Naglis Puteikis: Ponia Prezidente, ištaisykite padarytą šiurkščią klaidą ir suteikite Žygimantei Lukoševičiūtei Lietuvos pilietybę

Skelbiame Seimo nario Naglio Puteikio raginimą Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei suteikti Lietuvos pilietybę Žygimantei Lukoševičiūtei (daugiau apie tai skaitykite ČIA).

Gerbiamoji Ponia Prezidente,

Kviečiu Jus kuo greičiau peržiūrėti savo sprendimą, kuriuo atsisakėte suteikti Lietuvos pilietybę Širvintų rajono merginai Žygimantei Lukoševičiūtei.

Manau, kad toks Jūsų sprendimas yra neteisėtas, savavališkas, žeminantis ne tik Lietuvoje gimusią, užaugusią, išsilavinusią jauną merginą, bet ir visą lietuvių visuomenę. Tokiu sprendimu Jūs pamynėte įstatymus ir Lietuvos piliečių viltį gyventi teisinėje ir teisingoje valstybėje.

Priminsiu, kad Žygimantė Lukoševičiūtė gimė Širvintų rajone prieš pat Lietuvai paskelbiant nepriklausomybę, mokėsi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje ir ją baigė. Socialiai pažeidžiama mergaitės mama nespėjo laiku susitvarkyti pilietybės dokumentų, todėl gavo tik leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Tokį leidimą Širvintų rajono savivaldybės Migracijos poskyris suteikė ir Žygimantei, kai jai sukako 16 metų. Baigusi gimnaziją ir pradėjusi dirbti, Žygimantė susitvarkė dokumentus, išsilaikė pilietybei natūralizacijos būdu gauti reikalingus egzaminus ir, Migracijos poskyrio paskatinta, kreipėsi į Jus, prašydama suteikti savo tėvynės Lietuvos pilietybę. Tačiau Jūs, nenurodydama jokių motyvų, merginos prašymą atmetėte. Jūsų vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė, atsakydama raštu į žurnalistų klausimą, kodėl Jūs būtent taip pasielgėte su Žygimante Lukoševičiūte, taip pat jokių priežasčių ir motyvų nepateikė, tik priminė, kad Jūs esate suteikusi pilietybę 1 148 asmenims.

Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai taip elgtis su Žygimante Lukoševičiūte Jums neleidžia. Pilietybės įstatymo 22-asis straipsnis nurodo tik keturias konkrečias priežastis, dėl kurių pilietybė nesuteikiama:

„Lietuvos Respublikos pilietybė natūralizacijos tvarka, supaprastinta tvarka, išimties tvarka neteikiama, taip pat negrąžinama asmenims, kurie: 1) rengėsi, kėsinosi padaryti ar padarė tarptautinius nusikaltimus – agresiją, genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, karo nusikaltimus; 2) rengėsi, kėsinosi padaryti ar padarė nusikalstamas veikas prieš Lietuvos Respubliką; 3) iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką kitoje valstybėje buvo bausti laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu, arba Lietuvos Respublikoje buvo bausti už labai sunkų nusikaltimą, nesvarbu, ar išnyko teistumas už šiame punkte nurodytus nusikaltimus, ar neišnyko; 4) įstatymų nustatyta tvarka neturi teisės gauti dokumento, patvirtinančio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.“

Nė viena iš įstatyme nurodytų priežasčių netiko ir negalėjo būti pritaikyta Žygimantei Lukoševičiūtei. Taigi šios merginos atžvilgiu Jūs ėmėtės savivalės, kuri aukščiausiam valstybės pareigūnui yra nederanti ir neleistina. Tokia savivalė griauna visuomenės pasitikėjimą savo valstybe.

Todėl raginu Jus, Ponia Prezidente, artimiausiomis dienomis ištaisyti padarytą šiurkščią klaidą ir suteikti Žygimantei Lukoševičiūtei Lietuvos pilietybę.

Pagarbiai,

Naglis Puteikis,
Lietuvos Respublikos Seimo narys

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Popeliučkis

Gal ji angliškai nemoka?????

