Naujų Žaliojo tilto skulptūrų paieškos

Visuomenei nelikus abejonių, kuo baigsis ilgai trukęs karas su Žaliojo tilto balvonais, Lietuvos menininkai pradėjo siūlyti drąsius kūrybinius sprendimus, kaip šis strateginis šalies tiltas artimiausioje ateityje galėtų būti papuoštas. 

Pristatome skaitytojams du pirmuosius projektus. Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė nuomonės dėl šių projektų dar nėra visuomenei pareiškusi.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tinka

dar kažką pedofiliško reiktų:
pvz: draugas putinas ar stalinas glosto vaikučius
ir pederastiško:
butekevičius, andriukaitis, olekas, kubilius, masiulis ir gentvilas šoka letkį – buvo toks populiarus šokis chruščiovo metais.

saunuoliai!

Humoras- tai vaistai, apsauga nuo depresijos kas vykstaLietuvoje.

bukime vieningi ir

pasirasykime uz Lietuva peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos

Tomas

Radikalus pasiūlymas išsprogdinti velniop visą tiltą su visomis skulptūromis. Lai Neris teka laisvai.

Juozapas--karštam Tomui

Taip, tai gali nutikti. Visko būna.
Tačiau primygtinai prašau daugiau tokių pasiūlymų taip atvirai nerašinėti.
Šis portalas ir taip yra valdžios nekenčiamas.
Dėl kvailų šūkavimų ir pats nukentėsit ir portalui pakenksite.
Todėl aš ir daugelis kitų komentatorių atsiribojame nuo tamstos pasiūlymo.

Letas Palmaitis karštuoliams

Nėr čia ko karščiuotis. Klausimą gali išspręsti suderinta keturių granatsvaidžių salvė iš pakankamai saugaus atstumo. O šio portalo (kol kas) niekas neuždarys, nes „taigiams” nebeliks kur skelbti kryptingos promaskoliškos propagandos.

Pastebėjimas.

Kokios baisios: iš jų sklinda neapykanta, pavergimas, pažeminimas, smurtas.

Man labai gražios esančios skulptūros ir taškas, jokių sunaikinimų ir nukėlimų. O jeigu kas nori jas sunaikinti, tegul visus vilniečius apklausia, turi ne keletas pamišusių berečių spręsti, kurios buvo uolios sovietinio režimo rėmėjos, arba jų tėvai tokie buvo, bet visi Vilniaus gyventojai.

Pastebėjimas

Net neabejoju, kad dar baisesnes nei įsivaizduojama pastatytų, nes vidus Lietuvos gyventojų degradavęs.

Pastebėjimas

Ta Diana Varnaitė matosi, kad taip pat ne savo kėdėje sėdi, karjeristė ir tiek, todėl ir uoliai tarnauja, pagal vėjo kryptį.

ruta

Keista , kodel zmones taip megsta ‘kariauti’ su balvonais , gal todel , kad tai VISISKAI saugu ir net gali patrioto varda uzsitarnauti ?
O su tikrais valstybes kenkejais pakariauti , tai blauzdos perskystos ?

internauts

rūta teisingai pastebėjo. Pigiai kariauja a la patriotai. Jie nesiūlo ir nesirūpina kaip sutvarkyti Lukiškių aikštę. Gal laukia Lenino sugrįžimo iš Grūto parko? Aikštė apleista, prastai prižiūrima.
.
O šie montažai atrodo kaip neblogas pokštas išties.

Raigerdas >rutai

Miela, ruta, prašau nepainioti žmonių ir žmonių iš „Gyvulių ūkio”. Normalių, paprastų žmonių mintys yra susijusios su tuo, kaip galima kažką sukurti, padaryti geriau. Žmonių iš „Gyvulių ūkio” mintelės sukasi tik viena kryptimi ir kitų minčių ten nėra:”ką dar galima būtų čia sugriauti”. T.y. jie pastoviai yra užimti priešų paieškomis. Ir kas įdomiausia, tie priešai niekada nebūna realūs, jie pastoviai išgalvoti. Pasaulis turėjo fašizmą, pasaulis turėjo ir tebeturi komunizmą, ir jokių išvadų nesugeba padaryti apie tai, kad fašizmą ir komunizmą kuria ne kas nors kitkas, o būtent žmonės, turintys tas mąstymo ypatybes, kokios yra aprašytos „Gyvulių ūkyje”. Ir kol dauguma žmonių šito nesupras, tol šitie „Gyvulių ūkio” gyventojai reikalaus, kovos už tai, kad jiems būtų leista, ką nors griauti. Griovimas… Skaityti daugiau »

