Naglis Puteikis: Viltingiausi 2012-ųjų įvykiai

Ryškiausi, daugiausia vilčių teikiantys 2012 m. politikos įvykiai susiję su kultūrininkų ir visuomenininkų įsitraukimu į vakarietiškos demokratijos diegimą, su per 20 metų susiformavusių, sovietiniu blato* principu grįstų klanų ir jų papročių ardymu: Lietuvos sąrašo įkūrimas liepos 5-ąją, pilietinė akcija „Tie-SOS!“ ir nuo gegužės 17-osios penkis mėnesius trukęs kasdienis budėjimas Simono Daukanto aikštėje – ilgiausias Nepriklausomybės metais piketas, įvairūs mitingai ir eisenos, Liudviko Jakimavičiaus kandidatavimas Žirmūnų apygardoje, visiškas libcentristų žlugimas, Povilo Urbšio ir Vitalijaus Gailiaus triuškinantys laimėjimai vienmandatėse, Algirdo Patacko grįžimas į Seimą, laimėtos bylos dėl teisės mitinguoti pagal LR Konstituciją.

Džiaugiuosi, kad teko laimė juose dalyvauti ir ten sutikti senų ir susidraugaut su naujais bendražygiais. Visiems linkiu susitikti dar sėkmingesniuose 2013-ųjų darbuose.

* sovietmečio reiškinys, nuo kurio priklausė asmeninė gerovė; neteisėtu būdu riboto gėrio dalybos per pažintis; pažintys, leidusios turėti galią; čia – kai partijos ir partiniai veikėjai savo veikloje vadovaujasi principu „ranka ranką plauna“ ir… abi nešvarios.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top