Naujajam mokesčiui klaipėdiečiai griežtai pasakė „Ne“

Balandžio 29-ąją Klaipėdos visuomenininkai ir gyventojai rinkosi į buvusią miesto Rotušės salę svarstyti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos priimtų juos ypač papiktinusių sprendimų.

Pirmas susirinkusiųjų klausimas buvo dėl grafičių nuvalymo ir uždažymo. Paruoštą rezoliuciją perskaitė seniūnaitis Tomas Meškinis.

Trumpa šio sprendimo istorija. Miesto politikai 2012 m. sausio 26 d. savo sprendimu patvirtino, kad statinių valdytojai ir naudotojai privalo „nuvalyti ar uždažyti grafičius, užtikrinti estetiškai tvarkingą fasadų išvaizdą“. Miesto savivaldybės administracija ėmė vykdyti sprendimą ir namų valdos ėmė siuntinėti gyventojams raštus su reikalavimu arba patiems nuvalyti grafičius, arba tai padarys namų valdų samdyti darbininkai.

UAB „Klaipėdos bendrabučiai“ atsiuntė gyventojams informaciją, kad yra priimtas sprendimas valyti ar uždažyti grafičius. Ir po to pateikė nemažas sąskaitos už jų valymo darbus. Klaipėdiečiai pasipiktinę. Kodėl nevalo ir neuždažo savo piešinių grafičių piešėjai? Savivaldybės taryba, reikalaudama nuvalyti, iš tikro reikalauja paruošti „drobę“ naujiems grafičiams.

Palyginimai, kuriuos pasakė liberalas A. Vaišvila, pavyzdžiui, toks: sumuštas chuliganų pilietis gydosi už savo, ne už jį sumušusio chuligano pinigus, todėl… reikalauti, kad valytų statinius tie, kurie juos terlioja, yra nelogiška, papiktino susirinkusius klaipėdiečius. Piliečio gydymą, kai jį sumuša chuliganas, apmoka Sodra. Taip turėtų būti ir su grafičių nuvalymu ar uždažymu. Už šiuos darbus sumoka savivaldybė, kuri savo biudžete įveda tokį punktą, o vėliau, kai policija suranda tepliotoją, teismas priteisia iš turto gadintojo sumokėti už žalos padarymą statiniui. Vienintelis visuomenininkas aiškino, kad savivaldybės pinigai – tai irgi mūsų pinigai, todėl nereikia reikalauti, kad tarybos sprendimas būtų panaikintas. Keistai prabilusiam visuomenininkui buvo atsakyta, kad savivaldybė yra išlaikoma iš surinktų mokesčių. Kodėl norima apmokestinti gyventojus dar kartą, t.y. užkrauti jiems naują mokestį? Taip pat buvo reikalaujama, kad grafičių piešimas būtų prilygintas vandalizmui ir būtų griežčiau baudžiamas.

Klaipėdos miesto mero pavaduotojas V. Čepas pareiškė, kad statinių valdytojų ir naudotojų niekas nebaus, jei dėl grafičių piešinių ant statinių policijai bus parašyti pareiškimai.

Po to buvo paprašyta balsuoti už rezoliuciją, kuri reikalauja, kad tarybos sprendimas būtų pakeistas taip, kad už grafičių nuvalymo ir uždažymo darbus moka savivaldybė, o vėliau išsireikalauja iš jų piešėjų. Rezoliucijai buvo pritarta vienbalsiai.

Antrą klausimą dėl automobilių apmokestinimą kiemuose pristatė aktyvus visuomenininkas Virginijus Partaukas. Rezoliuciją, kurią perskaitė, nutarta priimti už pagrindą ir tvirtinti kitą savaitę.

Nuotraukos – autorės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top