Naglis Puteikis: Seimas pamažu pradeda sugrąžinti visuomenei teisėsaugos kontrolę

Nors užvakar Seimas atmetė Petro Gražulio ir mano parengtą Seimo statuto pataisą, kad jei nepritariama Seime svarstomos institucijos, pavyzdžiui, Generalinės prokuratūros, ataskaitai, automatiškai pradedama vadovo atstatydinimo procedūra, bet šiandien įvyko beveik stebuklas – nors ir simboliškai, bet Seimas pradeda sugrąžinti visuomenei nors dalį Lietuvos teisėsaugos, kuri taiko dvigubus standartus ir gina neteisingumus, kontrolę: 77 balsais už, 19 prieš ir 5 susilaikius šiandien Seimas pritarė švelnesniam Seimo Statuto variantui – jei Seimas nepritaria ataskaitai, Seimas įgauna teisę (gaila, kad ne pareigą), pradėti nepasitikėjimo procedūrą, t.y. slaptu balsavimu daugiau nei 71 balsu siūlyti Prezidentei atleisti tą vadovą.

Tai labai silpnas, bet vis dėlto pirmas žingsnis siekiant sugrąžinti gyventojams per jų išrinktus atstovus nors minimalią kontrolę pasipūtėliškai teisėsaugai.

Andrius Kubilius agitavo prieš, sakydamas, kad tokia pataisa pasinaudos tie, kurie nori atkeršyti teisėsaugai, bet Seimas jo nepaklausė: kai buvo balsuojama dėl visų Statuto pataisų, tai 85 pasisakė už, 16 prieš ir 6 susilaikė. Paskelbus rezultatus A.Kubilius, pasisukęs į Jurgį Razmą, pasakė: „Va dabar, Jurgi, tai bus viskas“ (iš konteksto buvo galima suprasti, kad turima omeny, jog bus labai blogai teisėsaugos vadovams).

Abiem kartais balsavo prieš ar susilaikė tik TS-LKD frakcija, žinoma, išskyrus mane. Nors frakcijos privalomo sprendimo šiuo klausimu nebuvo, t.y. turėjau teisę balsuoti kitaip, nei ragino frakcijos vadovai, bet sprendžiant iš žvilgsnių, spėju, kad būsiu LABAI SMARKIAI baudžiamas už iniciatyvas kontroliuoti neteisingumus diegiančią teisėsaugą.

Balsavimo rezultatai pagal frakcijas – čia, individualūs balsavimo rezultatai – čia.

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top