Naglis Puteikis: Ar prezidentė ir jos komanda Konstitucijos egzaminą išlaikė?

Politologas Tomas Janeliūnas jau užmiršo, kaip jis aršiai gynė ir šlovino VSD bei politikų veiksmus atleidinėjant FNTT vadovus ir tyčiojosi iš Ligito Kernagio vadovautos Antikorupcijos komisijos, siekusios išsiaiškinti šio neteisėto atleidimo aplinkybes. Nieko nuostabaus, kad dabar gieda ditirambus Prezidentės metiniam pranešimui.

Ir nė vienas komentuojantis šį metinį pranešimą nekalba, deja, nei apie teisingumą, nei apie FNTT, nei apie VSD.

O kokiais Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų straipsniais prezidentūros patarėjai, ypač vyr. patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius, VSD vadovai, ypač faktiškasis jo vadovas – generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras pernai įsikišo į išimtinai Vyriausybės kompetenciją – tuometinių FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado išmetimą iš darbo? Kokiu įstatymu remiantis generalinis prokuroras Darius Valys pavedė Valstybės saugumo departamentui atlikti tyrimą dėl FNTT vadovų neva nutekintos informacijos apie „Snoro“ banką? Juk tokių įstatymų nėra – VSD negali atlikti ikiteisminių tyrimų.

Šie šiurkštūs Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų pažeidimai pernai sukėlė demokratijos ir teisingumo krizę Lietuvoje, kuri tebesitęsia:

1. Taikūs buvusius FNTT vadovus ginantys mitinguotojai buvo ir iki šiol tebėra persekiojami VSD agentų ir tebėra persekiojami teismuose.

2. Iš buvusių FNTT vadovų gynėjų bei jų protesto prieš neteisingumą tyčiojosi ir tebesityčioja visuomeninė LRT, didelė dalis VSD įtakotų apžvalgininkų, dalis VSD tyčia suklaidintų ir tebeklaidinamų politikų bei žurnalistų.

3. Tebesitęsiantis neteisėtas ir neteisingas FNTT vadovų išmetimas iš darbo DEMONSTRATYVIAI rodo visiems Lietuvos valstybės tarnautojams, pareigūnams ir politikams, kad jie NET NEMĖGINTŲ DIRBTI VALSTYBEI ir nemėgintų dirbti SĄŽININGAI, kad jiems svarbu tik tai, kad būtų AKLAI klusnūs saugumiečiams ir savo tiesioginiams viršininkams. Šios krizės nebūtų, jei prezidentūros patarėjai, VSD ir Generalinė prokuratūra būtų vykdę Konstitucijos nuostatas dėl valdžių ir jų kompetencijų atskyrimo.

Todėl LABAI KEISTAI skamba šiandieninis Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo raginimas (visiškai neaišku, kam jis vis dėlto skirtas?): „Šiandien visi laikome Konstitucijos egzaminą…“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top