Naujas ES reikalavimas namų savininkams: „vardan klimato pakelti savo namo energetinę kategoriją“ už penkiasdešimt tūkstančių eurų

Beveik visi Švedijos pastatai turės būti renovuoti „vardan klimato“ pagal būsimą ES direktyvą, kuri kiekvienam namo savininkui turėtų kainuoti iki pusės milijono kronų (apie 50 000 eurų). Tikimasi, kad direktyva bus įgyvendinta, nepaisant to, kad Švedijos pastatų šildymo metu išmetamo anglies dioksido kiekis yra beveik lygus nuliui, praneša Fokus naujienų portalas.

Pagal naująją ES direktyvą Švedijos namų savininkai bus priversti atlikti brangiai kainuojančią renovaciją, kad pagerintų savo namų „energinį efektyvumą“.

Renovacijos reikalavimų įgyvendinimas privačių namų savininkams gali kainuoti apie penkis šimtus tūkstančių Švedijos kronų, o nuomojamiems būstams ir būsto asociacijoms išlaidos gali būti dar didesnės.

Kaimo vietovėse daugelis žmonių smarkiai nukentės ir praktiškai turės nugriauti savo namus, nes namai retai apgyvendintose vietovėse kartais neverti nė pusės milijono kronų.

Iki šiol Europos Komisija atsakydavo, kad plataus masto nuomojamo būsto plėtrą galima vykdyti kartu su pasenusių būstų, kurių savininkai stokoja kapitalo, griovimu.

ES taip pat diskutuoja dėl tam tikro atidėjimo vyresnio amžiaus žmonėms, kad jie galėtų gyventi savo namuose, kol taps per seni, kad galėtų ten gyventi. Tuomet namus būtų galima nugriauti, o ne paveldėti.

Švedijoje, palyginti su kitomis ES šalimis, jau dabar išmetama labai mažai teršalų iš elektra šildomų pastatų, nes šios Šiaurės Europos šalies energijos rūšių derinys, apimantis vėjo, branduolinę ir hidroenergiją, yra neutralus klimato požiūriu.

Tačiau, pagal Europos Komisijos nustatytą atskaitos tašką, iki 2033 m. visi namai Švedijoje turės pasiekti D energinio naudingumo klasę. Tai reiškia, kad 46 proc. Švedijos namų savininkų bus priversti atlikti renovaciją.

– Kas po dešimties metų nutiks namų savininkams, kurių energinė klasė nebus D? Pavyzdžiui, kaimo vietovėse yra daug pensininkų porų, gyvenančių malkomis kūrenamuose namuose, kurie yra gana prastai izoliuoti ir kurių rinkos vertė yra maža. Jiems gali būti labai sunku investuoti, kai investicijos turbūt sudarys visą namo vertę,“ – Fokus sakė SBAB banko ekonomistas Robertas Boijė (Robert Boije).

Šiuo metu vyksta Europos Komisijos, Europos Parlamento ir Tarybos derybos dėl naujojo teisės akto suformulavimo.

Šaltinis: friatider.se

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mickėyus Mouseas

A…Tai čia Švedijos problemos. Nes jau pamaniau ,kad straipsnis apie Lietuvą. Tik be reikalo susinėrvinau 🙂

Paul Casimir

Įdomu kada suras vietinį gentwiliuką už trisdešimt sidabrinių ir pas mus. Tik dar ne laikas – pastarasis nesugebėjo net rezervato Suvalkijos dirbamuose laukuose įsteigti, Centriukas nepatenkintas, beje.

blue yellow zov marinie

….prives iki to,kad avytems isaugs nagai,ragai ir iltys…ir vietoj ….mekekeeee,bus rrrrrrrrrr…ir neliks tos europos komisijos anei kvapo….absurdai irgi turi turet ribas.

Pilietinis nepaklusnumas

Ar dar kam kyla klausimų, kad vyksta KOMUNISTINIS turto nusavinimas? Ar dar yra abejonių, už ką (NE)balsuoti ateinančiuose ES parlamento rinkimuose?

Paul Casimir

ES parlamentas nieko nelemia, tai tik nusipelniusių bendram reikalui vietinių asmenų apdovanojimas (sinekūra). Esmė yra nacionaliniai rinkimai Vokietijoje ir kitose didžiosiose Europos šalyse. Pas mus nieko nereiškia ir vietiniai mūsų rinkimai – nesvarbu, ką rinksime, gausime tą patį (neturėsime tikro pasirinkimo).

nieko sau

Migrantai iš šiltų kraštų plūsta į Europą, o mes europiečiai turėsime juos žiemą iš savos kišenės šildyti .Grūsti juos atgal, o kurie lieka , tegu moka už šildymą ir renovaciją

Belle Carter (News Target)

1609 mokslininkai, įskaitant du Nobelio premijos laureatus, pasirašė deklaraciją , skelbiančią, kad „nėra jokios ekstremalios klimato kaitos “. „Nėra klimato ekstremalios situacijos. Todėl panikai ir nerimui nėra jokios priežasties. Mes griežtai pasisakome prieš 2050 m. siūlomą žalingą ir nerealią CO2 mažinimo (anglies dvideginio) mažinimo politiką.“, – pabrėžiama dokumente, kurį pasirašė Nobelio premijos laureatai iš JAV Johnas F. Clauseris ir Ivaras Giaeveris iš Norvegijos/JAV ir kiti. Klimato mokslas turėtų būti mažiau politinis, o klimato politika turėtų būti moksliškesnė. Mokslininkai turėtų atvirai spręsti globalinio atšilimo prognozių neaiškumus ir perdėtus klausimus, o politikai turėtų be aistros skaičiuoti realias išlaidas ir įsivaizduojamą savo politikos priemonių naudą. Pareiškime nurodyta, kad Žemėje vyksta šaltos ir šiltos fazės, ir tai natūralūs reiškiniai, o atotrūkis tarp realaus ir… Skaityti daugiau »

geriau suklysti iš per didelio atsargumo

negu iš per mažo.Tie mokslininkai su 2 laureatais priešakyje turi pripažinti, kad staigus žmonių pasidauginimas (dauguma naujų gimsta skurde) ne tik trukdo spręsti socialines ir pačių žmonių sau kuriamas ekologines problemas, bet ir apsunkina manevravimą savaime kylančių klimato pakyčių sąlygomis. Kur dėtis 150 milijono Bangladešo gyventojų, jeigu dėl okeano kilimo ir klimato nepakenčiamo kaitimo gyventi Bangladeše taps nebeįmanoma? Keltis į 1,5 milijardinę Indiją? Jo ,ten jų labai laukia.

Al.

Taip, dėl viso pikto sunaikinkim aštuntadalį žmonijos. Jei paaiškės, kad tai juk bobos prigimdys, ane ?

Skaitytojas

Viso to mėšlo tikslas yra nuosavo būsto turėjimą padaryti nepakeliamą.

Paul Casimir

Taip.

švabs

nieko neturėsit ir būsit laimingi

tep tep

būsim nuogi, basi vogsim obuolius ir sakysim kad rojuj gyvenam… kol neatsiras žaltys

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top