Naglis Puteikis: Iš skęstančio liberalcentristų laivo bėga partijos kūrėjai

Žiniasklaida paskelbė, kad per pastaruosius rinkimus prie suskilusios geldos likusi Liberalų ir centro partija byra toliau – iš jos gretų šiomis dienomis pasitraukė dvylikos žmonių grupė. Dauguma jų – partijos steigėjai, tarp jų – ir partijos valdybos narys, buvęs partijos pirmininko pavaduotojas, keturias kadencijas buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Bogušis.

Aiškindamas priežastis, kodėl traukiasi iš politikos užribyje likusios partijos, V. Bogušis, kaip jau šioje partijoje tapo įprasta, pats jautėsi „ne prie ko“, bet kaltą rado – dabartinį liberalcentristų pirmininką Artūrą Melianą. Kalbėdamas apie jį V. Bogušis buvo kaip niekad kritiškas: tai jis, pasirodo, „surietė partiją į „ožio ragą“, […] sužlugdė partiją“. Partijos ir paties V. Bogušio nelaimei, remiantis alfa.lt, „dabartinis partijos vadovas nėra nei generolas, nei pilkasis kardinolas, o paprasčiausias „pilkis“, t. y. pilkas, neišraiškingas, nuobodus politikas“.

Matyt, visai kitoks, nei šlovingiausiais liberalcentristų laikais partijai vadovavęs Algis Čaplikas. Tuometis Seimo vicepirmininkas buvo tapęs savo patarėjo Dainiaus Dabašinsko ir VSD valią vykdančiu politiku, privertusiu ir visą partiją vykdyti VSD instrukcijas. Vienas jų – Raimundas Palaitis, partijos deleguotas į vidaus reikalų ministrus, apšmeižė ir susidorojo su FNTT vadovais. Iš FNTT vadovų viešai tyčiojosi pats A.Čaplikas. Tuo metu propagandistai Vladimiras Laučius, Lauras Bielinis gyrė liberalcentristų veiksmus ir kartu su sociologais pranašavo jiems pergalę Seimo rinkimuose, o pati partija, kaip teigė LNK, buvo „antra dosniausiai verslininkų finansuojama partija Lietuvoje“.

Pats V.Bogušis, tuo metu užėmęs vieną vadovaujamų postų liberalcentristų partijoje, viešai pritarė tokiems A.Čapliko, R.Palaičio ir A.Meliano veiksmams ir niekada jų nekritikavo. V.Bogušis niekada nekritikavo ir buvusio sveikatos apsaugos ministro A.Čapliko, ir jo pavaduotojo Artūro Skiko korupcinės veiklos, niekada nuo jos neatsiribojo. Tik tuomet, kai neliko abejonių, kad aptarnaudama VSD, liberalcentristų partija pati ėmė skęsti, V. Bogušis puolė iš laivo. Tačiau tikrųjų partijos žlugimo priežasčių ir dabar nedrįso įvardyti – tik paaimanavo: „Dievai mus apleido.“

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top