Naglis Puteikis su panevėžiečiais aptarė skaudžiausias Lietuvos problemas

Marius Matulevičius

Panevėžio miesto socialinė situacija yra viena sudėtingiausių Lietuvoje. Praėjusių metų pabaigoje nedarbo lygis čia siekė 15,3 proc. Per trejus metus bedarbystė beveik nesumažėjo, tad nenuostabu, kad kiekvienais metais maždaug 1000 miesto gyventojų emigruoja. Mieste mažėja jaunų žmonių, nematančių perspektyvų realizuotis gimtajame mieste.

Tiesa, panevėžiečiai pasižymi principingu charakteriu. Jie praėjusiuose Seimo rinkimuose įveikė visas didžiąsias sistemines partijas ir į Seimą išsirinko savo atstovą – nepartinį nepriklausomą kandidatą Povilą Urbšį. Tąkart visuomeniški žmonės parengė dalykinį susitarimą su jiems atstovauti siekiančiais politikais, konstruktyvumu pranokstantį ne vienos partijos programą.

Tad nenuostabu, kad Panevėžio bendruomenės atstovai į susitikimą su Seimo nariu, kandidatu į prezidentus Nagliu Puteikiu atvyko gerai pasirengę ir pateikė daug konstruktyvių klausimų: kokie būtų pirmieji konkretūs žingsniai tapus prezidentu? Ką kviestų į savo komandą? Koks požiūris į sveikatos apsaugos reformą? Kaip ketina susigrąžinti emigrantus – iš Panevėžio išvyko labai daug jaunimo? Kaip stiprinti Lietuvos saugumą Rusijos agresijos Kryme akivaizdoje?

Seimo narys priminė, jog Lietuvos prezidentas gali Seimui teikti įstatymus. Juos rengiant būtini viešieji svarstymai. Užuot konfrontavęs su tautos išrinktais atstovais jis siūlytų viešas diskusijas, kuriose išaiškėtų visų pusių argumentai.

Pretendento supratimu, sprendimai, turintys įtvirtinti realią savivaldą, yra neatidėliotini. Pavyzdžiui, Panevėžio miesto bendruomenė yra suformulavusi labai gerą pasiūlymą: „suteikti savivaldai veiksmų ir iniciatyvos laisvę vykdant gyventojų patikėtus visuomeninius įsipareigojimus.“ Prezidento pareiga rūpintis, kad savivaldos iniciatyvos kiltų iš gyventojų, o ne iš centrinės valdžios. Šios nuostatos turi būti įtvirtintos ir įstatymu, į jo rengimą svarbu įtraukti visų Lietuvos bendruomenių lyderius.

Į savo komandą Naglis Puteikis pirmiausiai kviestų kompetentingus žmones, atsispyrusius sistemos spaudimui. Yra daug kvalifikuotų įvairių sričių specialistų, kurie šiuo metu nustumti į valstybės gyvenimo užribius. Pavyzdžiui, į atsakingus teisėsaugos institucijų postus rekomenduotų asmenis, nebijančius į teisingumo vykdymą įtraukti ir visuomenę. Svarstytinas tarėjų ar prisiekusiųjų teismo statuso įtvirtinimas, viešai visuomenė turėtų svarstyti ir teisėjų bei prokurorų kandidatūras dar prieš jas tvirtinant.

Kitas tikslas – užtikrinti slaptųjų tarnybų kontrolę. Jos neturi piktnaudžiauti suteiktomis galiomis, persekioti savų piliečių, visuomenininkų, bet sutelkti jėgas Lietuvoje akivaizdžiai veikiančių priešiškų valstybių agentūriniams tinklams ardyti. Svarbu į prezidento komandą įtraukti gynybos bei užsienio politikos ekspertus. Prezidentas yra ir Lietuvos kariuomenės vyriausiasis vadas, tad nedera apsiriboti vien dalyvavimu šventiniuose paraduose. Tapęs prezidentu, Naglis Puteikis visų pirma pareikalautų mūsų gynybinių pajėgumų audito.

Iš Lietuvos per pastaruosius penkerius metus išvyko 190 000 žmonių. Kas juos gena iš mūsų šalies? Visų pirma – neteisingumo jausmas. Nors aimanuojama, kad Lietuvoje labai trūksta darbščių, kvalifikuotų darbuotojų, paskaičiuota, kad apie 40 proc. dirbančių žmonių atlyginimas į rankas nesiekia 1300 litų. Svarbu su visuomene aptarti emigrantų susigrąžinimo būdus – galbūt kelių metų mokesčių lengvatas sugrįžtantiems ir verslą kuriantiems Lietuvoje. Svarbu rasti būdų, kaip paskatinti emigrantus prisidėti stiprinant Lietuvos ūkį bei išsaugant socialinę sistemą.

