Nacionalinis susivienijimas. Dėl kandidatų Vilniaus miesto savivaldybės mero II turo rinkimuose

Viešojoje erdvėje verda diskusijos, kurį kandidatą į sostinės mero postą palaikys politinės partijos ir mero rinkimuose dalyvavę, bet pakankamai balsų nesurinkę  kandidatai.

Savo poziciją laikydamasis skaidrumo principų išviešino Nacionalinis susivienijimas. Šios partijos trys atstovai yra išrinkti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Partija kritiškai vertina abu kandidatus ir nereiškia išankstinės paramos nė vienam iš jų, tačiau paskelbė, jog parems tik tą varžovą, kuris   prieš balsavimą paskelbs deklaraciją, viešai įsipareigodamas įgyvendinti Nacionalinio susivienijimo įvardytas ir sėkmingai miesto raidai būtinas nuostatas.

Visa pranešimo tekstas žemiau:

Vertindami Vilniaus mero rinkimuose II ture dalyvaujančius kandidatus pažymime:

– abu kandidatai jau yra vadovavę Vilniaus miestui, vienas mero, kitas vicemero pareigose, todėl jų vadovavimo stilius ir metodai bei su jais sietini lūkesčiai yra nesunkiai prognozuojami;

– TS-LKD iškelto kandidato Valdo Benkunsko ankstesnės veiklos Vilniaus vicemero poste rezultatai ir išsakytos nuostatos valdančiosios koalicijos miesto Taryboje partnerių atžvilgiu neduoda pagrindo tikėtis, kad jam tapus meru būtų iš esmės pakeistas buvusio mero Remigijaus Šimašiaus vykdytas leftistinis miesto „dekonstravimo“ kursas, kuriam būdingas neprofesionalumas, lėšų švaistymas, abejingumas istoriniam Vilniaus paveldui ir ideologinis siekis iš pagrindų perkurti miestą – jo gatves, kiemus, viešąsias erdves ir želdynus; 

– Laisvės ir teisingumo iškeltas kandidatas Artūras Zuokas neturi apibrėžtų pasaulėžiūrinių, ideologinių ir vertybinių principų, kaitalioja savo nuostatas, įsiteikinėdamas skirtingoms rinkėjų grupėms, taip pat negerbia ir nesaugo miesto istorinio paveldo, yra pasiruošęs  jį aukoti dėl siaurų verslo grupuočių interesų; kandidato nekritiškas požiūris į savo ankstesnio vadovavimo laikotarpį neleidžia tikėtis, kad vėl išrinktas meru jis įstengtų atsikratyti anksčiau išryškėjusio ir teismo nuosprendžiu patvirtinto nesąžiningo, neskaidraus ir korupcinio valdymo stiliaus.

Nacionalinio susivienijimo vertinimu, balsuoti už bet kurį antrame Vilniaus miesto mero rinkimų ture dalyvaujantį kandidatą būtų tikslinga ir prasminga tik tuo atveju, jeigu jis prieš balsavimą paskelbta deklaracija viešai įsipareigotų įgyvendinti šias Nacionalinio susivienijimo įvardytas ir sėkmingai miesto raidai būtinas nuostatas: 

– ideologijos ir grupių interesų nulemtą miesto „perkonstravimo“ siekį pakeisti ilgalaikiu ir racionaliu planavimu, numatančiu organišką miesto augimą, viešųjų paslaugų užtikrinimą visiems  naujiems gyvenamųjų namų  projektams ir istorinio paveldo bei miesto veido išsaugojimą;

– sudemokratinti Vilniaus valdymą, realiai atsižvelgiant į visuomeninių komisijų rekomendacijas bei piliečių apklausose ar vietos referendumuose priimamus sprendimus; 

– atlikti išsamų praėjusios kadencijos Vilniaus miesto savivaldybės ūkinės ir finansinės veiklos auditą, siekiant išsiaiškinti savivaldybės administracijoje įsitvirtinusio nepotizmo, lėšų švaistymo ir galimos korupcijos faktus bei patraukiant atsakomybėn jų kaltininkus;

