Naglis Puteikis prezidentei D. Grybauskaitei: reikia iš esmės keisti Lietuvos užsienio ir gynybos politiką

Tiesos.lt skelbia Seimo nario Naglio Puteikio atvirą laišką Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuriuo raginama peržiūrėti Lietuvos saugumo ir užsienio politiką. Manome, kad į šiuos pasiūlymus verta atkreipti dėmesį visiems valstybės saugumu susirūpinusiems piliečiams.

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Poniai Daliai Grybauskaitei

2014 m. kovo 3 d.

Gerbiamoji Ponia Prezidente,

Sveikinu Jūsų šiandien pagaliau sukviestą neformalų aukščiausių pareigūnų ir politikų pasitarimą „dėl padėties Ukrainoje bei jos keliamos grėsmės Lietuvos ir regiono saugumui“.

Kartu pastebiu, kad Konstitucijos 140 straipsnis Jus imperatyviai įpareigoja grėsmių Lietuvai klausimus svarstyti ne darbiniuose politikų susitikimuose, bet Valstybės gynimo taryboje laikantis griežtai apibrėžtos sprendimų priėmimo tvarkos.

Vertindamas Jūsų sukviesto pasitarimo rezultatus, turiu su apgailestavimu pasakyti, kad už valstybės saugumą atsakingų aukščiausių pareigūnų šiandien ištartų žodžių „situacija atidžiai stebima“, „padėtis kontroliuojama“ Lietuvos piliečiams nepakanka.

Todėl raginu Jus ir Jūsų vadovaujamą Valstybės gynimo tarybą peržiūrėti Lietuvos užsienio bei gynybos politiką ir ją iš esmės keisti.

Pastaruosius penkerius metus Lietuva vykdė izoliavimosi politiką: valstybės diplomatinė tarnyba ir jos darbas akivaizdžiai susilpnėjo, tapo formalus. Jūsų vadovaujama Lietuvos valstybė net neįvykdė prisiimto įsipareigojimo – nesugebėjo surengti tradicinio Baltijos ir Šiaurės šalių viršūnių susitikimo. Būtent tokia politika prieš Antrąjį pasaulinį karą prisidėjo prie nepriklausomybės praradimo.

Todėl šiandien Lietuvos Respublika privalo imtis ypatingai aktyvios užsienio politikos, kuri būtų nukreipta ne į konfrontaciją, bet į kuo glaudesnį Baltijos, Šiaurės ir Vidurio Europos šalių bendradarbiavimą, patikimų bendrų visokeriopo saugumo bei gynybos struktūrų kūrimą.

Lietuvos valstybė turi atkurti nutrauktus ryšius su demokratinėmis Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos jėgomis. Į Vilnių turime susigrąžinti pastovius šių šalių intelektualų forumus.

Lietuva privalo Europos Sąjungos ir NATO organizacijose daug ryžtingiau kelti regiono saugumo klausimus ir reikalauti, kad šie klausimai būtų realiai sprendžiami.

Lietuva turi reikalauti demilitarizuoti Kaliningrado kraštą ir raginti šios iniciatyvos imtis visas Europos Sąjungos ir NATO valstybes. Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą galutinai išsklaidė iliuzijas: Rusijos kaimynystė nėra saugi ir taiki.

Per pastaruosius metus silpnėjo Lietuvos gynybiniai pajėgumai. Šiuo metu karo ekspertai viešai teigia, kad agresijos atveju lietuvių karinėms pajėgoms nepavyktų apginti krašto nuo pirmojo puolimo ir sulaukti NATO paramos. Tai rimtas įspėjimas. Piliečiai turi pagaliau sulaukti aiškaus atsakymo: kodėl Jūsų vadovaujamos Lietuvos karinės pajėgos silpnėjo, kodėl net konservatorių Vyriausybė atsisakė generolo Jono Kronkaičio parengtų kariuomenės stiprinimo projektų ir pasirinko Jūsų aplinkos žmogaus, buvusio socialdemokratų ministro Lino Linkevičiaus konsultacijas?