Diskusijoje pritarta ir panevėžiečių siūlomai lankstesnei darbuotojų perkvalifikavimo sistemai, pagal kurią uždarius vieno profilio įmonę, žmonės galėtų įgyti naujų kvalifikacijų, jiems negrėstų bedarbystė.

Tai tik nedidelė dalis Panevėžyje aptartų temų. Svarbu, kad po susitikimo ne vienas jo dalyvis pasisiūlė prisidėti prie Naglio Puteikio rinkiminės kampanijos, parašų rinkimo.

Naglio Puteikio rinkimų štabo informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
---

Esu pasiryžęs lažintis su ponu N.Puteikiu iš VISO savo mėnesinio atlyginimo, kad jis neturi ne mažiausio šanso ne tik kad laimėti, bet netgi patekti į antrąjį rinkimų ratą. Ir, beje, man apmaudu, kad taip yra.
Štai jeigu N.Puteikis būtų susivienijęs su kitais nesisteminiais kandidatais ir rinkimuose būtų veikę visi vieningai, tada aš nesilažinčiau net iš vieno lito.
O dabar… Kažkoks maskaradas. Gal tik tam, kad save publikai pademonstruoti…
-Povilas-

Kritikas Pikčiurna

Reikia ne lažintis, bet apsispręsti ar Lietuvoje viskas gerai. O jei yra keistinų dalykų, negalima keisti nieko nekeičiant, tik perstatinėjant kėdes, kaip Krylovo pasakėčioje. Naglis Puteikis vienintelis kandidatas, kuris siekia klausti piliečių nuomonės, kaip jie nori gyventi ir bendromis jėgomis tai įgyvendinti. Visi kiti tik žada, kad iš įgytos valdžios aukštumų duos, didins, gerins, bet nepasako iš kur paims, kad turėtų ką duoti. Iki šiol jie patys tiktai ėmė ir atiminėjo bei praskolino mus visus. Ne atimti ir padalinti reikia, bet padauginti geras žmonių idėjas bei jų entuziazmą keisti mūsų pačių gyvenimą ir tai įtvirtinti bei įgyvendinti. Ar jaučiate skirtumą? Pagal pasirašančiųjų nuotaikas atrodo, kad visi viskuo yra nepatenkinti bet nieko nenori keisti. Nes keisti savo pažiūras bei įpročius ir… Skaityti daugiau »

NAGLIUI PUTEIKIUI

Teko kalbeti su zmogumi is Silutes rajono Sveksnos miestelio . Paklausus uz ka balsuosite prezidento rinkimuose ,atsakymas , uz Grybauskaite nes daugiau newra uz ka . Paminejau jusu pavarde ,bet atsakymas ,zmones jo nezino . Patarimas ,apsilankykite Lietuvos miesteliuose kur zmones neskaito laikrasciu ,neturi kompiuteriu .

NAGLIUI PUTEIKIUI

Teko kalbetis su zmonemis is Silutes raj. Sveksnos miestelio . Zmones jusu nezino ,nes atsakymas ka rinksite buvo _Grybauskaite nes daugiau nera ka . Patariu apsilankykite mazuose miesteliouse kur zmones neturi kompiuteriu, neskaito .

zzz

Susijungti? juokaujate. juk nėra su kuo jungtis. visi jie seno raugo. Vaišvila nedalyvauja, o apie Rolandą pasidomėkite, kaip jis veikė nuo nepriklausomybės laikų ir kaip kalba susditikimuose.

Rašomės už N. Puteikį

Parašai už pretendentą į prezidentus gerb. N. Puteikį renkami Kaune, Vytauto pr. 30, vaistinėlėje „Kotrynėlė”, darbo dienomis nuo 8,00 iki 17,00 val. ir šeštadieniais — nuo 10,00 iki 13 val. Pasirašant reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pasirašyti galima tik 1 kartą! Arba parašų rinkimo lape, arba el. būdu. Turintys banko korteles gali pasirašyti ir el. būdu:https://aikis.vrk.lt Rekomenduotina apsilankyti internetiniame puslapyje http://www.puteikis.lt . Čia nuolat atnaujinama informacija. Gerbiamieji, su šios informacijos turiniu supažindinkite kiek galima daugiau žmonių. Ačiū.

