Moldovoje Maskvos patriarchatą palieka 63 parapijos

ortodoksas.lt

Šiomis dienomis 13 parapijų oficialiai perėjo iš Maskvos patriarchato „Moldavijos Ortodoksų Bažnyčios“ į Rumunijos patriarchato Besarabijos metropoliją, dar 50 parapijų pateikė paraišką pereiti, praneša radijas Libera Moldova. Nuo karo Ukrainoje pradžios į Rumunijos patriarchatą iš Maskvos patriarchato jau perėjo apie 60 kunigų. Paskutiniai du garsūs perėję kunigai – Maskvos patriarchato teologinės akademijos Moldovoje prorektorius Vetcislavas Cazacu ir tos akademijos pastoracinės teologijos fakulteto dekanas Andreius Oistricas.

Maskvos patriarchato „Moldavijos Ortodoksų Bažnyčia“ (iki 1992 m. – „Kišeniovo vyskupija“) buvo įkurta 1944 m., po Molotovo-Ribentropo pakto Sovietų Sąjungai okupavus Besarabijos kraštą ir jame sukūrus Moldavijos SSR. Po Sovietų Sąjungos žlugimo Rumunijos patriarchatas atkūrė tarpukariu veikusią savo Besarabijos metropoliją. Dėl karo Ukrainoje pagausėjo perėjimų iš Maskvos patriarchato į Rumunijos patriarchatą.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žopulis

Kas būna, kai parsiduodi už grašius.

blue yellow zov marinie

…jau vien pazvelgus i gundiajeva reiktu pereit i stabmeldyste zaibu.

šiaip

stabis tai akmuo mano krašto senąją kalba, stabmeldystė – akmenmeldystė, akmenmeldystė – linijinės minties formos transformavimas į sferinę, akmuo kaip kopiuterinis ryšys su visatos protu.

blue yellow zov marinie

..sounds well..

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top