Kviečiu Jus kuo greičiau imtis iniciatyvos, kad būtų parengti ir visuomenei pristatyti Lietuvos gynybinių pajėgumų sustiprinimo ir visuotinio valstybės gynimo planai.

Taip pat raginu Jus šiandien ne tik žodžiais, bet Lietuvos užsienio reikalų ministro veiksmu paremti Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio kvietimą NATO valstybėms susirinkti į konsultacijas pagal 4-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties straipsnį: taip elgtis valstybes nares šis straipsnis įpareigoja, kai kyla grėsmė bent vienos jų teritoriniam vientisumui.

Pagarbiai,

Naglis Puteikis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
edward's

nesisteminiai kandidatai vienykitės. 😀

Anikė

Keista,serganti Rusofobija,nesiruošė rimtiems veiksmams,tik skambino tuščiais puodais ir kaltino visuomenininkus tarnaujant Rusijai.

pagarba Puteikiui

tekstas, vertas busimo prezidento. Tik nemanau, kad i ji bus sureaguota. Prezidente pripazista tik savo nuomone.

nujo

Rasyk jai nerase ,ji nei prie ko pastoviai…Kiek jai buvo rasyta del Garliavos mergaites ,tai net i aikste pas zmones nesugebejo ateiti pakalbeti…vargas tokia prezidente…Lietuva ritasi kosminiu greiciu zemyn..Pagarba N.Puteikiui.

algis

Panašu, kad turim tinkamą kandidatą į Lietuvos Prezidento postą ir, kas svarbiausia, be kgbistinės praeities. Aš už N. Puteikį.

AAA

Priekaištaujama, kad buvo pasirinktas patarėju Linas Linkevičius, bet ne ponas Kronkaitis. Matyt laikyta, kad pirmasis geresnis karo reikalų žinovas, nes buvęs komjaunimo aktyvistas 🙂
Juokauju. Liūdna, kad nevertiname specialistų profesionalų, ir ne tik krašto gynyboje. O gal toks ir planas: rodytis labai aršiais rusų priešininkais, o iš tikro …

vasia

VISI UZ PUTEIKI!

Iš tiesų,jei

valdžia praranda ryšį su tauta,tada atsiranda trečias,kuris tuo pasinaudos.Labai nesinorėtų,kad tai būtų Putinas…Ar sieksite pedofilijos bylų atnaujinimo ir tos mažos mergaitės gražinimo Lietuvai?Daug žmonių jums padės.

klastunai

prezidente devi melyna spalva ir puteikis,tai ju sutarimo zenklas,kad ju politiniai tikslai sutampa

Pragmatikas

Pagaliau, Naglis Puteikis prabilo užsienio politikos klausimais. Štai ką reiškia įtampa kaiminystėje…Sveikinu.

Atmintis

Kodėl GYNYBOS pasitarime nedalyvavo Seimo pirmininkė? Šiandien per tele3 ponas Uspaskich apnuogino save ir įrodė KAM jis yra IŠTIKIMAS[putinui]

Canada

Solidus pareiskimas. As irgi buvau nustebes, kai Kubilius su Jukneviciene pasirinko Linkeviciu ir isvare i USA generola Kronkaiti.

kolegai AAA

Oi, kaip sutinku su Jūsų prielaida:
„rodytis labai aršiais rusų priešininkais, o iš tikro …”
Tie, kurie labiausiai erzina piktą žvėrį rytuose drąsūs, matyt dėl to, kad tikisi savo užpakalį prireikus išnešt iš čia.
Nukentės ir vėl eiliniai runkeliai.
O tie erzintojai galgi ir spec. užsakymą turi – erzinti tam, kad žvėris turėtų pretekstą pulti.
Juk „rezistentas Nr.1” visada dvigubą-trigubą žaidimą žaidė.
-Povilas-

G.P.

Deklaracijos ir nieko daugiau. Kad padėtį realiai pakeisti, reikia:
A) sugražinti visuotinę karinę prievolę ir šauktinių kariuomenę,
B) Šveicarijos pavyzdžiu vykdyti reguliarius rezervistų šaukimus ir apmokymus,
C) užtikrinti, kad lengvieji ginklai, įskaitant automatus ir granatsvaidžius Šveicarijos pavyzdžiu būtų laikomi namuose (rėksniams iškart atsakau – yra programuojami koduoti seifų užraktai, kurių pats žmogus kada nori neatidarys…).

