Mykolas Deikus. Apie E. Johną ir vietinius jonelius – Seimo strimėliautojus

Įsivaizduokime situaciją: nusiperkame bilietus į Eltono Johno koncertą; koncertas prasideda; smagiai griežia apšildantieji kroatų vaikinukai, o Johnas nesirodo; koncerto pabaigoje išgirstame: Johnas svarbesnių reikalų turėjo. Nidoje strimeliavo? Nesąmonė, sakysit, taip nebūna.

O štai tikra istorija. Apie vietinius jonelius. Balsavome Seimo rinkimuose, suteikėme jiems mandatus, kitaip tariant, iš anksto pirkome bilietus į savo išrinktųjų šou. Ir štai vieną dieną skaitome skelbimuose, kad mūsų apmokėti Seimo žvaigždūnai susimylėjo: penktadienio vakarą atvyks tokio šou į mūsų miestelį.

Po darbo glemžiame šūsnį klausimų, prašymų ir spygliuojame į vietinį kultūros centrą, kur tuoj tuoj pasirodys mūsų apmokėti Seimo nariai.

Apšildanti politinės scenos naujokų grupė kažką traukia nei į tvorą, nei į mietą. Ir… viskas – šou baigiasi taip ir nepamačius pagrindinių renginio žvaigždžių. Nugalėjo strimėlės?

Taigi. Kadangi savaitę platinti kvietimai į susitikimą su šiauliečių vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktais socialdemokratais Edvardu Žakariu ir Arvydu Mockumi dingo tik penktadienio išvakarėse, susirinko apie porą šimtų šiauliečių, taip ir nepastebėję pasikeitimų. Tarp jų – ir nuo kitų metų pradžios vietinės valdžios socdemų išvaikomi keleivių vežėjai maršrutiniais taksi.

Ne ditirambų giedoti rinkėjai susirinko, ne ploti. Trečdaliu padidintos vandens kainos, apmokestinti nuosavi automobiliai, laikomi daugiabučių kiemuose, tuoj keli šimtai darbo neteksiančių keleivių vežėjų sės ant valstybės sprando arba paliks sparčiausiai emigruojantį Lietuvoje miestą.

Štai tokiai pramogai rinkėjai aukojo penktadienio vakarą su šeima.

Tiems, kas neskaito už Seimo kanceliarijos skiriamas lėšas perkamos informacijos vietinėje žiniasklaidoje, trumpai referuosiu. E. Žakaris, A. Mockus ir V. Simulik – trys Šiaulių vienmandatėse apylinkėse išrinkti Seimo nariai. Socdemai, mieli vyriškiai, rūpinasi visais, kas juda ir jau nekruta, visiems padeda. Vietinio socialdemokratų partijos skyriaus vadovai. Pastaruoju metu, kai Šiauliuose valdžią perėmė socdemai su meru J. Sartausku priešakyje, pradėjo viską „labai“ ir „akylai“ „stebėti“, o tai, ką „rūpestingai stebi“, aprašo ir paskelbia vietinėje žiniasklaidoje –savo pastebėjimais besidalydami valdo ir savo partijos narius, ir merą.

Kadangi Seimo narių stebėjimais sąskaitų neapmokėsi, rinkėjai rinkosi pačių stebėtojų pastebėti. Bet pastebėjo tik „apšildančiąją“ socdemų grupę.

„Žiūrėsim, darysim“, – pats iš savo pokšto juokėsi naujasis Savivaldybės administracijos direktorius ir „apšildytojas“ G. Vyšniauskas. Prieš mėnesį į direktoriaus vietą nutūpęs socdemas, buvęs bendruomenės pirmininkas nieko nežino, kas vyksta mieste. Bet – žiūrės ir darys. Ir pataria, kaip problemas spręsti. Girdi, susėskite su kaimynu, perlaužkit puslitrį ir patys visus reikalus išspręsit… Taip dalijasi žmogus asmenine patirtimi. Nuoširdžiai.

Smagus šou išėjo, kol žiūrovai neišėjo. O kur tuo metu pagrindiniai strimėliautojai ir rūpintojėliai viešėjo? Tik jie patys ir vienas Dievas težino.

Renginio išvakarėse E. Žakaris organizatoriams atsiuntė žinutę elektroniniu paštu. Esą penktadienį kažkokie žiauriai svarbūs posėdžiai sutrukdys (beje, Seimas neposėdžiavo – aut. past.), o A. Mockaus kelius gal tik Nidos strimėlės ir težino.

Bet man, kaip rinkėjui, smalsu: kokios strimėlės Seimo narius prigavo. Žiū – socialinius tinklalapius. E. Žakaris anekdotais apie vyrus ir moteris dalijasi, A. Mockus rūpinasi, kad Šiauliuose nenukentėtų šilumos tiekėjo monopolis. O štai – ir vaizdeliai iš Seimo socialdemokratų frakcijos viešnagės Nidoje. (Kaip vyras vyrams pasakysiu – neblogos tos strimėlės…).

Vietoje pabaigos.

Kaip toje pasakoje: ir aš Šiauliuose buvau, apšildančią grupę girdėjau, su kitais išėjau – neištvėriau.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
na va, Mykolai,

tai net to puslitrio socdemas neuzfundyjo, tik tauzyjo? 😀

Anikė

Nieko naujo.Ta pati panelė,tik kita jupelė.Keičiasi tik Lietuva-žmonės „balsuoja
kojomis”-bėga iš alkanų namų,dirba užsieniuose,kad išmaitintų čia likusius.
PVM*ais ponai dar gabalą atsikanda iš tų pinigėlių.Plėšikas,visur plėšikas,
ne tik Afrikoj.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top