Nacionalinėms vėliavoms Europos Parlamente tikrai nėra vietos!

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) atmetė 13 Europos Parlamento narių, nepritarusių draudimui Europos Parlamento diskusijų salėje išstatyti nacionalines vėliavas, protestus.

2023 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienį, ESTT priėmė sprendimą, kad Europos Parlamento pusračio formos (plenarinių posėdžių) salėje nėra vietos nacionalinių valstybių vėliavoms.

Trylika EP narių, 11 prancūzų ir du vokiečiai, paprašė panaikinti Europos Sąjungos Bendrojo Teismo sprendimą, kuris buvo priimtas 2021 m. spalio 6 d.

Tiesą sakant, jų kreipimasis, kuriuo prašoma panaikinti 2020 m. sausio 13 d. Europos Parlamento pirmininko žodinį nurodymą, draudžiantį parlamento nariams prie savo krėslų turėti nacionalines vėliavas, buvo pripažintas nepriimtinu, išaiškino ESTT.

Teismas pritarė pirminiam sprendimui ir nurodė, kad nagrinėjamas nurodymas negali būti ginčijamas pagal ES teisę.

Ši istorija prasidėjo 2020 m. sausio mėnesį, kai Jungtinė Karalystė, praėjus keleriems metams po balsavimo dėl Breksito, buvo prie išstojimo iš Europos Sąjungos slenksčio. Salėje tvyrojo įelektrinta atmosfera.

Sausio 13 d. ir sausio 29-30 d. sesijų metu Europos Parlamento pirmininkas ir pirmininko pavaduotojai žodžiu priminė parlamentarams iš Didžiosios Britanijos, kad jiems draudžiama išstatyti Jungtinės Karalystės vėliavas Parlamento viduje taip, kaip jie tai daro.

Sausio 29 d. Naidželas Faradžas (Nigel Farage), Breksito šalininkų lyderis, sakydamas paskutinę kalbą Europos puslankio formos salėje, pabrėžtinai mojavo nacionaline vėliava.

„Valstybių narių vėliavų išstatymas ant į Parlamentą išrinktų deputatų suolų prieštarauja jų atstovavimo funkcijai, apibrėžtai Europos sutartyse,“ – aiškina ESTT savo sprendimo pagrindžiamojoje dalyje.

Jis taip pat primena, kad britų europarlamentarų elgesys prieštaravo Europos Parlamento vidaus taisyklėms, kurių 10 straipsnis teigia, kad europarlamentarai negali iškėlinėti „nei vėliavų, nei gairelių“.

Be to, pagal Parlamento reglamentą EP nariai „išreiškia savo nuomonę kalbėdami ir iš principo neturi kitų saviraiškos priemonių,“-atkakliai tvirtina ESTT.

AFP išaiškino, kad ieškovams netgi buvo liepta apmokėti Europos Parlamento patirtas teisines išlaidas, susijusias su šiuo procesu.

Šaltinis: newsbreak.gr

3.8 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top