Naglis Puteikis: Išpirkinėsiu kaltę demokratijai rinkdamas parašus referendumui

Sausakimšu Klaipėdos visuomeninių organizacijų atstovų autobusu atvykau į Kaune vykstantį referendumo dėl kelių LR Konstitucijos straipsnių pakeitimo iniciatorių suvažiavimą. Siekiama sumažinti parašų, reikalingų referendumo sušaukimui, skaičių nuo 300 iki 100 tūkstančių ir neleisti teršti Lietuvos gamtos ar parduoti žemę ne Lietuvos piliečiams.

Kad šis referendumas įvyktų, rinksiu parašus ir aš. Ir taip išpirkinėsiu kaltę: prieš tapdamas Seimo nariu, inicijavau 10 proc. klaipėdiečių parašų rinkimą, kad būtų surengta apklausa, ar sutinkame, kad Klaipėdos centre būtų deginamos šiukšlės. Pamačiau, kad lyginant su ES piliečių peticijų parašų rinkimo tvarka, Lietuvoje yra absurdiškų ir tyčinių apribojimų, kad tik nebūtų įmanoma surengti jokių referendumų ir apklausų, išskyrus valdžios inicijuojamus: per didelis būtinas parašų procentas/skaičius ir draudimas naudoti tuos dokumentus, kuriuos paprastai žmogus nešiojasi visada (pavyzdžiui, vairuotojo, studento, aštuoniolikmečio moksleivio ar pensininko pažymėjimas), o reikalauja paso ar asmens tapatybės kortelės numerio.

Tokius ribojimus ugningai smerkiau straipsniuose savo tinklapiuose. Ir apsigėdinau… – netikėtai tapęs Seimo nariu per pirmuosius balsavimus, kai dar viskas buvo nauja, netyčia paspaudžiau mygtuką PRIEŠ tai, kad būtų sumažintas referendumui reikalingų parašų kiekis nuo 300 iki 100 tūkstančių, nors norėjau balsuoti UŽ sumažinimą. Tuo metu kolegos nepasakė, kad tokiais atvejais reikia prieiti prie šoninio mikrofono ir pasakyti, kad suklydau.

Todėl išpirkdamas žioplą klaidą ir norėdamas apsaugoti demokratiją bet Lietuvos gamtą, vandenis, žemę, aktyviai padėsiu referendumo iniciatoriams rinkti parašus Klaipėdoje ir Vilniuje.

Suskaičiavau Kauno halėje susirinkusius galvos tikslumu kiekvienoje tribūnoje ir susumavau: dalyvauja apie 780 aktyvistų. Žinant valdžios smurtu ir dalies establishmentą garbinančios žiniasklaidos dirbtinai kurstomą visuomenės nusivylimą ir apatiją, tai daug. Įdomumo dėlei palyginkime: prieš kelis mėnesius toje pačioje halėje iš visos Lietuvos rinkosi Vytauto Landsbergio, kaip kandidato į TS-LKD pirmininkus, šalininkai. Tąsyk taip pat skaičiavau galvomis – jų buvo 650.

Viltinga.

Artimiausiu metu pranešime, kur bus renkami parašai.

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top