Nedori ar neišmanėliai: „Independence“, kainavusį 250 mln. JAV dolerių, 2024-aisiais įsigytume už 760 milijonų eurų?

Nedori ar neišmanėliai? Toks klausimas natūraliai kyla toliau gilinantis į projektus, už kuriuos buvo atsakingas Rokas Masiulis. Vienas iš jų – suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos nuoma ir galimybės jį įsigyti.

Per SGD terminalo laivo pasitikimo ceremonijos spaudos konferenciją prezidentė D. Grybauskaitė žurnalistams sakė, kad Lietuva gali pati ir jokiu būdu nekeliaklupsčiaus nei prieš Briuselį, nei prieš kitus – „Lietuva išdrįso padaryti pati, nelaukdama, kol Briuselis ar kas nors pasiūlys pinigų“, – sakė ji, tačiau kaip įžvalgi ekonomistė negalėjo nežinoti, kad labai greitai dėl tokio išdidumo atrodysime kaip kvailiai, kurie nepasinaudojo mums teikiamomis tiek ES, tiek bičiulystės su artimiausiais kaimynais galimybėmis.

Lenkija pasienyje su Vokietija terminalui statyti gavo apie 40 proc. ES paramos, pasinaudojo net keliomis programomis. Taip pat būta pasiūlymų rasti geriausią sprendimą drauge su Latvija ir Estija. Padėti siūlėsi ir Lietuvos verslas, kuris žadėjo negailėti investicijoms reikalingų lėšų. O Lietuvos vadybos ir politikos elitas nutarė priimti bene patį blogiausią ekonominiu požiūriu sprendimą – laivą-saugyklą nuomoti. Klaipėdos SGD terminalas pagal galią ir dydį yra pastatytas trims Baltijos šalims, tačiau mes terminalą turime išlaikyti vieni, nesutarti ir nepasiūlyti jokie instrumentai, kurie sumažintų Lietuvos kaštus.

Apibendrinant terminalo laivo nuomos ir išlaikymo aplinkybes, į akis labiausiai krenta šie faktai:

SGD laivo nuomos suma per dešimt metų sudarys apie 600 mln. eurų. Aišku, bus bandymų gintis sakant, jog šios sumos didžiąją dalį sudaro įgula, techninė priežiūra ir kt., bet, pagal mūsų turimus skaičius, už laivą (kaip daiktą) mes per 10 metų sumokėsime, apie 535 mln. eurų. Preliminariais paskaičiavimais, veiklos išlaidos, valdymo išlaidos bei įgulos nuomos kaštai sieks apie 65 mln eurų. Jei laivas būtų mūsų nuosavybė, mums tektų mokėti tik šią mažąją dalį.

„Oxford Institute for Energy Studies“ atliko SGD laivų statybos kaštų analizę ir rėmėsi sutartyse dėl laivo statybų pateiktais duomenimis. Šis institutas nurodo, kad laivo „Independence“ statyba kainavo 250 mln. JAV dolerių (šios dienos kursu išeina apie 231 mln. eurų). Tokią sumą sumokėjome per maždaug penkerius nuomos metus, tad, jei iš pat pradžių būtų buvęs priimtas sprendimas laivą pirkti, jį savo nuosavybėje būtume turėję jau apie 2019 metus.

Tačiau 2012 m. buvo priimti kitokie sprendimai. Pirkti laivą R. Masiulio pasirašytos sutarties „dėka“ galėsime tik 2024 m., pasibaigus nuomos sutarčiai. Jos anksčiau nutraukti praktiškai neįmanoma, nes sutarties nutraukimo mokestis siektų tiek, ar net daugiau, nei kainuotų laivo nuoma iki 2024 m.

Viskas taip pripainiota ne Lietuvos naudai, tad laivo pirkimas po nuomos sutarties pasibaigimo 2024 m. kainuos dar apie 160 milijonų eurų. Vadinasi, beveik 760 milijonų eurų (600 milijonų eurų už dešimtmetį trukusią nuomą ir 160 milijonų eurų laivo pirkimas) yra ta kaina, kurią būsime sumokėję, kai savo nuosavybėje 2024 m. turėsime SGD laivą – saugyklą. Ir tai ne vienintelis epizodas, rodantis ekonominį nuostolingumą, kurį šis neūkiškai sudarytas sandoris atnešė Lietuvai, bet apie tai – kitame epizode.

