Nacionalinio saugumo uždavinys nr. 1 – išsivaduoti nuo Vokietijos įtakos

Karas Ukrainoje vėl priminė krašto apsaugos sistemos stiprinimo svarbą. Mūsų geopolitinėje situacijoje valstybės gebėjimas gintis yra tolygus jos išlikimui. Akivaizdu, kad dabartinėmis aplinkybėmis mus išgelbėjo sėkminga Ukrainos gynyba ir atsilaikymas pirmosiomis karo dienomis. Jeigu Rusija būtų patyrusi sėkmę, jos apetitas greičiausiai būtų sukilęs ir Lietuvai. Prasidėjęs karas atvėrė ir mūsų nacionalinio saugumo skyles bei parodė tikruosius ne tik mūsų priešų, bet ir mūsų sąjungininkų veidus. Tačiau valdantieji toliau renkasi likti akli nemaloniai tikrovei.

Net ir vykstant karui Ukrainoje, valdantieji nesugebėjo užsitikrinti nuolatinio ir reikšmingo NATO sąjungininkų buvimo Lietuvoje. Jeigu ir toliau priešakiniam NATO vienetui Lietuvoje vadovaus Vokietija, to ir nepavyks padaryti. Nors valdantieji patys džiugiai paskleidė žinią apie Vokietijos brigados atsiradimą mūsų šalyje, vėliau išsisukinėjo, kai paaiškėjo, jog iš tikrųjų Lietuvoje bus tik nežymi šios brigados dalis, o visa likusi brigada bus dislokuota Vokietijoje, esą pasirengusi per 10 dienų persidislokuoti į Lietuvą.

Ministras Arvydas Anušaukas pareiškė, kad tie, kuriems 10 dienų atrodo daug, nieko nesupranta apie žvalgybą ir išankstinio perspėjimo sistemą. Esą mūsų žvalgyba iš anksto žinos, ar bus vykdomas koks nors puolimas prieš Lietuvą. Taip, žvalgyba žinos apie rusų ar baltarusių pajėgų susitelkimą prie Lietuvos sienos. Bet tokių susitelkimų būta dešimtys, prieš karą Ukrainoje jie prie Lietuvos sienos vykdavo kiekvienais metais, dažnai du kartus metuose. Beveik lygiai metai prieš prasidedant karui, prie Ukrainos Rusija buvo perdislokavusi milžinišką kiekį pajėgų – ne tik sausumos pajėgų, bet ir laivyną ir kitus pajėgumus. Tuomet visi žvalgybininkai spėliojo, ar Rusija pradės puolimą.

Nepradėjo. Pradėjo po metų. Pirmasis kartas buvo skirtas tam, kad antrąjį kartą toks pajėgų telkimas atrodytų mažiau įtartinas, o puolimas – mažiau tikėtinas.

Ir nors JAV perspėjo Ukrainą apie tai, kad Rusija ruošiasi puolimui, daugelis ekspertų iki paskutiniųjų įrodinėjo, kad tai vargiai įmanoma, o Ukraina, nors gal ir ruošėsi puolimui, jo tikrai nesitikėjo iš Baltarusijos link Kijevo. Tad vienas dalykas, ką mato žvalgyba (mato sausą faktą – tokių ir tokių pajėgų telkimąsi), o kitas dalykas prognozavimas ir atitinkamų sprendimų priėmimas.

Ar Lietuva bent kartą paskelbė apie mobilizaciją ar pasikvietė NATO sąjungininkus, kuomet Rusija buvo sutelkusi didelius kiekius pajėgų prie jos sienos per „Zapad“ pratybas? Žinoma, visi ženklai rodydavo, kad per „Zapad“ Rusija nesirengia puolimui, nes nors yra sutelkusi daug pajėgų, bet tam tikrų specifinių ženklų, kurie rodytų galimą puolimą (logistikos sutelkimas, ligoninių ruošimas, įvairių specialistų pritraukimas ir t. t.) nebuvo.

Tačiau šiuos ženklus priešas visada stengiasi maskuoti, o jeigu jie ir būtų buvę – tai nuo kurio taško mes jau kviesime Vokietijos brigadą skubiai persidislokuoti į Lietuvą? O jeigu jų žvalgyba situaciją matys kitaip ir teigs, kad jokio pavojaus Lietuvai nėra?