Monika

Šaunuolis N.Puteikis. Tik toks žmogus gali būti visų Lietuvos žmonių prezidentu,
o ne saujelės teisėjų, oligarchų, padlaižių ir pedofilų gynėjų.

ar dar yra prasmes i ja kreiptis

Jai Lietuva yra nulis, o briuselis ir jankiai viskas, ji nuo mazumes pratus tarnauti kokiam nors ponui, grybauskaite— marionete, tarnaite.

štai

ėmė ir atsivėrė raudonosios dalios „gerumas”… Kaip sunku, aš manau, gyventi veidmainišką gyvenimą..

Mindaugas

>>>Tokia savivalė griauna visuomenės pasitikėjimą savo valstybe.

aciu Dievui, nepasitikiu ta federaline ES valstybe, ypac kai Salaseviciutes stumiama juvenaline justicija, leisianti be teismo atiminite vaikus is tevu ir pakartoti Garliavos varianta masiskai visoje lietuvoje.
skirtumas tik tas kad bus draudziama viesinti pedofilu veikla

štai tau

Nagli, jei tu už paprastą žmogų,–tai kas gins oligarhus ir pedofilus?

Redaktoriau,

kuo greičiau ištaisykite straipsnio pavadinime gramatinę klaidą kreipimęsi
„pone” į „ponia”, juk ji moteris, o ne vyras . Atsiprašau, kad šią pastabą per skubėjimą įkėliau po kitu straipsniu.

StasysG

Į prezidentus balsuosiu nedvejodamas už Naglį Puteikį. Šis straipsnis parodo, kodėl būtina tai padaryti.

saulius

Šaunuolis N.Puteikis. Tik toks žmogus gali būti visų Lietuvos žmonių prezidentu,
o ne saujelės teisėjų, oligarchų, padlaižių ir pedofilų gynėjų. Balsuokime visi už Naglį

Nida

Jei turėtume tikrą Seimą, už savivalę Grybauskaitei jau būtų surengta apkalta.

Mix

Tai gal Lietuvos pilietybės lietuvei merginai nesuteikė, nes norima suteikti ES pilietybę? Taigi kaskart girdime per žiniasklaidos priemones – mes europiečiai, mes europiečiai… Gal mergina išgarsės būdama pirmoji europietė. O rimtai, tai dar šlykščiau bus girdėti populistinius šūkius, kurie nieko bendro neturi su tikrove.

Saunuolis!

Teisingai,prezidentas turi branginti kiekviena zmogu ir taip jau milijono netekome!

to Mix  2014-04-30 16:47

Kadangi Lietuvoje jau susikūriusi Europos federalistų sąjunga, kuriai vadovauja liberastas Petras Auštrevičius ir turi kol kas kelis narius, tai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į EP Laima Andrikienė ir Emanuelis Zingeris, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatai Gediminas Kirkilas ir Juras Požela. Visateise Europos federalistų sąjungos Lietuvoje nare tapo 2013-aisiais, o šiuo metu Europos Federalistų (o gal fi de rstų) Sąjunga veikia 24 Europos šalyse. Tai jau greičiau nori Žygimantę padaryti ne ES piliete, o europos federastine piliete Lietuvoje.
Šitie fiderastiniai ruošiasi per rinkimus patekti į Europarlamentą, todėl gerbiami piliečiai darykite viską ir nebalsuokite, kad šie išgamos nepatektų į Europarlamentą.

AL.

Įstatymų laužymas,konstitucijos laužymas,karo kurstymas,tautos skaldymas,dvigubų
standartų laikymasis ir t.t…prezidentei tapo norma.kaip sakė A.Sakalas
R.Paksas tai angelas palyginus su Grybauskaite.Kur žiūri seimas,o gal bijo KT
kuris tapo Dalios ir konservatorių priedanga?

Nuoširdžiai linkiu sėkmės rinkimuose N.PUTEIKIUI.

Ar tikrai

Prezidentė turi teisę Lietuvoje gimusiam Lietuvoj gyvenančiam lietuvių kilmės, neturinčiam jokios kitokios pilietybės suteikti Lietuvos pilietybę? Ar neužtenka asmens pareiškimo pasų stalui? Gal kas paaiškintų?

Palaikome

gerbiama Puteiki

kaunas

palaikome reikalavimą. Prezidentė turi atsakyti už savivalę.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top