Sunku įsivaizduoti, kaip konservatoriai ir R. Masiulis SGD terminalo likimą būtų sprendę toliau, jei tik būtų buvę valdžioje. Nes jau jo įgyvendinimo pradžia buvo gaubiama paslapties šydu, politikai ir ypač elitas nutylėjo, jog 2011 m. rugsėjo 3 d., Roko Masiulio vadovaujama AB „Klaipėdos nafta“, kaip matome dokumentuose, neturėdama nei šalies Vyriausybės suteiktų įgaliojimų, nei įmonės akcininkų sprendimo, pradėjo įgyvendinti SGD terminalo projektą. Projekto įgyvendinimas pradėtas įteisinti tik prieš pat sutarties dėl nuomos pasirašymą ir tęstas netgi po jos. Toks sprendimas įteisinti tai, kas iš esmės de facto įvyko, kitose demokratinėse valstybėse jau būtų įvertintas ir pripažintas teisiškai ydingu.

Su šiuo epizodu dalinuosi „Oxford Institute for Energy Studies“ informacija apie tai, kiek kainuoja pastatyti laivą-saugyklą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Straipsnyje (matyt Ramūno Karbauskio) išryškinami svetimšalių naudai dirbantys Tautos bei Lietuvos priešai (aferistai).
_____________________________________________________________________________
(Štai dar viena afera)
2003 sausio 23, seime, valstiečių atamanas Ramūnas Karbauskis neprieštaravo (susilaikė balsuodamas) dėl konstitucijos 47 straipsnio keitimo. Tai yra nesipriešino bemaž didžiausios aferos įgyvendinimui pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams.
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Ramūnui Karbauskiui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos (su Lietuvos pilietybės panaikinimu).
*
Reikėtų atlikti žurnalistinį tyrimą bei paskelbti registrų centro duomenis – kiek svetimšalių aferistų žemgrobių yra dabar Lietuvoje.
***
Išvada: Lietuvoje vyksta aferistų tarpusavio kovos.

Kalasi

tarpusavyje kagebistai, o tokie tautai labai patinka – vėl juos rinks rudenį.

Užgavėnių - Išrišimo antradienio - mintys

Kokia šiandien būtų Lietuva, kiek mažesnė būtų buvusi emigracija, kiek sveikesnė moralinė ir net fizinė tautos būklė, didesnė valstybės politinė bei ekonominė galia, jei ne tokio pobūdžio ir tokio mąsto tautiečių, savo artimo paprastas apvogimas?! Skaudžiausiai suvokti, kad parazitavimas ant savo tautos kūno ir parsidavimas ciniškoms, svetimoms verslo grupuotėms buvo gerai įsisąmoninta veikla. Tai sunkinanti aplinkybė, akivaizdu, verta ne tik moralinio pasmerkimo. *********************************************************************** Jokia politinė santvarka negali ilgai tverti, jei joje neužtikrinamas teisingumas, kuris yra Vakarų civilizacijos ir teisės vienas kertinių akmenų. Vadinasi, būtinas nešališkas valstybės įbaudžiavinimo per tariamą jos išlaisvinimą tyrimas. Teisingumo deivės Dikės akys užrištos – į asmenis ji neatsižvelgia. Tik ar dar turime jos vertų Teisingumo vykdytojų, kurie būtų pajėgūs tiesiog atlikti savo pareigą? Gyvenimas yra neįtikėtinai… Skaityti daugiau »

Kis

tai jau nebe aferistu darbas,tai nusikaltimas pries valstybe,neveltui Skvernelis garsiai Lietuvai pasake,kad Landzbergio gauja yra antivalstybinis darinys.Niekas nei puse zodziu niekur nepriekaistavo ,be cirko su Skvenelio zmonos isidarbinimo,cirkas isvaziavo nusikalteliai paliko.O kaip su Gylio straipsniu(beje viska kas isvardinta me pirmas kartas,netikiu,kad insitucijoms nera zinoma?)Nekuklus klausimas.Kam dirba musu institucijos?Atsakymas retorinis nesivarginkite,tad esame iki ausu minkstoje vietoje.Kas spres neatideliojant sias problemas?????Ir ilgai tyles neabejingi Lietuvai ir jos Nepriklausomybei zmones,juk kvepia valstybes isdavyste su visomis is to ?