– keisti ligšiolinę Laisvės kovų istorijos trynimo ir klastojimo politiką, kad būtų išryškinamas miesto kaip Lietuvos sostinės statusas, deramai įprasmintos Laisvės kovos, viešosios atminties ženklais ugdomos patriotinės  miesto piliečių tautinės ir valstybinės nuostatos, konkrečiai įsipareigojama Vyčio monumento Lukiškių aikštėje ir pirmojo savanorio, Birželio sukilimo organizatoriaus K. Škirpos atminties ženklų atkūrimui;

– viešąsias paslaugas ir rūpybos programas plėtoti didinant prieinamumą visiems gyventojams visoje miesto teritorijoje ir mažinant vilniečių bendruomenę ardančią socialinę atskirtį.

Nesant viešo įsipareigojimo aukščiau paminėtoms nuostatoms, kviečiame vilniečius balsuoti prieš abu kandidatus ir taip išreikšti protestą prieš esamus pasirinkimus, prieš nekompetentingo ir nepotistinio valdymo praktikas, už esmines permainas Lietuvos sostinės gyvenime. 

Būdami opozicija Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje principingai ir atkakliai sieksime, kad Nacionalinio susivienijimo rinkiminė programa „Kelkis, Vilniau!” būtų įgyvendinama.  Visos konstruktyvios būsimojo mero ir valdančiosios koalicijos iniciatyvos bus remiamos nepriklausomai nuo to, kam bus suteiktas rinkėjų mandatas ketveriems metams valdyti Vilnių.

Nacionalinio susivienijimo valdyba

3 18 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vilnietis

Gėda. Zuokas už tą bl. lgbt benskunską 10 kartų geriau.

Al.

Vilniečiai ir NS, manau, turi neleisti konservatoriams su Laisvės partija perimti dar ir mero postą. Kad ir koks blogas būtų Zuokas, dar svarbiau yra išlaikyti bent kiek savarankiškas valdžios šakas. Ir už paramą kažko pareikalauti suprantama. Bet, kad kuris nors iš jų pažadėtų vykdyti visą NS programą ? Čia jau perlenkėt lazdą. Nes tiek prižadėti negalės. Todėl padidinot galimybę laimėti Benkunskui. Gal užtektų, kad pažadėtų remti bent dalį NS programos tikslų, pvz. užstatant miestą reikalauti kompleksiškumo ir gražinti namus Miško broliams ?

Paul Casimir

Laimės Benkunskas su chunveibinais, bet Jūs, žinoma, teisus. Ir šiaip Zuokas, su visu jo bagažu, būtų šimtąkart geriau (nei, pvz., VŠT į bankrotą 2021 m rudenį nuvaręs Benkunskas), juolab jau jį pažįstant (t.y. žinant Zuoko negerus polinkius).

Nedavalgyta konsierva

Per daug išvedžiojimų ir per mažai prasmės. Čia nereikia akademinių traktatų. Algoritmas paprastas: arba vėl renkiesi mažesnę blogybę arba nusispjauni ir naikini biuletenį arba pagerbi sofkutę. Tekste labai daug „jeigu”, kurių niekada negali būti.

T0mas J.

Tik jau nenaikinkit biuletenio! Kolekcionieriaus žvilgsniu tai yra barbarizmas!
Jei netinka abu kandidatai, darykit kaip aš prezidento rinkimų antrame ture: biuletenį į kišenę, o paprastą perlenktą pilkšvą popieriaus lapą – į urną!

Pastabus

…TOKIOS keistenybes is taves nesitikejau…/zinant,kad koncervu rinkejas rinks benkarta/…kur racija,prasau paaiskint.Jau tada geriau nesikelt nuo sofkes,rezultatas tas pats.Pats gi nekvailas,kokia prasme…

T0mas J.