Raigerdas >rutai

Deja, kada vyksta tokios formos karas, tai jis vyksta net su sūriais ir dešromis, bet ir klastingesniais metodais. Kodėl kaimyninės šalys virkauja dėl Rusijos. Rusija per amžius išnaudojo ir naudojasi dabar gana sėkminga strategija:”skaldyk ir valdyk”. Aš negalėčiau pasakyti, kad tos tautos aplink Rusiją, yra bukesnės, tačiau nori ar nenori, bet faktai kalba patys už save. Kiekviena tauta turi kvailių, turi išdavikų, turi fanatikų, turi sadistų, pedofilų ir visokios tokios įvairialypės bjaurasties. Tai, faktiškai ir yra ta medžiaga, kurią panaudojus galima toje vargšelėje mažoje tautoje gauti vidinį konfliktą. Šituos žmones galima užsiundyti ir suagituoti kokiam nors griovimui, teroro aktui ar dar kažkam. Visas jų griovimo motyvas – tai „neegzistuojančio priešo” užpuolimas ir jo sunaikinimas. Svarbiausia ir kartu komiškiausia visame tame… Skaityti daugiau »

Klausimas

Puteikis jokiu būdu neleis naikinti ir tučiotis iš skulptūrų (tai juk paveldas). Ar ne taip, apdairusis politike? Visiems norisi įtikti, tik nereikia persistengti.

Raigerdas

Noras nugriauti Žaliojo tilto skulptūras yra noras pabėgti nuo tiesos. Prie įstojimo į TSRS prisidėjo ne kas nors kitkas, o būtent dalis lietuvių. Ir dabar norima nuslėpti tą faktą ir parodyti, kad mes esame geresni, nei esame iš tikrųjų. Norima nuslėpti patį faktą, kad lietuvių tauta buvo sukiršinta ir suskaldyta. Tas pats buvo padaryta su Korėja, su Vokietija ir su kitomis šalimis. Ir jeigu jūs norite nuslėpti šį faktą, tai pasikartos dar kartą. Ir bus pakartota tiek kartų, kol pagaliau mūsų tautos dauguma nesuvoks, kad atminties naikinti negalima, kokia bloga ji bebūtų. Tik nusikaltėliai visokiais būdais bando nuslėpti savo praeityje padarytus nusikaltimus. Doram Lietuvos piliečiui nėra ko slėpti.

Kritikas Pikčiurna

Mielieji, Žaliojo tilto skulptūrinės kompozicijos niekaip negali būti balvonais. Tai okupacijos laikmečio liudijimas, kaip mūsų tauta buvo priversta toleruoti okupantų ordų įnorius ir prastą durtuvų propagandą. Tai liudijimas, kaip ir mūsų talentingi menininkai buvo priversti kolaboruoti už Maskvos propagandinius judo rublius, mainais už teisę kurti bei išlikti. Tikrieji balvonai sėdi „visuomeninėje kultūros paveldo komisijoje”, nenorinčioje šito pripažinti ir balsavusioje, kad šie kūrybinės veidmainystės simboliai yra Lietuvos istorinis paveldas. Tokio „paveldo” su kaupu galime rasti sisteminėse politinėse partijose, užgrobusiose valdžią savivaldoje, teisėsaugoje, valstybės įstaigose bei Seime ir tebekariaujančius savo mažuosius karus. Tai tie iš vidaus rūdyjantys balvonai, kuriuos reikia versti ir kuriuos reikia vyti iš savęs… Antraip iš Lietuvos ir iš kiekvieno mūsų teliks surūdijęs „istorinis paveldas”, antrine žaliava kitoms tautoms… Skaityti daugiau »

Įžvelgiu

Pirmoje skulptūroje vyr. buhaltere Šimonytę, antroje generalisimusienę juknevičiene.