Visu tuo noriu parodyti, koks sudėtingas yra žvalgybos prognozavimas, o dar sudėtingesnis – politinio sprendimo priėmimas visomis išgalėmis pradėti ruoštis krašto gynybai. Žvalgyba visada matys priešiškų pajėgų telkimąsi ir įvairius kitus faktus, bet sprendimą priima politikai. Pradėti ruoštis krašto gynybai, skelbti mobilizaciją – labai brangu ir kiekvieną kartą atrodo drastiškas sprendimas, o puolimas kiekvieną kartą atrodo mažai tikėtinas, kad ir ką rodo faktai.

Taip atrodė ir prieš karą Ukrainoje, nes visada atsiranda argumentų prieš: rusų pajėgos per daug išskaidytos, kad galėtų kovoti tokiu plačiu frontu, rusų ir ukrainiečių pajėgų santykis ne toks, kad rusai galėtų vystyti puolimą (puolančių pajėgų turi būti bent kelis kartus daugiau), rusų pajėgoms kitose karinėse srityse nepaskelbtas aukščiausias budrumo lygis, Rusijoje nėra paskelbta mobilizacija ir t. t. Visi šie argumentai galėjo rodyti, kad rusai tik blefuoja ir Ukrainos nepuls. Bet užpuolė.

Vienintelis būdas būti tikriems dėl savo saugumo – pastovus didesnio NATO sąjungininkų Lietuvoje buvimas. Ne „nuotolinis“, o realus. 10 dienų yra daug, nes užtruks mūsų politikų sprendimai (jeigu išvis tokie bus priimti), o ką jau kalbėti apie Vokietijos politikų sprendimą perdislokuoti į Lietuvą brigadą. Reikia suprasti, kad toks perdislokavimas nebūtų automatinis atsiradus grėsmei prie Lietuvos sienos.

Kiekvieną kartą sprendimą perdislokuoti brigadą į Lietuvą ar ne, priimtų Vokietijos politikai. Čia pereiname prie kito punkto – ar mes pasitikime Vokietijos politikais?

Paminėkime kelis faktus:

– Ilgą laiką Vokietija vienintelė iš didžiųjų Europos valstybių beveik nesiuntė karinės paramos besiginančiai Ukrainai ir blokavo reikiamos amunicijos siuntimą, o ir vėliau kaip tik galėjo blokavo įvairius stambesnius paramos paketus ar draudė kitoms šalims Ukrainai perduoti vokiškos gamybos karinę techniką (pvz., draudė ispanams perduoti vokiškos gamybos tankus). – Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas, vienas didžiausių Ukrainos rėmėjų, viešai pasidalino prisiminimais, kad Vokietija prasidėjus karui pirmenybę teikė greitam Ukrainos kariniam pralaimėjimui, o ne ilgalaikiam konfliktui, nes tai jai atrodė ekonomiškai nenaudinga. – Lietuvos kariuomenės užsakytos pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ buvo pristatytos vėluojant ir su dideliais trūkumais. Vėlavimas tęsiamas net vykstant karui Ukrainoje. Jeigu yra taip stipriai stabdomas reikalingos amunicijos ir atsarginių dalių tiekimas Ukrainai, ar galime tikėtis, kad gautume visą reikalingą amunicija, vokiškos technikos dalis vykstant karui mūsų žemėje?

Ar tai vokiečiams atrodytų ekonomiškai naudinga, o gal naudingesnis Lietuvos žlugimas? Galima būtų minėti daugybę kitų faktų, bet užtenka ir šių, kad rimtai suabejotume Vokietijos politikų noru ginti Lietuvą. Neverta abejoti Vokietijos karių gebėjimais ar profesionalumu – jiems nurodymus skiria politikai ir turime kalbėti ne tik apie karinį dviejų kariuomenių bendradarbiavimą, bet matyti platesnį paveikslą ir užduoti esminį klausimą – ar Vokietija turi ne tik pajėgumus, bet ir politinę valią reikalui esant neleisti okupuoti nei vieno kilometro Lietuvos žemės?

Jeigu ne, skubiai turime perorientuoti mūsų karinį rengimą į kitas NATO šalis, visais būdais siekti, kad nebe Vokietija vadovautų priešakiniam NATO pajėgų vienetui Lietuvoje ir, kiek įmanoma, aplenkti Vokietiją perkant brangius karinius pirkinius. Mūsų saugumas negali remtis Vokietijos politikų geranoriškumu, ypač tada, kai šio geranoriškumo nematome nei Ukrainos, nei mūsų saugumo atžvilgiu.

Visos kitos krašto apsaugos reformos bus svarbios tik tuo atveju, jeigu sieksime ilgainiui išsivaduoti nuo Vokietijos įtakos karinėje srityje.

