NEBE Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Būna vietos šunims pririšti. O kur dėti vyrus, kol jų atvežtos piktos moteriškikės ieško jiems dovanų ar duodasi kaip išprotėję po batų krautuves ir skudurynus? Fain būtų aniems įtaisius sūpynes ar kokius šokinėjimo namelius – būtų liekni ir smalsūs įgnybti toms į papilves, kai namo parsiveža.

Na, bet čia mes ne apie keksus ir seksus, o apie Lietuvą, aišku. Ir ekonomiką, kuri turi būti žaliai ekonomiška. Matėt paveiksliuką apie Amerikos skolą, kur šimtinių banknotų kalnas aukštesnis už popieriaus pjaustymo peiliukų pagalba sugriautus WTO bokštus-dvynius? Tai žinokit, dabar rezervistai tuščius dolerius varo titanikais.

Visi tik džiaugiasi, kad pinigų pakanka ir bus gerai, net prie kaimo pardės žmogeliui su pirmosios bangos kauke aišku – bus krizė. O kam neaišku, paklauskit Nerijaus Mačiulio – jis viską žino apie tai, kas jau atsitiko, nubėgs dar 200 km ir vėl paaiškins. Visi mūsų ekonomistai nuo studento iki prezidento gudriai paaiškina, kas buvo vakar.

Šokinėjimo namelių ir vietų vyrams pririšti lygios galimybės dar neįrengė. Kol jūsų gyvenimo pati sugrįš iš batų matavimosi ir nepirkimo šou (Fu, kokie netikę, ar neturit tokių, tik kitokių?), dar neseniai būtumėte galėję prigulti su mobiliaku kavinėje. Pasiimti alaus, kol neuždraudė, pasibaigusio termino aliejuje keptos pasibaigusiu terminu duonos ir skaitinėt, ką čia parašau.

Padavėja prie baro ilgai klapsėtų kruvinais nagiukais kasos ekraniuką, rasotas bokalas šaldytų iki kaulo pirštus. Akies krašteliu matytumėt, kaip atšaukusi kvitą ir pasikėlusi „žiurstelį“ jūsų eurus įsigrūda į džinsų kišenę ir kad užpakaliukas tikrai neprastas. Žodžiu, gyvenimas tęstųsi net ir pasaulio perdurninimo ir perdalinimo epochoje.

Ir suprastumėt didžiąją tiesą, parašytą jai ant kaktos: Lietuva išgyveno ir išgyvens kokį tik nori karantiną ir konservatorių antplūdį. Išeis Veryga, ateis vasara, tikriniai lietuviai išsidažę šoks pergalės šokį paraduose. Nesusipratėlius tėvus, neapykantos kalbėtojus, rasistus su mažais dikais ir kitokius antivakserius išgaudys zonderkomandos iš tatuiruotų savanorių. Tvarka ir teisingumas bus.

Viskas baigsis gerai, pamatysit. Bankrutavusius verslus už skolas perims stambūs žinduoliai, jų savininkus priims padavėjais. Žodžiu, alus vėl tūkstančiais nuostabių, ledinių adatėlių dilgins liežuvį ir gomurį. Dar pagyvensim, brangieji mano.

O prieš Dievą klauptis – tai ne lygis, išdidumas neleidžia. Lygis prieš netyčia nudėtą sulaikant ir besipriešinant prievartautoją, nusikaltėlį ir narkomaną. Mes ne vergai, vergai ne mes – į didvyrių žemę ateinanti drąsi Lietuva klaupiasi prieš svetimuosius ne iš baimės.

Ir net ne už pinigus, kaip mūsų, senių, karta. Dabar klaupiasi iš pasididžiavimo. Pasiduoda iš įsitikinimo, savo noru, kaifuojant. Štai kur gyvenimas – būsim laimingi! Ruoškit dukras, mokykit paklusnumo, egzotiškų kalbų ir papročių – prireiks šeimose. Viską išspręs atėję barbarai.

Reanimacijos palatos daviklių rodmenis online galima stebėti ČIA, ČIA, ČIA ir ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top