdomaus sukurtu ir įsimintino savo politines pažiūras ginančio .. o taip tik guašu Lukiškiu a drabstytis ir kelti erzulį su policija . Juk per ta moteri žiu kiek jaunu žmoniu turi problemu .

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top