4.2 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Teisingas straipsnis. Vokiečiai nuvilia. Was für eine Enttäuschung, kaip jie sako.

Pirmiausia

pats nuvili lietuvius, pasukęs išdavystės keliu kartu su autoriumi.

tai kad

vokietija okupuota štatų d – vokietijoje stovi štatų branduolinės galvutės,

Konciervai, LDDP, kolchoznikai, Moterų partija

kartu su kapsukiečiais skels karą Vokietijai, o po jos Prancūzijai ir taip toliau, kol netapsime Žečpospolitos provincija, nes ji gavo atnaujintą 1939 metų kovo 31 dienos garantiją – Karo garantiją. Naują pasaulio dalybų garantiją. Vos nepamiršau liberalus, kurie pirmieji ant balto eržilo įjos į Berlyną pro Brandenburgo vartus. Juodas humoras, bet tiesos jame nemažai, ką manote? Nykstantys lietuviai stiprūs kaip niekad.

T0mas J.

Paskaičiau pirmus sakinius ir spjoviau į straipsnį.
mus išgelbėjo sėkminga Ukrainos gynyba ir atsilaikymas pirmosiomis karo dienomis. Jeigu Rusija būtų patyrusi sėkmę, jos apetitas greičiausiai būtų sukilęs ir Lietuvai.”
Autorius, t.y. Tiesos.lt redakcija, yra nemastantis. Rusijai apetitas tai pakyla, tai nusileidžia (matėm visko), bet pulti NATO? Neišdrįso 74 metus, neišdrįs ir toliau. To nesuprasti gali tik kvailys.
Dar kartą kviečiu portalo savininką paviešinti REDAKCIJOS sudėtį.
Kartoju: kviečiu portalo savininką paviešinti REDAKCIJOS sudėtį.

Pritariu

Pritariu Jums T0mas J.

Dzeikas

Durneli, neisdriso nes Breznevas nuosirdziai venge karo(nes kariavo ir zinojo kas tai yra) o ir sovietinis elitas jau gyveno komunizme. Nebuvo reikalo plesytis.

stasys

Tomas J aiškiai neuostęs parako . jam tas karas Ukrainoje kaip serialas tipo Santa Barbara ..kuris tęsiasi ilgais metais su daug seriju kiekviena diena . Autorius turi nuomone ir ja grindžia savo argumentais , vienok Vokietija stipriausia ekonomika ES todėl potencialo ji turi , va klausimas ar nori tos lyderystės ? Kaip matome , konkurentu užimti tas pareigas netrūksta , kad ir Macronas , jo kiaulė tyliai rausia gilią šaknį kuri naudinga Ukrainai vienok su Lietuva ir jos saugumu tai neturi nieko bendro .

T0mas J.

Supratau stasy kad tamsta tai jau tikrai parako uostęs. Papasakok apie savo karinę patirtį. Trumpai.

stasys

daug žinosi ilgai negyvensi .

bjž

Autoriui kaip sakoma daugiadienės. Laukia ilga reabilitacija.O gal ir rimtesni dalykai.

Dzeikas

Mudozvonai, jus pirma issivaduokite nuo vergijos SAVIEMS ponams.
Po to giedokite apie Vokietija.
Lietuva kaip tas mazius prisiktom trumpikem ant medinio arkliuko mediniu kardeliu mojuojanti peza mes nevergausim vokieciams.
Trumpikes reiktu pasikeist pirma.Apie tai ir kaip ta darysite kalbekite.

Na klar,

ir atsiduoti Žečpospolitai, kad išnyktume kaip dūmas. Bachuriukas atsiduoda Tėvynės išdavystė, o tai sunkus nusikaltimas. Nori mus paskandinti slavų jūroje.

Eina visi nx

Prėjau prie tokios išvados. Per savo gyvenimą girdėjau ir teko pamatyti tiek rytų saulę, tiek dabar vakarų civilizuotumą ir kultūrą. Net nežinau, kas yra geriau rusas Gedimino prospekte, ar negras su vaivorykšte. Kaip ir anksčiau mūsų administratoriai negauna nurodymų, kaip mus valdyti, bet nuolatos pasitikrina, ar gera linkme eina ir nuo to pasitikrinomo išsiugdė tobulesnę uoslę, nei pas šunį. Jie visą laiką žino, kas juos pasodino į valdžią. Karo atveju su Ukraina natūraliai norisi stoti į silpnesniojo pusę, šiuo atveju Rusijos. Jos motyvus tiek dabartinių grėsmių, tiek istorijos požiūriu pilnai suprantu. Nežinau, ar gaila Ukrainos nacionalistų, kurie pametė saiką ir turės tą patį rezulatatą, kaip Hitleris, kada reichas susitraukė iki minimumo ir prarado savo nepriklausomybę. Kažkas Ukrainoje nesupranta, kad jie… Skaityti daugiau »

Eina visi nx

Vokiečiai net necyptelėjo, kai JAV išsprogdino dujotiekį. Apie kokią Vokietiją peza autorius.

