N. Puteikio rinkimų štabas prašo paneigti LRT debatų vedėjo E. Jakilaičio melą

N. Puteikio rinkimų štabas kreipėsi į LRT tarybą, LRT vadovą A. Siaurusevičių, VRK ir pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ vadovą Tadą Langaitį, prašydamas paneigti per LRT televiziją transliuotų debatų vedėjo E. Jakilaičio paskleistą dezinformaciją ir pripažinti, kad kaip debatų vedėjas jis elgėsi šališkai ir nesąžiningai.

2014 m. gegužės 1 d. rodytoje debatų laidoje, arogantiškai oponuodamas N. Puteikiui, E. Jakilaitis du kartus įžūliai pamelavo: iš pradžių teigdamas, neva bendrovės „Vilmorus“ apklausų duomenys rodo, jog visuomenės pasitikėjimas teismais per 5 metus padidėjęs 2 kartus iki 50 procentų, o vėliau – neva šie duomenys rodo, jog pasitikėjimas dukart išaugęs per 2 metus.

Tačiau šie E. Jakilaičio teiginiai neatitinka faktų – tuo lengva įsitikinti, susipažinus su „Vilmorus“ pateiktais duomenimis, kuriuos anksčiau jau skelbėme.

Tiesos.lt supažindina su Naglio Puteikio rinkimų štabo šiandien išplatintu pareiškimu.

* * *

LRT tarybai
LRT generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui
Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ iniciatoriui Tadui Langaičiui

Kandidato į LR prezidentus Naglio Puteikio rinkimų štabo

SKUNDAS
2014 m. gegužės 8 d.

Prašytume įvertinti faktą, kad 2014 m. gegužės 1 d. per LRT televiziją rodytoje tiesioginėje debatų laidoje, skirtoje LR prezidento rinkimams, jos vedėjas Edmundas Jakilaitis du kartus įžūliai pamelavo, bei užtikrinti, kad šis melas taip pat viešai toje pačioje laidoje būtų paneigtas.

Minėtoje laidoje E. Jakilaitis, arogantiškai replikuodamas Nagliui Puteikiui, paskelbė, esą visuomenės pasitikėjimas teismais per 5 metus padidėjęs 2 kartus iki 50 procentų – tai, anot jo, neva rodančios bendrovės „Vilmorus“ apklausos. LRT „Mediatekos“ įraše šis epizodas trunka nuo 30 min 16 s iki 30 min 45 s:

Edmundas Jakilaitis: Tuoj Dalia Grybauskaitė galės reaguot, aš tik trumpai replikuodamas, pone Puteiki, yra jau „Vilmorus“ apklausos, kurias turbūt šeštadieniais galima skaityti „Lietuvos ryte“ kartą per mėnesį. Ir mes puikiai matom, kad per 5 metus pasitikėjimas teismais išaugo du kartus. Berods nuo dvidešimt kažkelių iki beveik penkiasdešimt.

Naglis Puteikis: Ar Jūs pats tuo tikit?

Edmundas Jakilaitis: Šiuo atveju laida ne apie mane, o apie jus. (D. Grybauskaitei) Prašau.

Tačiau šiame epizode E. Jakilaičio paskelbti teiginiai neatitinka faktų: „Vilmorus“ apklausos anaiptol nerodo, kad per penkerius metus pasitikėjimas teismais būtų išaugęs dvigubai, o tuo labiau – iki 50 procentų. 

„Vilmorus“ pateiktais duomenimis, kuriuos pridedame prie šio skundo, prieš penkerius metus teismais pasitikėjo: 2008 m. gruodį – 20,7, 2009 m. sausį – 17,4, vasarį – 16,1, kovą – 18,9, balandį – 17,6, gegužę –18,6, birželį – 18,8, liepą – 16,8 spalį – 18,1, gruodį – 15,9 procento apklaustų Lietuvos gyventojų.

Pastaruoju metu, pagal „Vilmorus“ apklausas, teismais pasitiki: 2013 m. gruodį – 17,6, 2014 m. sausį – 19,6, vasarį – 21,6, kovą – 20,8, balandį – 24 procentai apklaustų piliečių.

Taigi, LRT debatų vedėjas, oponuodamas kandidatui į prezidentus N. Puteikiui, sakė netiesą. 

N. Puteikiui atkreipus E. Jakilaičio dėmesį, kad per pastaruosius 5 metus pasitikėjimas teismais svyravo apie 20 procentų (t. y. nepadidėjo nei dvigubai, nei iki 50 proc., kaip teigė E. Jakilaitis), šis paprašė debatų transliacijos režisierės patikrinti duomenis ir pažadėjo juos pateikti laidos pabaigoje (LRT „Mediatekos“ įraše žr. nuo 30 min 16 s iki 30 min 45 s).

Tačiau debatų pabaigoje, vengdamas paneigti savo paskleistą dezinformaciją, E. Jakilaitis ėmėsi nesąžiningo manipuliavimo, kad sudarytų įspūdį, neva klaidingus duomenis pateikė ne jis, o N. Puteikis (LRT „Mediatekos“ įraše nuo 106 min 04 s iki 107 min 12 s):

Naglis Puteikis: neapgaudinėkime savęs dėl situacijos teisėsaugoje ir teisėtvarkoje. Netikite „Vilmorus“ turimais duomenimis, pasakysiu „Transparency international“: 63 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad valdžia atstovauja stambioms grupuotėms, nusikalstamoms stambioms grupuotėms, o ne gina piliečių interesus. Tai čia yra pagrindinė problema. Ir man susidarė įspūdis iš šiandieninių diskusijų, kad dalis kandidatų – ir gaila, kad vedėjas – labai smarkiai bando palaikyti teoriją, kad Lietuvoje viskas gerai. Nieko panašaus. Lietuva yra labiausiai korupmpuota šalis Europos Sąjungoje, ir kandidatai į prezidentus, ir prezidentė, ir būsimasis prezidentas ar prezidentė privalo pradėti nuo teisėsaugos ir teisėtvarkos, nes be teisingumo valstybė yra plėšikų gauja, kaip sakė šv. Augustinas.