>Užgavėnių - Išrišimo antradienio - mintys

Gediminas Paplauskas Ramūno Karbauskio fb „sienoje“:
Na, čia nebūtų sudėtinga patikrinti,
jei turėtume įgalią Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).
Reikia tiek nedaug, tik patikrinti sąskaitas susijusių asmenų ir jų aplinkos.
Šiek tiek kruopštesnis tyrėjas, tikrai nemažai gero nuveiktų Lietuvai.

raselė

-gialbėkyt, ruūūūsai vėl puooola !

stasys

Didelio verslo savininkas o masto kaip Gariūnų ‚targašius‘ . Nėra ir nebūna teisingos kainos jei nematai perspektyvos to verslo ateičiai, sakytu žmogus kad nori įsiteikti achemai butu aišku . Lietuva į SGD investavo kur kas daugiau nei tos minimos sumos SGD laivui , krantinėje stovi pastatyta visa eilė tam reikalingos infrastruktūros įrengimu . Ir pastatyta rekordiniais tempais . Tuo metu kai vyko statybos duju kainos rinkose krito ir krito ženkliai , tai sumažino to terminalo planuota sugeneruoti nauda, bet tai nepavertė jo nuostolingu . Lietuva sukūrė ištisa pramonės šaka su darbo vietomis , mokamais mokesčiais ir dividendais valstybei, o va R.Karbauskis klausia ar apsimokėjo permokėti ? apsimokėjo , jei ne ta galimybė Lietuva ir po šiai dienai to terminalo nebūtu… Skaityti daugiau »

Kaip ir visada buvo aišku

Chebra uždirba iš dujų kainos, laivo nuomos ir uždirbs iš jo išpirkimo. Kas nuplaukia į ofšorą, nesvarbu, kokio ilgio keliuku, išplaukia kitais upeliais, kurių dalis vada pas chebrą. Kada nors paaiškės senelio ir žmogaus su šautuvu dukros „gudrybės”.

Kaip ir visada buvo aišku

Stasiui iš gretimo skyriaus pametėjo minčių.

Stabdyti aferą

Šita afera turi būti sustabdyta, sutartys turi būti panaikintos kaip korupcinės ir neteisėtos, o laivas turi būti valstybės vardu konfiskuotas. Visi aferos dalyviai turi būti išaiškinti, viešai įvardinti ir nuteisti, iš jų išieškant visus valstybės patirtus nuostolius. Grybauskaitė, Masiulis ir Kubilius pirmieji turi atsidurti belangėje.

adekvatumas

Brangiemslietuvosžmonėms tik tviskas kas brangeuse!

zadanija piarščikams

Reikia kuo skubiau suorganizuoti kokį nors skandaliuką ir nukreipti buratinų dėmesį nuo negražių kalbų apie Independencą.

Sarafan

Reikia vienur kitus pabarstyti koronovirusų ir greitai visiems rūpės tik kaip išgyventi. Tokiame voproso sprendime būtų vieni pliusai- visiems kritikams natūraliai numirus nuo koronoviruso, niekas neieškotų kaltų, o taip pat kilus pandemijai, būtų sparčiau pasistūmėta link tikslo- „Lietuva be lietuvių”.

Kubybylius

Ko jūs čia inksčiate? Matote, „piar nrangu”, „nėra pinigū”. Cha, jerunda!
Pinigų yra sočiai, galim dar tokius tris Independeco projetus prasukti-
reikia tik trečdaliu sumažinti pencijas prastuomenei ir pinigų bus navalom.
Vot, pencinykai, vot tie zarazos tai mums kainuoja. Dauk!
Greičiau jau įteisintume tą išganingąją Eutonaziją.

tiajsynė valstybybė

Venckienei- areštas, apykojė, užstatas ir visos kt. valstybės buldozerio dozės.
Todėl kad , uch Nusikaltėlė! Ne žmogus!
Independenco aferos sumanytojams ir įgyvendintojams- ordinai, medaliai, premijos, paaukštinimai ir valstybybinės pencijos.
Todėl, kad tai Žmoniū Partija.
O mūsų valstybybėje viskas juk vien dėl žmonių gerovės.

ah1

muilo rūšis kgbistai kgbistams kgbistiškai

manyčiau

tai tikra Lietuvos euronazija. Jos vykdytojai tulpanas, rocks, qbilius, šamonita…?

tegul idiotai susimeta

Būtų teisinga, kad nuostolius padengtų būtent tie buduliai kurie balsavo už Sarafaną.