Vokietija nėra

laisva šalis vien pagal Kanclerio aktą iki 2099 metų. Lenkų nacionalizmas mums reiškia karą, reiškia mirtį ir išnykimą. Galutinį išnykimą.

stasys

o gal ta padarė patys vokiečiai ? juk suinvestuota milijardai ir neatneša jokios naudos . O taip žiurėk draudimas ims ir padengs patirtas išlaidas bent dalines ir leis nurašyti turtą Baltijos juroje į nuostolius. Dabar bent viskas stojo į savo vietas , draudimas savo pasiims iš to turto kuris xuilo surastas ir areštuotas vakaruose .

Eina visi nx

Stasy, nepyk, bet svarstymas nėra logiškas. Aprašei monkės biznio pavyzdį.

stasys

tai tik prielaida mano . Amerikiečiai nesprogdintu vokiečiu investicijas .Antras variantas lieka patys rusai .

T0mas J.

„Amerikiečiai nesprogdintu vokiečiu investicijas”. Kodėl taip manai? Juk vokiečiai amerikonams ne draugai.

tai kad

vokietija okupuota jav- vokietijoje jav branduoliniai ginklai ir tik belieka spėlioti kada jav apmėtys atominėmis bombomis rusiją iš vokietijos

JO jo

ir dar putino strymą susprogdino, vokietija ne nepirselėjo kad negaus putino gazų

tai kad

vis vien saulė teka rytuose pagal gamtos dėsnį

T0mas J.

„natūraliai norisi stoti į silpnesniojo pusę, šiuo atveju Rusijos.”

Man visada norisi stoti į teisybės pusę. Rusijos Ukrainos santykiuose teisybės Rusijos pusėje nėra.

JO jo

Rusija kovoja teisingą karą, nes kijevo rados žydai su žydais prezidentais porisenka ir zelenskiu darė etninių rusų genocidą Donbase ir žudė Donbase rusų vaikus – V. L. demaskavo vaizo įraše „Negaliu tylėti”

o dabar

o dabar žydas zelenskis su kijevo rados žydais žudo ne tik rusus bet ir ukrainiečius, griauna miestus ir gyvenamus namus

T0mas J.

Ukrainos miestus griauna ir gyventojus žudo Rusija. Ne Zelenskis. Mirtis rusų okupantams!

eik jau eik

ukrainos valdžią užgrobė žydai maidano metu padarę antikonstitucinį perversmą ukrainoje ir po šiai dienai Kijevo rados dauguma žydai prezidentai žydai ir naikina rusus nesutikusius su antikonstituciniu žydo maidanu ukrainoje pagrindinai Donbase, o kadangi rusai nesutiko su antikonstituciniu žydomaidanų perversmu Kijeve tai jie žudomi ir genocidinami

T0mas J.

Ką daro BET KURIOS šalies valdžia, kai valstybėje susikuria nelegaliai ginkluotos grupuotės, grasinančios vyriausybei ir konstitucijai?
BET KURIOS šalies vyriausybė tokius žmones vadina banditais ir naikina. Tai darė ir Kijevo valdžia.

eik jau eik

Kijevo maidanas ir yra antikonstitucinis perversmas Ukrainoje ir valdžios perėmimas į ukrainos žydų, kurie yra ukrainoje mažuma, rankas

Savcenko

žydų mažuma okupavo valdžią ukrainoje https://youtu.be/4Q4sNBpvDd0.
Po antikonstitucinio perversmo- maidano valdžią perėmė žydai ir pradėjo naikinti rusus nesutikusius su antikonstituciniu perversmu – maidanu, žudė rusų vaikus demaskavo V. L. vaizdo įraše ” Negaliu tylėti” , goooglinkit.

T0mas J.

