NE Andrius Švarplys. Kaip tautų apsisprendimo teisė virto pareiga tapti teritorija visoms tautoms, kultūroms ir piliečiams?

Toks vaizdas, kad rasizmo tema Amerikoje pasidarė paklausi žiniasklaidos prekė, tam tikra verslo dalimi ir angažuota politine programa.

Pasirodo, didžiausios nelegalios ar legalios imigracijos keliamos problemos yra susijusios ne su teise, darbo vietomis, mokesčiais, ne su nusikalstamumu, ne kultūrin/socialine integracija, viešąja tvarka, multikultūralizmu ir pan. Ne. Apie šias visuotines imigracijos problemas „Washington Post“ anonsuojamas straipsnis „Make every student attend a citizenship ceremony “nieko nežino.

Pasirodo, didžiausia problema yra vietinių gyventojų – amerikiečių – požiūris į imigrantus, ir jis yra netinkamas, homofobiškas ir reikalingas „pataisymo“.

Ne tik kad nėra skirtumo tarp amerikiečio ir atvykėlio, betgi „naujieji amerikiečiai“ yra dar tikresni už senuosius amerikiečius, teigiama straipsnyje.

Ar tai ir yra nesenai čia aptartas globalus, kosmopolitinis sapnas? Bet ar jis nėra prievarta nukreiptas į vietinius amerikiečius ir todėl rasistiškas? Ar egzistuoja tautų apsisprendimo teisė ir iš jos kylanti valstybė, ar priešingai – egzistuoja kažkokia prievartinė valstybės atvėrimo pareiga? Pareiga būti teritorija visoms tautoms, kultūroms ir piliečiams?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top