Raigerdas>Kritikui Pikčiurnai

Jeigu šis komentatorius nebūtų kritikas, ir nebūtų Pikčiurna, tai jo komentaruose pasitaikytų ir daugiau blaivių minčių. O dabar jo mintis reikia persijoti ir atskirti grudus nuo pelų. Štai jis rašo:”Mielieji, Žaliojo tilto skulptūrinės kompozicijos niekaip negali būti balvonais. Tai okupacijos laikmečio liudijimas, kaip mūsų tauta buvo priversta toleruoti okupantų ordų įnorius ir prastą durtuvų propagandą. Tai liudijimas, kaip ir mūsų talentingi menininkai buvo priversti kolaboruoti už Maskvos propagandinius judo rublius, mainais už teisę kurti bei išlikti”. Klystate, gerbiamasai, klystate, kad „mūsų tauta buvo priversta toleruoti okupantų ordų įnorius”. Tai ne tauta toleravo, o tik dalis mūsų Lietuvos gyventojų, kurie šiandien turėtų dalį savo pinigų atiduoti į tokius fondus, kurie darbuotųsi, kad išvalyti tą sovietinę smarvę iš Lietuvos. Pavyzdžiui, partizanai nepasidavė… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Kaip aš jau rašiau anksčiau, kad Buduliams maga griauti, tik griauti. Ir jiems geriau anuos, taip pavadintus balvonus, pakeisti naujais dar kvailesniais balvonais. Bet šitie nauji balvonai net meniniu atžvilgiu pralošia aniems balvonams, bet buduliams tai yra gerai, nes jiems to ir reikia: griauti, griauti, griauti, o po jų griovimo, nors tvanas tegul būna. Na, ir ką vaizduoja ta pirmoji balvonų skulptūra? Kaip koks nors Seimo narys tuoj kumščiu užkals savo žmonai į galvą? Taigi, mano spėlionės pasitvirtino, kad Buduliai yra aktyvūs tik ten, kur reikia griauti. O štai reikia jiems ką nors sukurti ir šnypštas iš to išeina. Tai, gal prie tos skulptūros su kumščiu, kas nors dar gėlių atneš ir padės po kojų? Tiesa, kas nors, vis vien… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Gerbiamas Raigardai, jei labai natūralias emocijas į išdavystes, kolaboravimą bei veidmainystę papildytu emocija, vadinama „sveiku protu”, kuris kužda, kad žuvęs kombatantas nebėra kombatantas ir ta elementari tiesa, kad tauta visada turi ribotą kraujo kiekį, turėtumėte sutikti, kad išlikti yra geriau nei mirti. Galų gale, kovojame ne tam, kad mirtume, bet tam, kad išliktume. Margiris ne tam susidegino, kad išnyktų. Bėda prasideda tada, kai šį „sveiko proto” kompromisą mes pradedame besąlygiškai pateisinti ir vadinti rezistencija, mažaisiais savo karais. Tada nusitrina riba tarp paaukoto mūšio vardan laimėto karo ir paprasto perbėgimo į priešo pusę. Jūsų neviltis, prasiveržianti vadinant visą tautą buduliais vargu ar gali paaiškinti Kovo 11-tosios stebuklą. Kaip negali paaiškinti ir to fakto, kodėl tą stebuklinga pergale naudojasi kolaborantai. Tą faktą… Skaityti daugiau »

Raigerdas Kritikui Pikčiurnai

Gerbiamasai, tiek jūs, tiek aš sutinkame, kad visą ką matuoti reikia sveiku protu. Tas sveikas protas turi savybę sugebėti teisingai atlikti paskaičiavimus, o nesveikas protas yra atsisveikinęs su šiuo sugebėjimu atlikti tokią mąstymo operaciją. Štai jūs rašote:”Jūsų neviltis, prasiveržianti vadinant visą tautą buduliais vargu ar gali paaiškinti Kovo 11-tosios stebuklą”. Ir jūs teigiate, kad ne jūs, o aš, neva, parašiau tokį absurdišką dalyką. Štai mano tekstas:”Kaip aš jau rašiau anksčiau, kad Buduliams maga griauti, tik griauti. Ir jiems geriau anuos, taip pavadintus balvonus, pakeisti naujais dar kvailesniais balvonais”. Kur jūs matėte, kad tarp Budulių ir Tautos aš dėčiau lygybės ženklą? Kas su Tamsta dedasi, vaikine? Budulių yra kiekvienoje tautoje, taip pat, kaip kiekvienoje tautoje yra alkoholikų, nusikaltėlių, pedofilų ir kitokio… Skaityti daugiau »

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top