laikmetis.lt
Šią savaitę krikščionis gydytojas, kuris Jungtinėje Karalystėje prarado darbą dėl to, kad atsisakė vartoti translyčių pageidaujamus įvardžius nepaisant jų biologinės lyties, stoja ginti savo krikščioniškų pažiūrų apie žmogaus lytį prieš tribunolą.
Gydytojas sieks užginčyti sprendimą, kuriame teigiama, kad bibliniai įsitikinimai dėl lyties yra „nesuderinami su žmogaus orumu“ ir „neverti pagarbos demokratinėje visuomenėje“.
Gydytojas Davidas Mackerethas (Davidas Makeretas), kurį dar 2018 m. liepą atleido iš darbo, antradienį ir trečiadienį save gynė Londono apeliaciniame darbo teisme. Kol kas dar bylos baigtis nėra aiški, sprendimas nepaskelbtas.
Daktarui tribunole atstovauja Krikščionių teisės centras.
„Mano byla liečia visus, ne tik mane ir Biblija tikinčius krikščionis. Ji liečia visus, kuriems nerimą kelia priverstinis kalbėjimas ir translyčių ideologija, primetama sveikatos ir kitose viešosiose įstaigose“, – sakoma Mackereth pareiškime.
„Prieš dvejus metus priimtame sprendime krikščionims sakoma: jūs turite tikėti translyčių ideologija. Tai totalitarizmas. Jis krikščionybę ir Bibliją pavertė niekuo. Negalima leisti, kad tai liktų galioti“,- sakė daktaras.
Byla iškelta praėjus maždaug savaitei po to, kai Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) parlamento nariams pareiškė, kad „kai reikia atskirti vyrą ir moterį, pagrindiniai biologijos faktai išlieka nepaprastai svarbūs“.
Tikimasi, kad per dvi dienas truksiantį posėdį advokatai atkartos Majos Forstater pergalę tribunole praėjusių metų birželį, tvirtindami, kad ankstesniame jai nepalankiame sprendime buvo „padaryta teisinė klaida“.
Primename, kad M. Forstater dirbo vyresniąja tyrėja Londono analitiniame centre ir 2019 m. buvo atleista iš darbo už tai, kad tviteryje parašė, jog „vyrai negali virsti moterimis“. Ji kritikavo sprendimą apgyvendinti translytį biologinį vyrą moterų kalėjime.
Daktaro advokatai teigia, kad dėl M. Forstater priimtas sprendimas išsprendė „pagrindinį teisės klausimą“, iškeltą daktaro byloje, ir kad „išvada, jog pati krikščionių religija nieko nereiškia, tiesiog negali būti teisinga“.
Bylos nagrinėjimo metu D. Mackerethas pasakojo, kad pokalbio metu jo tiesioginis vadovas paklausė: „Jei pas jus ateitų metro ūgio vyras su barzda, kuris sakytų, kad nori, jog į jį būtų kreipiamasi „ji“ ir „„ponia“, ar jūs taip darytumėte?“. D. Mackerethas atsakė, kad ramia sąžine negalėtų to padaryti. Dėl to jo darbo sutartis buvo nutraukta.
„Netikėjimas translytiškumu ir sąžinės prieštaravimas translytiškumui, mūsų nuomone, yra nesuderinami su žmogaus orumu ir prieštarauja pagrindinėms kitų asmenų teisėms“, – buvo rašoma teismo sprendime.
Krikščioniškasis teisės centras teigia, kad darbo bylų teisėjas „faktiškai iškėlė translyčių teises“ aukščiau už sąžinės laisvę“. Teisininkų grupė teigia, kad sprendimo pasekmė yra ta, kad jis „leido darbdaviams versti krikščionis naudoti įvardžius, kurių pageidauja klientai, tikintys lyties kintamumu“.
„Manoma, kad tai pirmas kartas Anglijos teisės istorijoje, kai teisėjas nusprendė, kad laisvi piliečiai turi dalyvauti priverstinai kalbėti tai, kas liepiama“, – rašoma Krikščionių teisės centro pareiškime.
Daktaras mano, kad sveikatos priežiūros darbuotojai „yra verčiami sutikti su didžiuliu mūsų medicininės lyties tikrovės sampratos pakeitimu, neturint tam jokio mokslinio pagrindo“.
„Joks gydytojas, mokslininkas ar filosofas negali įrodyti, kad žmogus gali pakeisti lytį, – sakė jis. – Be intelektinio ir moralinio sąžiningumo medicina negali funkcionuoti, o mano, kaip gydytojo, 30 metų darbas dabar laikomas nereikšmingu, nes koks nors žmogus gali įsižeisti.“
Kadangi krikščionys yra pašaukti „mylėti visus žmones“, D. Mackerethas tvirtina, kad Kristaus sekėjai negali „iš tiesų mylėti žmonių, kai gyvena skleisdami melą“.
Esame pasiryžę kiek įmanoma kovoti už teisingumą ir siekti, kad jis būtų panaikintas, teigia krikščionis daktaras ir jo atstovai teisme.
Šaltinis: Christian Today