E. Jakilaitis: Mūsų laikas šiems debatams baigėsi, kitą savaitę kalbėsim apie užsienio politiką ir saugumo politiką, tikiuosi, skaičių iš lubų bus žymiai mažiau. Nuo 2012 iki 2014 metų, per 2 metus, pasitikėjimas teismais, „Vilmorus“ duomenimis, padidėjo 2 kartus. Po laidos aš Jums paduosiu skaičius.

Kaip matyti iš šio epizodo, užuot paneigęs savo paskelbtus teiginius, neva per 5 metus pasitikėjimas teismais išaugo 2 kartus iki 50 procentų, E. Jakilaitis nutylėjo konkrečius skaičius, o vietoje 5 metų, apie kuriuos kalbėjo anksčiau, paminėjo dvejų metų duomenimis. 

Tačiau ir naujas E. Jakilaičio teiginys, esą per dvejus metus pasitikėjimas teismais padidėjęs dukart, yra tikrosios padėties neatspindinti manipuliacija, įmanoma tik todėl, kad televizijos žiūrovai neturėjo galimybės patys pamatyti „Vilmorus“ apklausų duomenų. Mat 2012 metais vienintelį mėnesį – balandį – pasitikėjimas buvo smukęs iki 12 procentų, ir tik lyginant su šiuo rekordiniu smukimu galima įžvelgti dvigubą padidėjimą. Tuo tarpu lyginant su visais kitais 2012-ųjų mėnesiais nieko panašaus teigti negalima: 2012 m. sausis – 15,9, vasaris – 14,9, kovas – 17,6, gegužė – 15,1, birželis – 17,3, liepa – 15,5, rugsėjis – 17,4, spalis – 16,8.

Prašome:

1. užtikrinti, kad per LRT televiziją transliuojamose tiesioginėse debatų laidose, skirtose LR prezidento rinkimams (jų liko dar dvi), LRT žiūrovų ir N. Puteikio būtų atsiprašyta už E. Jakilaičio paskleistą dezinformaciją ir viešai paneigti šie jo teiginiai:

a) neva per 5 metus pasitikėjimas teismais, „Vilmorus“ duomenimis, išaugęs 2 kartus iki 50 procentų;

b) neva per 2 metus nuo 2012 iki 2014 metų pasitikėjimas teismais, „Vilmorus“ duomenimis, padidėjęs 2 kartus.

2. pripažinti, kad 2014 m. gegužės 1 d. transliuotą LRT debatų laidą žurnalistas E. Jakilaitis vedė šališkai ir nesąžiningai, nes paskleidęs dezinformaciją jos sąmoningai nepaneigė, siekdamas sumenkinti kandidatą į LR prezidentus N. Puteikį.

Priedas:

Bendrovės „Vilmorus“ pateikti pasitikėjimo teismais duomenys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Basa

Už tokį akibrokštą Jakilaitį privalu diskredituoti ir išmesti iš laidų vedėjų. Nes jis pasirodo visiškai neprofesionaliai, ir ne pirmą kartą taip.

rym

Kodel tokie ,kaip jaikilaicia ir miliutes su pumprickaitesm is vis dirba LRT?

Sutinku

Jakilaitis netutėtų būti laidų vedėjas kaip ciniškas melagis, grybauskaitės advokatas, išverstaskūris.

faktas

o kiek salisku laidu jis pravede su l.stankunaite? ar kas skaiciavo?

KAM  REIKALINGAS

Įžūliai meluojantis ,akivaizdžiai iškraipantis faktus žurnalistas?
Ir dar valstybinėje televizijoje? Į skydinę jį….

ukinikas

sita gaidi us keusiniu ir ant tvoros

Jei tai

padaryta sąmoningai, tuomet p.Jakilaitis – falsifikatorius. O tai jau kvepia baudžiamąją byla…

Garliavos tvaikas

Jūs gi nepasitikite teisėsauga ir teismais – tai kam ta baudžiamoji byla?

Neringa

Pasitikiu teismais??? Nesenai rimtas senas žmogus man parodė teismo nutartį, kuri priimta teismui AKIVAIZDŽIAI IŠGALVOJANT priešingus to paties žmogaus teiginiams žodžius, kuriais remiantis buvo priimta nutartis. Aukščiausiajam teismui atsisakius priimti kasaciją, ji liko galioti, o kartu ir su ja AKIVAIZDŽIAI TEISMO IŠGALVOTI to patie žmogaus žodžiai… Paprasčiau: Jūs teismui parašote – aš esu Neringa, o teismas padaro išvadą: remiantis tuo, kad Neringa ne kartą patvirtino, jog ji yra Petras ( ir kaip įrodymą nurodo būtent tą bylos lapą, kuriame ji teigia, kad yra Neringa) ,JI YRA PETRAS. Nutartis įsiteisėja ir Neringa tampa Petru…
Ir tai yra Konstitucijos ir Įstatymų saugomas teismų vykdomas teisingumas???

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top