Kol nebus 100 proc. įgyvendinti šie trys paminėti punktai, visos šnekos apie Lietuvos saugumą – tai tik plepalai ir, atleiskite, priešrinkiminiai svaičiojimai.

Canada to G.P.

Gi Puteikis tai ir kalba. Pamenu, Kronkaitis tai ir siule.

Atsibodo!

Konservatoriska retorika!Rupinkites savo salimi!Pasiziurekit i emigracijos mastus,tai baisiau uz kara va,kur gresme,o ten Ukrainos tauta pati nuspres,kaip jai geriau!

atsibodai

nustok rašyti kvailystes

To kodėl

edward’s 2014-03-3 20:28

nesisteminiai kandidatai vienykitės. 😀

Kodėl tik kandidatai turi vienytis, o kur runkeliai, ar jiems nereikia vienytis. Runkeliai turi pirmoj eilėj vienytis, kad būtų elitas nuverstas nuo kormuškos.

Runkelė

jie visi puikiai supranta,kad Lietuvėlė su savo kariuomene, kokia ji bebūtų,nuo jokios agresijos neapsigins. Ji reikalinga runkeliams tramdyti ir daugiau nieko.

Juozas

labai gerbiu vieninteli politika N.Puteiki uz drasia, atvira savo nuomones sakyma. Dauguma politiku yra sisteminiu , klaniniu partiju parankiniai-lojalus ju vykdytojai. O Grybauskaites darbai liudija, kad ji dirba pagal teorija ” skaldyk ir valdyk”.Lietuvoje TIESA nepasiekiama, nes ji policijos galioje. Bukim vieningi ir balsuokim uz N. Puteiki, jis tikrai bus arti liaudies ir jos pagalba Lietuvoje bus sviesiau.

pagarba

N. Puteikiui. Visokeriopos sėkmės.

STEPS

SIAIP PATKO pUTEIKIS ALE EINA GANDAS TAI TIK TATOS ,,tROJOS ARKLYS ,,BERODS , KAZKAS PANASAUS , VISGI IS JO PASISAKYMU PRASLYSTA ,,,

Dalia

Visiškai pritariu gerb. N.Puteikiui, kurį tikiuosi matyti Lietuvos Prezidentu, ir stebiuosi ANTIVALSTYBINIAIS, mano nuomone, gerb. Grinos bei gerb.D.Grybauskaitės ir jos patarėjos veiksmais, susireikšminant iki tokio lygio, kad buvo oficialiai skelbiama neva Rusijos elitinės žvalgybos pajėgos ruošia provokacijas prieš tokius mažmožius kaip gerb.D.Grybauskaitės gana nevykęs (beje kaip ir KT teisėjos T.Birmontienės)”mokslinis darbas” apie tarybinį žemės ūkį, jį publikuojant atitinkamame Rusijos int.portale… Valstybiniu mastu tai yra provokacijos…

AOJ

Kas nori rinkti parašus už Naglį Puteikį lapus galima gauti pas Kauno JDJ pirmininkę Rūtą Zabielienę – Tel. nr. 8-612-01182

Reikia

keisti Grybauskaitę, o ne jos politiką.

Vau,

Ir uz Grybauskaite visi guldete galvas,o kas gavosi?Bijau ,kad ir cia bus panasiai!

>Vau

tikrai? o su kuriuo įvyktų stebūklas, a ?! gal su Artūru, kuris yra darbo partijos atstovas !!!!!

Tomas

Nagli, pasisakyk žemės ir pinigų klausimu,tik tada galėsiu pasirašyti už tavo kandidatūrą.Dar pasakyk, ar tapes prezidentu išlaisvinsi Deimantę be jokios kaltės įkalintą.

kokia

„geneali” mitis :”reikia iš esmės keisti Lietuvos užsienio ir gynybos politiką”. Niekas Lietuvoje tuo nezinojo , tik vienas Puteikis.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top