Naglis Puteikis: Šešėlinis konservatorių propagandos ministras liko be ministerijos

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba trečiadienį surengtame TS-LKD tarybos posėdyje, be kitų klausimų, balsavo ir dėl šešėlinės vyriausybės. Turėjęs tapti oficialiu šešėliniu kultūros ministru Mantas Adomėnas juo taip ir netapo. Tarybos nariai taip apsisprendė po Vytauto Landsbergio kritikos dėl M.Adomėno organizuotos Tėvynės sąjungos rinkimų kampanijos Seimo rinkimuose.

V.Landsbergis, pasiūlęs nevadinti šešėlinės Vyriausybės narių ministrais, kategoriškai nepritarė M.Adomėno kandidatūrai – jo manymu, tokiu atveju geriau tiktų Algis Ramanauskas-Greitai. Nebent būtų steigiama Bjaurios propagandos ministerija – po rinkiminės reklamos, kurioje kalinių žargonu kalbanti partijos bičiulės mažametė dukrelė ragino visus Lietuvos „gaidžius“ pakelti savo „subines“ ir eiti balsuoti už Tėvynės sąjungą, Kembridžo universiteto absolventas dr. Mantas Adomėnas būtų tinkamiausias kandidatas. „Labai smagu“, – taip mergaitės kinematografinį debiutą praėjusią vasarą komentavo žiniasklaidai konservatorių rinkimų štabo idėjinis vadovas.

Kadangi su V. Landsbergio pasiūlymu tvirtinti šešėlinę vyriausybę arba be M.Adomėno, arba po vieną Andrius Kubilius kategoriškai nesutiko, taryba balsavo dėl viso šešėlinio ministrų kabineto. Nepaisant A.Kubiliaus ir ištikimai jį palaikiusios Rasos Juknevičienės spaudimo, tarybos nariai vienu balsu šešėlinės vyriausybės nepatvirtino: už balsavo 24, prieš – 16, susilaikė 8 tarybos nariai.

Po tokių rezultatų M.Adomėnas nusprendė trauktis ir paragino kolegas balsuoti už šešėlinį TS-LKD kabinetą be jo – tokią šešėlinę Vyriausybę taryba patvirtino.

Profesorius V. Landsbergis, teigęs, kad partija jau nebebus tokia pati, kokia buvo iki rinkimų, ir kad joje atsiras daugiau savikritikos ir aktyvumo, kurio nebebus baugu parodyti, buvo teisus.

* * *

Ankstesnės Tiesos.lt publikacijos:

Tėvynės sąjunga: Mė-sos!
Pažangioji konservatorių orientacija
Konservatorių lyderio rinkimai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top