Tik pateikiau savo nuomonę apie „Nedavalgyta konsierva” pateiktą vieną iš trijų galimų pasirinkimų „naikinti biuletenį”.

Pilietinis nepaklusnumas

Principinga pozicija.

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Aš Benkunskas viešai įsipareigoju įgyvendinti visas Nacionalinio Susivienijimo nuostatas, balsuokite už mane :):):)

P.S. Negi tie visi durniai, kurie gadina biliotenius balsuodami prieš visus kandidatus, yra iš NS partijos???

GOJUS

Nesitikėjau ir aš, kad NS inteligentai gali pasiūlyti tokią nesąmonę – gadinti biliotenius (balsuoti prieš abu kandidatus) 😊

Šiaip

„Vagonėlio problema” (angl. Trolley problem) – yra toks mintinas etikos eksperimentas. Situacija: nuo kalvos bėgiais rieda nevaldomas vagonėlis, „bandytojas” stovi prie iešmo ir turi pasirinkimą,- nukreipti vagonėlį į kairę, bet ten dirba (sakykim) 5 bėgius taisantys darbininkai; arba į dešinę – kur tarp bėgių žaidžia 3 vaikai. Galimybės vienus ar kitus perspėti nėra. Ką, žmogau, darysi, jei abu pasirinkimai blogi – bus aukų? Ta tema yra prirašyta daug išsamių pavarstymų, bet … bet niekas nepastebėjo išeities iš padėties,- juk galima iššokti iš užduoties sąlygų formato, t.y. sugadinti iešmą, ant kurio vagonėlis užklius, versis ir niekur nenuvažiuos… Taip atrodytų išmanus uždavinio sprendimas! 🙂 Sakyčiau, ir čia, esant dviem primygtinai siūlomoms b.l.o.g.o.m.s išeitims, tenka demonstruoti sumanumą „kitame formate” – gadinti biuletenį būdu… Skaityti daugiau »

Pastabus

..LIKS TIK NESUGADINTI BENKARTO BIULETENIAI

GOJUS

Teisingai pastebėjai.

Nedavalgyta konsierva

Na dar galima balsuoti už konsiervą Benkunską, kad Vilniečiai toliau jaustų kaifą, kurio paveikti eina balsuoti.

Pastabus

…bet kokiu atveju vilnieciai buvo ir bus kvailiu kaimeeeeeene,beeeeeee,mumis skriaudzia,beeeee,meeees geeeeri….

GOJUS

Teisingai pastebėjai. Kažkas tikrai negerai su Vilniumi, kaip tik kokia afera, taip jie pirmieji pasimauna.

trumpai :)

tas jūsų ką tik išdėstytas siekis vaizdžia tariant yra : ni vam, ni nam. Praktiškai – tai parama KONSERVAMS.

Maskvos namai?

Berods Zuokui einant Vilniaus mero pareigas buvo skirtas sklypas Maskvos namams Vilniuje?

habilitâs

Savo poziciją laikydamasis skaidrumo principų išviešino Nacionalinis susivienijimas.   
…. 
Kodėl jums, laikantis tų pačių skaidrumo principų, neišviešinus ryšių su „Litgrido“ generaliniu direktoriumi R. Masiuliu, juk ne kartą klausėme? Arba kodėl laida su E. Juciu „Tikroji dešinė Lietuvoje? Vytautas Sinica“ 2023-03-08 (video), kurios kūrimui buvo sugaišta beveik pusantros valandos (1,26 val.) per kelias valandas atsidūrė archyve, kai komentaruose dar kartą paklausėme to paties klausimo, nors jūsų straipsniai ir įrašai, dažniausiai, užsilaiko ne vieną dieną?! 
Kritikuoti ir reikalauti skaidrumo iš kitų, daug drąsos nereikia, pabandykite būti skaidrūs patys sau, kitaip jūsų deklaruojami principai bus tik tuščios kalbos. 

Negarbingi žaidimai?

