Naglis Puteikis: Ką Evelinos žūties istorijoje slepia valdžia?

Buvau įsitikinęs, kad Dembavoje nužudytos moksleivės Evelinos laidotuvėse pamatysiu, kaip jos artimųjų atsiprašo Bendrojo pagalbos centro, Radijo ryšių tarnybos, „Bitės“, „Omnitel“ vadovai, vidaus reikalų ministras, taip pat tie, kurie programavo „Bitei“ ir „Omniteliui“ tokias sistemas, kurios specialiosioms tarnyboms perduoda žmogaus buvimo vietą ir be SIM kortelės, o gelbėjimo tarnyboms – ne, nors įstatymas tokią pareigą mobiliojo ryšio operatoriams jau seniai yra nustatęs be jokių išlygų. Dar tikėjausi pamatyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką ir kitus politikus, kurie privalėjo kontroliuoti, kaip vykdomas įstatymas, ir tuos pareigūnus, kurie privalėjo gelbėjimo sraigtasparnius išdėstyti tolygiai Lietuvos teritorijoje ir taip organizuoti jų įgulų budėjimą, kad nelaimės ištiktą žmogų būtų galima pasiekti per 10 minučių.

Deja, laidotuvėse sutikau tik Seimo narį Povilą Urbšį. Vadinasi, Lietuvos pareigūnai ir politikai stokoja sąžinės, garbės, atsakomybės, užuojautos ir atgailos.

Dėl kraupaus mergaitės nužudymo turi būti teisiami ne tik žudikai. Privalo būti išaiškinti ir patraukti atsakomybėn tie pareigūnai ir verslininkai, dėl kurių kaltės žudomas vaikas negalėjo prisišaukti pagalbos. Visuomenė turi sužinoti pavardę pareigūno, kuris raštu melavo Europos Komisijai teigdamas, kad Lietuvoje bendrosios pagalbos sistema veikia sklandžiai. Piliečiams turi būti žinomos pavardės tų politikų ir pareigūnų, kurie skyrė telekomunikacijų bendrovėms milijonines kompensacijas ir sutiko, kad „Bitė“ bei „Omnitel“ nevykdytų įstatymo ir neteiktų žmonių saugumui būtinų paslaugų.

Kuo ilgiau ir atkakliau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, jo pirmininkas J. Sabatauskas, „Bitė“, „Omnitel“, vidaus reikalų ministras, policijos generalinis komisaras ir generalinis prokuroras slėps moksleivės Evelinos žūties aplinkybes, kurios tikrai nėra jokia valstybės paslaptis, tuo labiau stiprės visuomenės nuojauta, kad jie visi nori nuslėpti kažką svarbaus. Gal ne tik valdžios korupciją, dėl kurios žūsta mūsų vaikai? Gal žudoma Dembavos mergaitė skambino telefonu, kuriame SIM kortelė vis dėlto buvo įdėta? Pavyzdžiui, „Bitės“ kortelė „Labas“? Ir gal jos skambutis jungėsi per „Omnitelio“ bokštą?

Taigi ką nuo piliečių taip bailiai slepia valdžia? Kokių veiksmų, kokių akcijų turi imtis piliečiai, kad priverstų valdžią pasakyti tiesą?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top