Naujųjų metų nakties šventėje Berlyne įrengtos „saugios zonos“ moterims

Naujųjų metų išvakarių šventės Berlyne organizatoriai pirmą kartą įrengė „saugias zonas“ moterims, praneša bbc.com.

Ruošdamasi kasmetinei Naujųjų metų nakties šventei prie Branderburgo vartų, Berlyno policija ėmėsi ir tokių saugumo priemonių, kuriomis siekiama užkardyti ne tik teroristinius, bet ir seksualinius išpuolius.

Prieš moteris nukreiptų nusikaltimų protrūkio Kelne Naujųjų Metų išvakarėse prieš dvejus metus sukeltas siaubas Vokietijoje dar nepasimiršo. Tąkart šimtai moterų pranešė, kad buvo užpultos imigrantų vyrų gaujų.

Įvykiai Kelne išryškino įtampą, kilusią šalyje dėl pabėgėlių ir migrantų antplūdžio – tuo metu, 2015-asiais, Vokietiją užplūdo 1,1 milijono žmonių. Nors ir buvo skelbiama, kad tai pabėgėliai, ieškantys prieglobsčio, tik mažoji jų dalis bėgo nuo smurto Sirijoje ir Irake.

Kaip skelbiama žiniasklaidoje, tikimasi, kad Naujųjų Metų išvakarių šventėje sekmadienį Berlyne apsilankys, šimtai tūkstančių žmonių, todėl sugriežtinta ir apsauga bus griežta. Prie Branderburgo vartų bus draudžiami dideli krepšiai, pavyzdžiui, kuprinės, taip pat alkoholiniai gėrimai.

Pranešama, kad moterys, kurias užpuls ar prie kurių bus priekabiauta, galės gauti palaikymą specialiose „saugumo zonose“ Eberstrasse, kur dirbs Vokietijos Raudonojo kryžiaus personalas.

Miesto policija paruošė ir pluoštelį patarimų moterims – galimoms aukoms. Jos drąsinamos siekti pagalbos, jei kartais prie jų būtų priekabiaujama, siūloma neštis tik mažą rankinę be vertingų daiktų.

Tokių „gardų“ sumanymą pirmieji įgyvendino Kelno oficialūs asmenys „saugumo tašką“ įrengė prieš metus – 2016 m. jame darbavosi socialiniai darbuotojai ir psichologai, ir miesto karnavale, kuris įvyko iškart po Naujųjų Metų išvakarėse įvykdytų atakų.

Bet ne visi pritaria tokiam neva problemos sprendimui – dideliuose viešuose renginiuose įrengti specialias saugumo zonas.

Kritikai sako, kad ji nepaliečia seksualinio smurto kaltininkų, o kai kurie kiti skundžiasi, kad ši idėja diskriminuojanti, kėsinasi į moterų lygybės ir laisvo judėjimo teisę bei apsisprendimo laisves.

Beje, praėjusiais metais Vokietijoje užfiksuotų išžaginimų ir seksualinių išpuolių skaičius 2016-aisiais padidėjo 12,8 proc., palyginti su 2015-aisiais. 2017 metų statistika dar negalima.

Naujųjų metų išvakarėse valdžios institucijos padidino visuomenės saugumo priemones visoje Vokietijoje – vien Berlyno gatvėse papildomai patruliuos 1600 pareigūnų. Nors daugumą incidentų šventinę naktį sukelia neatsakingas elgesys su fejerverkais, žmonių susitelkimo vietos apsaugotos ir užtvaromis, kurios, kaip policija tikisi, užkirstų kelią transporto priemonių atakoms, prie užtvarų atliekama ir praeivių asmeninių daiktų patikra.

Parengė Daiva Jakubonienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top