Panašu, kad Benkunsko oponentas užsakęs daug neigiamų,straipsnių Lietrytyje ir kitur…Kažkaip pasimiršta visi abonentiniai oponento nuotykiai ir peripetijos per 2004 mero rinkimus, galimas oponento grubus spaudimas kai kuriems tarybos nariams dėl dalyvavimo balsavime?Tokia mano nuomonė.

Pastabus

…tai a girdejot apie benkarta ir jo boba…..D a ne meras,o jau vage….,xa xa xa….,oi oi

Min Ti

Jeigu Benkunskas dabar ima Vilnių, tai iki Seimo rinkimų jis is visi konservai prisidirbas tiek, kad Seimo rinkimuose konservai gali nusvartyti geriausiu taveju į trečią vietą. Nes poppolo iškart reikalaus Šimiašiaus nesąmonių ištaisymo rezultatų – čia ir dabar, ir, žinoma, akivaizdžių ir neginčijamų. Savaime aišku, kad per tokį trumpą laiką tai neįmanoma. Bet kokiu atveju Benkunskas vistiek siejamas su Šimašiumi. Kažkas labai neblogai apskaičiavo, kad Vilnuas mero postas iki kitų metų Seimo rinkimų gali nutempti į dugną tiek patį merą, tiek jo partiją. Man įtarimą sukėlė tyai, kad kitos partijos nedelegavo stipresnių kandidatų Vilnouas mero rinkimuose – ir supratau, kad tokia delsimo taktika turi turėti kokį nors toliau siekiantį apskaičiavimą, kurį galima atspėti tik gerai pagalvojus. Nežinau, gal ir klystu,… Skaityti daugiau »

T0mas J.

tai Bent skunkas…

>><

Manau, žemas lygis tyčiotis iš pavardės.

T0mas J.

Bet juk jis konservatnykas! Vistiek negalima? Juk jo bendrapartiečiai seime iš visos tautos šaiposi!

stasys

Man atrodo jog pareiškimas daugiau formalistinis , juk tai reiškia jog NS bus priversta dantimis griežiant bandyti kažkaip rasti bendra kalba su nauju meru . Pasiduoti politiniam populizmui iškeliant iš anksto žinomai neįgyvendinamus reikalavimus lygu trypčiojimui vietoje deginant laika . Na NS paskelbė sąrašą reikalavimu ir kas toliau ? ar tos tris turimos vietos VT sekančioje kadencijoje atneš kokius rezultatus ? Buvo jau tokiu garsiai rėkiančiu ir į krūtine save mušančiu , visa tai su laiku nuščiuvo , nublanko , pasimiršo ilgu tuo ‘mirusių dušiu sąrašu-partijomis ‘ . Tris turimos vietos ne koks skaičius , bet leidžia tikėtis atlikti viena svarbiausia darbą iš to sąrašo , o ne visus po truputi ir po ‘biški’. Šaunuoliai būsite , jei programa „kelkis… Skaityti daugiau »

Marius

Realybė yra tokia, kad į jūsų jeigu nebus sureaguota. Vilnius ir toliau bus niokojamas.

Min Ti

NS pareiškimai – šauksmas tyruose. Įvardinkite bent vieną NS narį, kuris realiai gali dirbti miesto mero poste.

Al.

Manau, tiesos.lt redaktorius tam tiktų. Belieka sužinoti pavardę.

Min Ti

O ar ne Laisvūnas Šopauskas?

Dostojevskis

On jiest, no on skryvajetsia.

Apie Vilniaus r.

Gal pagaliau Vilniaus rajone bus steigiamos naujos mokyklos ir darželiai valstybine lietuvių kalba ir tėvams nereikės kasdien vežioti vaikų į Vilniaus mokyklas?

Pastabus

dABA ILGAI GROZESIMES SIM SIM PASEKEJU IR TESIAMAIS ‘DARBAIS’.SVEIKINU DEBILIUKUS VILNIECIUS.

Al.

Ar tu tikras, kad komunočekistai rinkimų neklastojo ?

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top