Naglis Puteikis: Kodėl balsavau prieš D.Grybauskaitės veto

Todėl, kad dabartinis generalinio prokuroro pavaldumas yra unikalus vakarietiškos kultūros pasaulyje. Unikalus blogumo prasme, kaip ir skyrimo tvarka, kuri taip pat išimtis vakarietiškoje kultūroje, kai generalinį prokurorą skiria prezidentas, kaip kad pas mus.

Kodėl blogai? Todėl, kad pernelyg didelė priklausomybė nuo prezidento ir praktiškai jokio atskaitingumo parlamentui. Jei prezidentas ar prezidentė linkusi į autoritarizmą, jei lengvai leidžiasi suklaidinama arba naudoja specialiąsias tarnybas ir prokuratūrą kokių nors verslo ir advokatų grupuočių reikmėms ir naudai, o ne viešajam interesui, tada tokia specialiųjų tarnybų ir prokuratūros sąranga pradeda griauti valstybę: generalinis prokuroras Darius Valys neteisėtai nurodė Valstybės saugumo departamentui sekti tuometinius FNTT vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą, VSD vadovas Gediminas Grina tokį neteisėtą veiksmą vykdė, Prezidentę klaidino jos patarėjas Jonas Markevičius ir VSD vadovo pavaduotojas Raimundas Vaikšnoras. Visi jie privalo prisiimti atsakomybę už sumaištį valstybėje ir atsiprašyti V.Gailiaus ir V.Giržado. Jei jie to nepadarys, Prezidentė turėtų juos atstatydinti ir pati atsiprašyti.

Europoje, JAV, Kanadoje, Australijoje niekas nemato problemų, kad generalinio prokuroro pareigos yra arba renkamos, arba sutapatintos su vidaus reikalų ar teisingumo ministro pareigomis, arba skiriami šių ministrų, kuriuos rinkėjai gali pakeisti, jei generalinis prokuroras nevykdo teisingumo.

Todėl ir balsavau prieš Prezidentės veto dėl Prokuratūros įstatymo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
balsavote teisingai

rinkejai jus palaiko. sekmes.

šeima

Nuoširdus Ačiū. Pritariam jūsų balsavimui ir visuomet palaikom teisingus sprendimus.

nuomone

Naglis Puteikis yra vienas is nedaugelio seimunu, kuri noreciau matyti prezidentu.

Tadas

pasiteisinimai nelaiku ir ne vietoje. tiesiog atsidurei vienoje gretoje su uspaskiu. ir tau ten visiskai komfortabilu, matosi 🙁

Tadai

O tau, matyt, labai komfirtabilu būti isikibus į mėlynosios gimnastiorkos skverną

tauragiškis

Pritariu TIKRAM tautos atstovui Puteikiui. Negali teisingai veikti principas, jog vienas asmuo skiria prokurorą, jo pavaduotojus ir tik jis vienas vertina savo paskirtų pareigūnų darbą bei tinkamumą pareigoms. Lietuva NE prezidentinė, PARLAMENTINĖ PREZIDENTINĖ respublika. Grybauskaitė verta apkaltos, kad nusispjovė ant tautos nuomonės, pareikštos referendume. Gerbiu Naglį Puteikį. Tai plačios erudicijos ir kompetencijos, reiklus sau ir kitiems pareigūnas, atviras, teisingas ir garbingas žmogus. Jis pelnytai galėtų būti Lietuvos prezidentu.

valy ir jo hebra

I teisiamuoju suola !

Nagli Puteiki

Ikalbekit Vitaliju Gaili tinkamai vykditi savo pareigas, adekvaciai ir laiku reaguoti i pateiktus prasymus ir korupcija teisesaugoje irodancius dokumentus.
Is anksto aciu !

Bravo, Puteiki,

taigi, jei mūsų berniukai nuo pat pradžių kūrė oligarchinę sistemą su teismais, apsidraudusiais didžiuliais žyminiais mokesčiais nuo paprastų žmonių skundų prieš monopolistus paslaugų tiekėjus, bankininkus, turinčius savus teisininkus, tai kaip dabar galima leisti Prezidentei visa tai sugriauti? Sugalvojo mat pertvarkas… dar ims ir desovietizacijuos gerai pasitvarkiusią chebrytę… dar ims ir įves visokius prisiekusiųjų teismus… kam visuomenei kišti nosį kur nereikia? ką? stebės teisėjų darbą? vertins? to dar betrūko… Užtat mirtinai reikia rusų Oligarchui turėti savo kišeninį prokurorą, ypač kai jau turi kišeninę seimo pirmininkę… seimo daugumą… seimo etikos komisiją, seimo Nacionalinio saugumo Pirmininką Paulauską, būsimą Prezidentą, tokį mielą Puteikio širdžiai… kuomet pats rusų Oligarchas yra ryšių su Rusija komisijos pirmininkas ir gali reguliuoti pats net „pieno karus”…juk ne Krekenavos dešrų,… Skaityti daugiau »

hmm..

kiek dar konservatoriai turi tokių kaip puteikis?

Prezidentės

kišeninis STT užpuolė Mazuronio ministeriją dėl pieštukų,skambant D.Grybauskaitės liaupsėms A.Butkevičiaus vyriausybei?

Vytautas -Vitas

Visiskai pritariu Naglio pozicijai.Dabartine tvarka-anachronizmas teisineje sistemoje,labai primenana rytinio kaimyno poziuri i demokratija.Dabar mazai kas Lietuvoje isdrista pasakyti ,kad karalius nuogas.Stebiuosi,kodel tokioje dideleje Tevynes sajungoje liko tiek mazai principingu,sajudzio vertybes ispszystanciu asmenybiu.

Juozas

Puteikis vienas is nedaugelio rimtu, saziningu ir teisiskai mastanciu politiku. Jis argumentuotai issako savo mintis, o GP beValiui toli iki Puteikio kompentencijos ir iskalbos. Valstybeje tik tariama demokratija, o iki TIESOS ir TEISINGUMO toli dar eiti.

Onute

Kodel p.Puteikis nedalyvauja prezidento rinkimuose?

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top