„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Penktadienį, rugsėjo mėn. 4 d., politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vykdomos diskriminacinės Seimo rinkimų debatų organizavimo tvarkos.

„Nacionalinio susivienijimo“ teigimu, LRT pasirinktas laidų dalyvių atrankos principas, kai į LRT iniciatyva organizuojamas laidas dalyviai – kandidatų sąrašų atstovai – paskirstomi ne burtu keliu, o vadovaujantis sociologinės apklausos rezultatais, pažeidžia Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatyme įtvirtintą lygiateisiškumo principą, diskriminuodama ne tik politinę partiją „Nacionalinis susivienijimas“, bet ir kitas naujai susikūrusias partijas. LRT šališkai teikia privilegijas kitoms politinėms partijoms, naudodama sociologinius tyrimus vykdančių komercinių bendrovių specialiai tam tikslui parengtas gyventojų apklausas, daugelyje kurių „Nacionalinis susivienijimas“ sąmoningai neminimas.

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos neįtvirtina sąlygos rengti LRT debatus, vadovaujantis sociologinius tyrimus atliekančių, todėl finansiškai priklausomų nuo užsakovų ir negalimų laikyti objektyviomis ir nešališkomis, komercinių bendrovių pateiktomis rekomendacijomis. Savarankiškų politinės kampanijos dalyvių susitarimai yra sudaromi laisva valia, jų teisė pasirinkti, su kuo nori diskutuoti, todėl šios teisės negali riboti ar reglamentuoti jokie komercinių bendrovių reitingai. Įstatymas tiesiogiai įtvirtina galimybę diskusijose dalyvaujančių savarankiškų politinės kampanijos dalyvių grupes (iš dviejų ir daugiau asmenų) sudaryti jų susitarimu, o jeigu tokie susitarimai nėra sudaromi – burtais, taigi jos numato galimybę derinti abu būdus, paskirstant savarankiškus politinės kampanijos dalyvius į grupes.

Politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ nėra sudariusi nei susitarimo, nei traukė burtus.

Lietuvos Respublikos Vyriausiasis administracinis teismas 2016-09-02 sprendime adm. byloje Nr. eR-2-492/2016 išaiškino, kad Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio 1 dalyje nustatytas lygiateisiškumo principas pirmiausia užtikrinamas taip, kad galimybė sudaryti susitarimus yra nustatyta įstatyme, todėl bet kuris savarankiškas politinės kampanijos dalyvis žino apie tokią galimybę ir gali šia teise pasinaudoti inicijuodamas ir sudarydamas susitarimą su vienu ar keliais kitais savarankiškais politinės kampanijos dalyviais. Lygiateisiškumo principas taip pat užtikrinamas sudarant lygias galimybes visiems savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams vienodomis teisėmis dalyvauti specialiose diskusijų laidose, finansuojamose valstybės biudžeto lėšomis, jiems suteikiamas vienodas laikas kandidatų pasisakymams.

„Nacionalinis susivienijimas“ prašo Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją: 1) užtikrinti, kad rinkimų agitacija būtų organizuojama ir vykdoma visų dalyvių lygiateisiškumo pagrindais; 2) kadangi LRT organizuojamų debatų pagrindas – „Norstat“ atlikta apklausa – neatitinka įstatyme numatyto lygiateisiškumo principo ir nesudaro sąlygų rinkiminių debatų metu užtikrinti realią konkurencinę aplinką, kuri yra tikrai laisvų, demokratiškų ir sąžiningų rinkimų būtina sąlyga, įpareigoti LRT rinkimų debatus organizuoti įstatyme nustatyta tvarka.
_____________________________________________________

Galimai politinė reklama, užsakyta valdančiųjų partijų ir LRT.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIBERALDZIAMOKRAC

Nu veizesem, ka i tai „skaidrioji” VRK atsakys :))
Speju nereaguos arba sumals kazkoki kalambura panasu i konstitucinio teismo kalamburus.

LIBERALDZIAMOKRAC

Nu veizesem, ka i tai „skaidrioji” VRK atsakys

Speju nereaguos arba sumals kazkoki kalambura panasu i konstitucinio teismo kalamburus.

LIBERALDZIAMOKRAC

Nu veizesem, ka i tai „skaidrioji” VRK atsakys
Speju nereaguos arba sumals kazkoki kalambura panasu i konstitucinio teismo kalamburus.

Manau

Manau už Nacionalinį Susivienijimą balsuos 20-30, toliu valstiečiai gaus 10-15, o liberal-koncervatoriai nepraeis 5 barjero.

vladas.vilimas@gmail.com

Debatai organizuojami tik įstatymų nustatyta tvarka.Kas tai ori pakeisti – nusikaltėlis ir privalo atsakyti pagal įstatymą.

Nemanau->manau

Cia tik svajones. Gal ir as taip noreciau, bet taip deja nebus. Ko galima tiketis, tai kad NS praeis 5 % barjera, bet ir tai jau butu neitiketinas laimejimas. Tikekimes kad taip ir bus. O dauguma ims valstieciai ir konservatoriai. Kad ir kaip gaila bebutu. Nors liberalai ir socdemai butu dar blogiau, o gal ir tas pats kaip ir anie

Demokratija

O mes dar mokome Lukašenką demokratijos.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Teksto autoriams su
nr 2020-09-4 21:10
nr 2020-09-4 17:24
Antikonstituciniai sąrašiniai n_e_s_i_s_k_a_i_t_o.
Vadovaujantis v_i_s_a_g_a_l_e konstitucija, reikia žinoti, kad seimas yra antikonstitucinė (neteisėta) neišjungtų komunistų (100 metų užsislaptinusių kgb’istų, stribvaikių, …) sueiga, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime), o daugiau apie tai naudojant nuorodą – ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo.
Jau 7 seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai).
_________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 rugsėjo 5

kaip sakė

vienas garsus „demokratas”: nesvarbu kaip balsuoja, svarbu kaip skaičiuoja

Al.

Jei valdžia klastoja rinkiminę kampaniją, tai kodėl turėtų neklastoti ir pačių rinkimų ? Jei NS toks pasyvus, tai rinkimų stebėtojų kažin ar turės.

T0mas J.

Saviizoliacija.
Izoliacija.
Iki spalio 12-os bus izoliuoti VISI rinkėjai. Kas pasižadės balsuoti už Verygą ir Skvernelį – bus išleisti atlikti pilietinę pareigą. Kas nepasižadės – Veryga tiems pagrasins su „Glock 17“.
Kas nė to neišsigąs – bus karantinuoti gedulo namuose „Nutrūkusi styga”.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top