Reklamuot ukrainietiškus pokalbius neitin prasminga.. mažai kas moka Lietuvoje šią kalbą. Gerbiu Savčenko ir mielai pasiklausyčiau ką ji kalba, deja ukrainetiškai nesuprantu.

habilitâs

Negičijama gali būti tik teisė turėti savo nuomonę, kad ir kokia ji bebūtų, o prie viso kito, visada galima dėti klaustuką, jei argumentai nėra įtikinantys.  Manau, kad didžiausia Lietuvos grėsmė yra kvailiai, sėdintys valdžioje arba besiveržiantys į ją. Nesuprantu visų tų kaltinimų, kurie pastaruoju metu metami vokiečiams. Gal vokiečiai kam nors skolingi?! Kas neleido lietuviams pasigaminti savo Bokserius? Neturime inžinierių?! Suvirintojų trūksta?! Arba kas trukdė Ukrainai per 30 metų susikurti savo Leopardus? Juk sovietmečiu Ukraina buvo vienas iš pagrindinių karinės technikos kūrimo ir gamybos centrų, turėjo ir specialistų, ir infrastruktūrą, ir žaliavinių resursų, ir patirtį, bet…  Godumas ir dar kartą godumas nulėmė viską, svarbu buvo prasibrauti į valdžią ir visais įmanomais būdais tenkinti savo ego.  Apie žvalgybą.  Vokiečiams tikrai nereikia samdyti… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Reabilituotam, rodos brandus zmogas esate , o klausiate tokiu naiviu klausimu 😥 Jopsel-mopsel apie kokius jus „boxerius” kalbate, jei tautiskas „vojenpromas” pries 1/4 amziaus , kai tautinis atlyginimas buvo 1/10 nuo amerikoniskojo eme klijuoti 7.62×39 mm sovinius Kalashnikovo automatui ir tu didmenine kaina gavosi virs $1/vnt🤣🤣🤣 Nezinantiems.JAV kuri sio kalibro sovinius importuoja siom dienom , kai doleris virs 2k nuvertejo, MAZMENINE 7.62x39mm sovinio kaina $0.3-04/vnt (jei pirksi 1000vnt. deze) „gaminkime Boxerius Lietuvoje” skamba kaip skelbkime neskraidymo zona virs musu teatro. Kol nebus paleisti seko pjauti visi Boxeriu pirkimo organizatoriai – spjaukite snukin bet kam bandanviam vapeti apie bet kokios sudetingos gamybos organizavima Lietuvoje – liksite ir be gamybos ir be pinigu. Beje, kad kaltininkus rast galima parode Zelenskis. JAV pakelus… Skaityti daugiau »

Akivaizdus Kapsukės įdirbis

šio vaikinuko smegenų vingiuose. Ir kieno įtakon nori patekti, o mums išnykti, kaip tautai? Nežinai, kaip Lenkija tapo monolitine nacija tautiniu pagrindu ir kur padėjo savo tautines mažumas? Nežinai, ką darė lenkai Vilniuje su lietuviais prieš įžengiant čia Raudonajai armijai? Kapsukė tampa išdavikų perykla, kaip ir Konservatorių partija su savo sąjungininke LDDP. Kolchoznikai, Moterų partija, tėra LDDP politiniai sparnai runkeliokams maustyti.

Prašalietis

Tik lansberginiame durnių laive gali vietinis „intelektualas” po vaikelio vyčio vėliavos fone nuotraukos straipsnelyje pasakoti, kaip kaip „Sala Ukraini” „sėkminga gynyba” išgelbėjo visus lansberginio durnių laivo runkelius nuo „pražūties”… Taip pat vietiniai klinikiniai „intelektualai” pasakoja vieni kitiems „kaip JAV iš anksto perspėjo Ukrainą apie Rusijos puolimą”… Be didelių JAV perspėjimų adekvatus žmogus dar 2021 lapkričio mėnesį suintensyvėjus Donbaso apšaudymams iš artilerijos ir gruodžio mėnesį Putino paskelbto JAV faktiškai ultimatumo dėl „saugumo garantijų Rusijai užtikrinimo”, kur buvo aiškai sakoma, kad priešingu atveju „Rusija imsis karinių ir karinių-techninių priemomių savo saugumui užtikrinti, sekusio JAV Rusijai faktiškai atsakymo chi chi cha cha Ukraina bus NATO, nes ji nori, buvo akivaizdu, kad vasario 24 bus. Juokingas yra vietinių „patriotų” supratimas apie lansberginio durnių laivo… Skaityti daugiau »

panašu

panašu kad durnių laivas aina dugnan paskui karablį

Fikretas Šabanovas (Aleksandras Šelestas)

