Mykolas Deikus. Ant ko kepami skalūniniai portalų kotletai

Šiandien kepiau kotletus. Tikriausiai, ant „Gazpromo“ dujų. Sumoku už dujas gerokai brangiau nei koks vokietis ar prancūzas, todėl jaučiuosi esąs truputį didesnis kolaborantas nei koks biurgeris. Mažiau kolaboruočiau, jeigu dujas tiektų pramaišiui „Gazpromas“ su „Ševronu“ – tai supratau perskaitęs iš Lenkijos grįžusių naujienų portalų žurnalistų pamokymus ir pagraudenimus. Apie Žygaičių ir kitų neprotingų žemaičių ir lietuvių paklydimus.

Kaip ir tinklaraštininkas Artūras Račas, esu ištikimas Delfio skaitytojas, nes šis portalas vienintelis skelbiasi esąs labai etiškas ir socialiai atsakingas. Kadangi „delfius“ pasilieku sveikam desertui – su stipriai saldinta kava ir taboka, likau beveik patenkintas perskaitęs apie jų žurnalistės kelionę į Lenkijos skalūninių dujų klondaikus. Po dienos, suvirškinę skalūninės kilmės kotletus, atsigavo 15min.lt. Pastovėjusios dujos „minutėse“ driokstelėjo griežta instrukcija, kaip ir su kuo kramtyti Žygaičių bendruomenę.

„Minučių“ žurnalistė Liepa išsiaiškino ir pamokė, „ką daryti, kad kelio neužtvertų „žygaičiai“.

Mokytojo profesiją labai gerbiu, o visus sąžiningus mokytojus labai myliu. Todėl straipsniuose ieškojau, mano galva, labai svarbios informacijos: kas sumokėjo už asmenines mano ir kitų nelabai protingų žemaičių ir lietuvių pamokas. Labai tikėjausi rasiąs paaiškinimą, kad patriotiškai nusiteikusių žiniasklaidos priemonių redaktoriai ištraukė iš kišenės po kelis šimtus litų ir susimetė „ant“ bilietų, benzino ir žurnalistų komandiruotpinigių. Neradęs paaiškinimo dairiausi nuorodos, kad už tekstus buvo sumokėta kaip už reklamą.

Kas jau kas, bet etiškieji „delfiai“ tai jau tikrai mintinai moka Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, kuriame pasakyta, jog „žurnalistas neturi teisės priimti dovanų, mokamų kelionių“ ir „kiekvienu atveju privalo pranešti visuomenei apie gautą bet kokią paramą“. Arba labai neatidžiai žiūrėjau, arba veizolai apgavo, bet nieko panašaus neradau.

Tema labai jautri, iš Lenkijos grįžę žurnalistai moko, kad su bendruomenėmis reikia atvirai kalbėtis, viską paaiškinti, išsklaidyti abejones, o skalūninių dujų gavybos priešininkai nešvariai pučia miglą į akis. Todėl, galvoju, mano kuklus noras sužinoti ant ko buvo iškepti žurnalistų desanto į Lenkiją kotletai yra visiškai teisėtas. Kaip ir išsklaidyti asmenines abejones, kad kažkokia suinteresuota įmonė ar įstaiga galėjo apmokėti kelionę (ir ne tik) mainais už palankiai skalūninių dujų gavybą nušviečiančias publikacijas naujienų portaluose.

Ne arklys, bet sugromulavęs skalūninius portalų kotletus, supratau, kad žurnalistai ne patys sau surengė ekskursiją po Lenkijos skalūnų klondaikus. Todėl ėmė kilti (ne, ne dujos) klausimai: kas tie kuklūs šviečiančių kelionių organizatoriai ir kodėl nepanoro pasiskelbti? Tai yra, nelipti darkart ant to paties grėblio ir viską tiesiai šviesiai iškloti žygaitiškiams, kad jie, kaip rašo žurnalistė Liepa, neužtvertų kelio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
viskas aišku

reikia ir mums tų skalūnų. Kuo mes už lenkus blogesni? tik gerai būtų procentus už jų gavybą imt ne pinigais, o dujom. Gal tada nenusės kažkieno kišenėj.

Kritikas Pikčiurna

Mielasis, kad mūsų atstovaujamoji valdžia jau seniai mums moka dujom, kurios nedega, todėl ir kvapas toks nemalonus nuo jos sklinda ir už tą kvapą dar turime brangiai susimokėti…
O kai pajudins tuos skalūnus, tas kvapas sklis ne tik nuo valdžios, jis tvyros virš visos apnuodytos ir drebinamos Lietuvos, nors dujų nematysime, jas ir toliau pirksime OPEK kartelinėmis „rinkos” kainomis. O valdžia dar labiau kvepės… Ji juk elitas.

Pirmiausia

Pirmiausia ne smegenis zmonems muilinti o paciai pasikelusiai valdziukei is lenku politiku pasimokyti.

ruta

Ant visu , parsidavusios ziniasklaidos , gautu pinigu , galima butu iskepti ne tik kotletus , bet ir visa mamuta …
Kokie politikai /dauguma/ , tokia ir ziniasklaida/ delfi , komsomolke/ , teva , motina parduos , jeigu bus nauda , ka jau kalbeti apie Tautos interesus.Kodel jie taip sparciai / amoralus/ dauginasi ir pleciasi , misle .Gal todel , kad per daug mes / normalus- padorus , moralus , uzjauciantis, solidarus../ ,tolerantiski tokiems tipams ?Ar todel , kad dauguma Lietuvos pilieciu is viso yra abejingi , kol jiems patiems kokia nelaime nepasibeldzia i duris ?

prasidės

represijos su propagandos kotletais.Kaip reikės priešintis?Važiuoti į Prancūziją?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top