Joana

Vakar, t.y. kovo 17 d., pirmadienio vakarą, Kauno Verslininkų namuose (Muitinės g. 13A) įvyko gerb. pretendento į prezidentus N. Puteikio susitikimas su kauniečiais. Auditorija buvo tokia pilnutėlė, jog net pats prelegentas nustebo: „Nesitikėjau, kad susirinks tiek daug žmonių”, — džiugiai pasakė jis. Gerb. N. Puteikis susirinkusiųjų buvo šiltai sutiktas, vyravo draugiška atmosfera. Todėl pritarčiau kai kurių anksčiau pasisakiusiųjų komentatorių nuomonei, kad gerb. N. Puteikiui reiktų daugiau bendrauti su tautiečiais. Nuoširdus dialogas ir atvirumas gali duoti žymiai geresnių rezultatų negu brangiai apmokamos valdiškos ir šaltos TV reklamos, kurių 1 minutė, beje, kainuoja, jei neklystu, tik… 24 000 litų!

del Puteikio susivienijimo

nera su kuo jam vienytis, nes tikriausiai Puteikis pats supranta, kad Balsys remiamas Karbausko, Rolandas Paulauskas ( laidos „kas geresnio premjere”) Lasas verslininkas. N.Puteikis yra tikrai tas kuriuo dar tikiu, bet matau, kad musu liaudis yra apolitiska, nes ir vidutinio issilavinimo zmones nezino L.Balsio, N.Puteikio. Bet jie zino ir remia A.Paulauska, Grybauskaite, darbo ieskanti Z.Balcyti( jumoristine reklama veikia) Tai isrinke is pastaruju kandidatu turesime ta pacia liaudies skaldymo politika ir priesu ieskojimo tarp savu, o be to jie tures tarnauti savo partijoms-remejams.

tam Kritikui. Ir Pikčiurnai

Lietuvoje dedasi labai blogi dalykai, kurie yra maskuojami tuščiomis kalbomis arba begėdišku melu. O tą blogį reikia keisti labai konkrečiais veiksmais. Būtent konkrečių veiksmų aš ir pasigendu iš kandidato N.Puteikio pusės. Tik kalbos, kalbos, kalbos… Tas pasidomėjimas piliečių nuomone juk nėra joks realus veiksmas. Aš irgi kiekvienąkart, susitikęs kaimyna, paklausiu, kaip jam sekasi. Bet tai tik žodžiai, kurie nieko nekainuoja, nieko neįpareigoja, nieko nepakeičia. Kultūringas savęs pristatymas, ir ne daugiau. Na, sakykim, N.Puteikis tikrai ruošiasi tapti Prezidentu ir todėl domisi, renka geras žmonių idėjas tam, kad ateityje jas įgyvendintų. Tik, atleiskite, nematau jokių prošvaisčių, kad N.Puteikis turėtų nors menką šansą įgyvendinti kad ir pačią puikiausią idėją. Pirmiausia, jis iki šiol dar jokių didžių darbų nenuveikė (neskaitant ryžtingų pakalbėjimų), tai kodėl… Skaityti daugiau »

povilas

galimai jaunasys konservatorius,kuris galbut šmeizia gerb Puteiki,nuomone

---

Kolega, berašti, jei jau nelankėte lietuvių kalbos pamokų, tai nerašykite net trumpų komentarų, o paprasčiausiai dėkite jums nepatikusio komentaro apačioje minusiuką.
Betgi jaučiuosi pamalonintas, kai mane, 56 metų diedą, kažkas vadina jaunuoju.
Na, o konservatorium aš net norėdamas negalėčiau būti, nes tokių Lietuvoje paprasčiausiai nėra. Kažkokie perėjūnai tik pasisavino šitą vardą.
-Povilas-

atsiprasau

seno komunisto,kuris galimai šmeizia gerb.Puteiko

---

O gerb.Puteiko – kas toks?
Pagal pavardę galėtų būti koks lenkų atstovas.
Informuokite mane, tamsuolį :).
P.S.
Komunistu būti neteko. Kažkaip nenorėjau. Ir nebūtų priėmę dėl tėvo biografijos.
-Povilas-

birba

as balsuosiu uz Puteiki!!!!

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top