Geopolitinė analizė / Раздел мира начнут в феврале! Шабанов: Германский вопрос – причина начала войны. 
https://www.youtube.com/watch?v=OQRvUBq1X1U&ab_channel=%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%A8%D0%95%D0%9B%D0%95%D0%A1%D0%A2

sioma

kas turi ausis te klauso, trumapi, be komentarų

https://youtu.be/xhJGeiyPixs

sioma

ne germanskij o amerikanskij, vokietija okupuota jav – vokietijoje jav atominės bombos

be komenatru

naujienos be komentaro:
https://youtu.be/xhJGeiyPixs

bus

Miortvaja ruka

ne ne

ne, ne. Nacionalinio saugumo uždavinys nr. 1 išsivaduoti iš lansbergių šeimos gniaužtų, kol dar ne vėlu.

ne tik

„Mane stebina, kad egzistuoja toks žmogus pavarde Nausėda, kuris sako, kad niekas neturėtų bijoti Rusijos ir kad Ukrainai reikėtų siųsti visokius ginklus. Po to, kai Lietuvos nebeliks, jis klaus: „O mus už ką?“. Mes davėme jiems teisę egzistuoti. Vadinasi, turime šią teisę atimti“, – kalba Rusijos propagandistas Vladimiras Solovjovas.
https://www.tv3.lt/naujiena/video/rusu-propagandistas-solovjovas-uzsipuole-nauseda-po-to-kai-lietuvos-nebeliks-jis-klaus-o-mus-uz-ka-n1216253?priority=2p

Rusijai pralaimint Rusija panaudos atominę bombą ir numes ant Lietuvos net neabejoju ir dėl to prisidėjęs Nausėda

ne tik

reikia nedelsiant organizuoti referendumą su klausimu : Tu nori ar nenori karo su Rusija?

Dzeikas

Jeigu nieko nedarysi, Lietuvos visvien neliks, o paklausi uz ka, atsakys:
– Jei zinociau uz ka – visai uzmusciau.

ne tik

nieko nedaryti reiškia išlikti – pavyzdys Smetona, nešokinėjo kaip varlė prieš dalgį tai ir išlikome.

ne ne ne

nacionalinio saugumo uždavinys Nr. 1 nedelsiant nacionalizuot elektros tinklus antraip šakės Lietuvos ekonomikai ir Lietuvos valstybei

Fikretas Šabanovas (Jurijus Romanenko)

Битва Ватикана и Англо-саксов за новый мировой порядок. Россия будет разоружена. Analitinio centro „Konsultacijos tarptautinės politikos ir ekonomikos klausimais“ (Kanada) prezidentas Fikretas Šabanovas pateikia plataus masto pasaulio sistemos žlugimo vaizdą. Šio griovimo varikliai yra du pagrindiniai veikėjai – Vatikanas ir anglosaksai. Fikretas Šabanovas įsitikinęs, kad ateinančiais metais pasaulio laukia didžiuliai sukrėtimai, dėl kurių bus pakeistas politinis pasaulio žemėlapis. Rusija bus nugalėta ir nuginkluota, Iranas ir Turkija susiskaldys, Vokietija ir Prancūzija pateks į galingą krizę, kuri prives prie ES iširimo. Lenkija pakils, o Ukraina turi didelį šansą tapti viena pagrindinių Europos valstybių. Fikretas Šabanovas įsitikinęs, kad Rusija surengs taktinį branduolinį smūgį Ukrainai arba surengs avariją Zaporožės atominėje elektrinėje. Jis įsitikinęs, kad pasibaigus krizei bus sukurtas vienas pasaulinis valdymo centras, kuris spręs… Skaityti daugiau »

aaaaaa,

švabo giesmių giesminykas – vienas pasaulinis valdymo centras.Vienas pasaulinis valdymo centras valdomas globaliųių idiotų.

Ko čia

durnių volioji, apsimesdamas, kad nežinai, jog anglosaksai yra pagrindiniai Rusijos sąjungininkai ir gelbėtojai jau daugiau nei 200 metų? Išgelbės Rusiją ir dabar, neabejok. Liksite anglosaksų sąjungininkais ir po Putino ar su Putinu, nesvarbu. Tiesa, anglosaksams irgi kažkas aukštesnis nei jie vadovauja, nežinai?

Kapsukieti,

ir ko čia minusiukų pridėjai? Nepatinka tiesa, ane?

Judas Iscariot

Vokietijai rūpi tik Vokietija. Ir taip buvo visada.

53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top