N.Savčenko advokatas pagarsino precedento neturintį Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento ultimatumą Rusijos valdžios institucijoms

JAV Valstybės departamento reikalavimas Rusijos Federacijai ̶ nedelsiant išlaisvinti ukrainiečių karo belaisvę Nadiją Savčenko – tai precedento Amerikos diplomatijos istorijoje neturinti reakcija. Tokį JAV žingsnį lėmė teismo sprendimas atimti iš N. Savčenko teisę pasakyti baigiamąjį žodį ir jos paskelbtas sausas bado streikas.

Apie tai savo Veidaknygės puslapyje paskelbė Ilja Novikovas, vienas iš ukrainietės advokatų.

„JAV Valstybės departamentas išsakė griežtą, precendento neturintį reikalavimą Rusijai ̶ paleisti ją nedelsiant ir besąlygiškai. Amerikiečiai gerbia teismą. Aš nežinau atvejų, kad tokie pareiškimai būtų padaryti prieš nuosprendį. Jei kalbama apie procedūrinius pažeidimus, apie politinį persekiojimą arba humanistinius klausimus, pasisakoma daug minkščiau ir diplomatiškiau. Ir apskritai – tai daroma ne dažnai. Šiuo atveju kai kas visiškai naujo, taip visiškai neigiamas teismo legitimumas, tai kone ultimatumas,“ – pareiškė Novikovas.

Toks JAV Valstybės departamento pareiškimas pasiektas N. Savčenko advokatų pastangomis – teismo diskreditavimas tapo pagrindiniu lakūnės gynybos instrumentu, rašo Novikovas.

„2015 metų rugsėjo 22 dieną Kongreso rezoliucija suteikia Valstybės departamentui carte blanche taikyti naujas sankcijas prieš Rusiją ir Rusijos pareigūnus, susijusius su N. Savčenko byla. Jie gali tai padaryti bet kuriuo metu ir siųsti paskutinį, visiškai ne kinišką įspėjimą. Svarbiausia, kad adresatai suprastų, kad Nadijos mirtis nepašalins problemos, atvirkščiai, pasekmės taps neišvengiamos. Tai dabar mūsų pagrindinė, gal vienintelė galimybė“, ̶ teigia I.Novikovas.

Teismas turėjo galimybę rinktis: paskirti ekspertizę, kuri būtų įrodžiusi Savčenko alibi ir diskreditavusi atliktą bylos tyrimą, arba to nepadaryti ir taip diskredituoti save, – rašo advokatas.

Iš rusų kalbos vertė Elona Antakauskė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Irmis

Saunuoliai amerikieciai!!!

tikiu, kad

JAV perziures kaltinimus N.Venckienei, pareikalaus visos mergaites grobimo vaizdajuostes. Isitikinusi, kad Venckiene taip dave pasaulio excempionui ar vicecempionui snukin, kad tas tik i trecia diena sugebejo nueiti pas medikus ir issiimti abdukcija. Tiesa, pries tai dar buvo ,,del itikinamumo” aptalzytas savu ir t.t. Na, dar sudes Gotlibo byla su ,,gijomis, vedanciomis i LR Seima” ir t.t. Laukiame nesulaukiame ekstradicijos ir JAV Federalinio teismo sprendimo.

Žvelgiant iš šalies....

JAV skelbia Rusijai ultimatumą….Nuo kada Rusija turėtų klausyti Amerikos kažkokio departamento nurodymus ar reikalavimus? Iš šalies žvelgiant – tai ciniškas savęs susireikšminimas. JAV supainiojo Rusija su Iraku ar kokia Libija…Eilinį kartą JAV nori pabrėžti, kad JI YRA PASAULIO BAMBA. Tik…padarius perversmą vienoje ar kitoje valstybėje, dešimtmečiais tenai lieja kraują ir nesugeba įtvirtinti savo tvarką. O užsimojo ant Rusijos…

RH59

Jeigu JAV tarnyboms rupetu Savcenko, jie galetu ja iskeisti pvz i Buta..

Dzeikas

God bless America!

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top