Ne tas atsistatydino (papildyta)

Praėjusį penktadienį, liepos 19 d., iškart po Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisijos sprendimo atidėti nugalėtojo paskelbimą, Lietuvos geologijos tarnybos vadovas Juozas Mockevičius įteikė aplinkos ministrui atsistatydinimo pareiškimą.

Takoskyra tarp ministro Valentino Mazuronio ir jam pavaldžios tarnybos vadovo akivaizdi: susitikimuose su Žemaitijos atstovais J.Mockevičius išgirdo jų kategorišką nepritarimą skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai naudoti taršią hidraulinio ardymo technologiją. Liepos 19 d. spaudos konferencijoje jis aiškiai pasakė, kad vietinės bendruomenės nesutinka su tokiomis jų kraštą naikinančioms investicijoms: „Jie nenorėjo to vakar, nenori šiandien ir nenorės rytoj“.

Ministras V. Mazuronis dėl to neslėpė pykčio ir užsiminė, kad „kai kuriems komisijos nariams pritrūko ryžto“. Ar dėl tokio „ryžto trūkumo“ ir nukentėjo sąžiningas tarnautojas, kuris, kaip to ir reikalauja Orhuso konvencija, bendraudamas su bendruomenėmis išgirdo jų balsą?

Aktyvių piliečių iniciatyvinė grupė rytoj, trečiadienį, 14 val. prie Aplinkos ministerijos rengia piketą pavadinimu „Ne tas atsistatydino“, kur bus išreikštas palaikymas J.Mockevičiui ir reikalaujama aplinkos ministro V.Mazuronio atsistatydinimo.

* * *

Kaip teigiama šiandien po pietų išplatintame Žemaitijos bendruomenes palaikančių vilniečių pareiškime, kviečiančiame į rytdienos piketą, „aplinkos ministras nėra specialistas. Aplinkos ministras yra politikas. Ir pagal jam suteiktus rinkėjų įgaliojimus jis privalo paisyti specialistų nuomonės, kuri gali būti itin reikšminga vietos gyventojų gyvenimo kokybei, o ne spausti ir mėtyti iš tarnybos daug metų geologijoje dirbančius ir didelę profesinę patirtį sukaupusius pareigūnus vien už tai, kad „nesutampa nuomonės“.“

Prieš gamtą teršiančią technologiją pasisakantys piliečiai vienam iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderiui primena, kad į Seimą jis pateko pagal partijos sąrašą ir kad „Šilutės-Pagėgių, Šilalės-Šilutės, Tauragės ir Plungės-Rietavo rinkiminėse apygardose, t.y. visur, kur „Chevron“ galima veikla pažeis vietos gyventojų teises į sveiką ir švarią aplinką, už Partiją „Tvarka ir teisingumas“ savo balsus atidavė 12 326 piliečiai“.

Priminę partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkiminėje programoje įrašytą pažadą „Įtvirtinsime Seimo ir savivaldybių tarybų narių atšaukimo mechanizmą“, pareiškimo autoriai teigia: „Manome, kad jau atėjo metas rinkėjams pasinaudoti šia teise ir atšaukti Valentiną Mazuronį iš Seimo nario, o tuo pačiu ir iš ministro pareigų. O jei ministras abejoja rinkėjų valia – tegul pasitikrina savo politinius reitingus Žemaitijoje.“

Pareiškimo autoriai tvirtina remiantys Lietuvos geologijos tarnybos direktorių Juozą Mockevičių ir kviečia atsiimti savo atsistatydinimo pareiškimą bei tęsti visuomenei naudingą darbą: „Už J.Mockevičiaus parodytą pasitikėjimą piliečiais Kvėdarnos konferencijos metu, mes atsakome tokiu pačiu pasitikėjimu ir palaikymu.“

* * *

Tiesos.lt redakcija prisideda prie Žemaitijos bendruomenių raginimo raštu padėkoti Juozui Mockevičiui už jo tvirtą apsisprendimą atstovauti savo šalies žmonių interesams ir kviečia siųsti palaikymo bei padėkos žinutes el. pašto adresu juozas.mockevicius@lgt.lt.

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top