Petriukas

Tiesiog stebina beraštis Karbauckis. Jam nupirkti laivą, tai tas pats kas nupirkti kg. saldainių.Jis nenori prisiminti kiek tuo metų rusai lupo už dujas, kad laivų statybos programa buvo užpildyta keliems metams į priekį. Gal ir norvegai čia pasinaudojo galimybę užsidirbti. Avinas Karbauckis neskaičiuoja kiek kainavo visa kranto įranga ir norvegų aptarnaujantis personalas. Išrauna kelis skaičius ir jais manipuliuoja. Kaip toks avinas galėjo baigti aukštąją mokyklą. Dėl pirkimo nuspręndė vyriausybė ir seimas. Ar galėjo pati Klaipėdos nafta nuspręsti dėl tokio pirkimo? Skardžius su Puteikiu net apsiseilioje dabar klykia. Patys sėdėjo seime, ir jie nuspręndė. Reikia tokius vyti iš seimo, jei nesugeba priimti sprendimų. Galu gale projektą turėjo aprobuoti Viešųjų pirkimų komisija. Dabar viska liejama at vykdytojų.

velnių advokatui

Petriuk, tu iš kurios advokatų kontoros? Iš tos kur režimą aptarnauja?
Tokių milijonus biudžeto eurikų susižeriančių kontorų yra ne viena.

 branKz

Geležinė barža už 760 000 000. Surūdys ir išmesim į metalo laužą. Kapeikas gausim. Rusiškas „biznis”.
Akivaizdu, jog už 760 000 000 galėjom tokį pat laivą pasidaryti iš aukso.
Auksas niekad nepinga.
Tik branKzta.

konservų garbei

Seimo rūmuose nuo seno Tata Landsbergis gyveno. Ir turėjo jis anūką — Riestanosį Gabrieliuką. Paikas buvo tas anūkas — Riestanosis Gabrieliukas: Nesurūgęs, nesustiręs, Bet… kur eina, ten ir girias: — Moku kalti… Moku malti… Užsakyti… Užkamšyti…  Suvaidinti… Apraminti… Perkalbėti… Nugesinti… Visą šalį, jei norėčiau, Apkerėti aš galėčiau! Kartą per rinkimų pūgą, Tata vedasi Anūką. O anūkas Gabrieliukas Rateliu su chebra sukas. Žiūri — važy sėdi ponas, Nuo LSDP raudonas, Ir į kailinius storiausius Storas ponas įsirausęs, Ir kelius, ir ilgas kojas Zebrų kailiais apsiklojęs. Šast anūkas Gabrieliukas Ir po zebrų kailiais brukas: Ponas šąla, Ponas bąla, Ponas dantimis kalena Ir nuo rankų Ligi kojų Ponas kaulan suragojo. — Na, matai,— anūkas girias, Ar, seneli, aš ne vyras: Moku kalti –… Skaityti daugiau »

brrr....

toks jausmas,kad broilerio chebra galutinai prašiks ateinančius rinkimus ir tada pajudės ledai teisėsaugoj už visus tuos jų ‘GERUS” darbelius vardan tos.Bus jums „brangūs Lietuvos žmonės ” iš balkonėlio,oi klius.

Rusai puola!!!

Jei išėjus ima lyti,
Rusas kaltas čia, brolyti!
Jei premjeras nupindėjęs,
kaltas rusas niekadėjas.
Jeigu dirbti nėra noro.
Kalti rusiški ofšorai.
Jei sulūžo vonios kranas,
Kaltas rusiškas Ivanas.
Jei alga kaip pas zulusą,
Paieškojęs rasi rusą.
Jeigu pensija-mažiausia,
Rusas kaltas kuo tikriausiai!
Ir už karštį. Ir už šaltį,
Tiktai rusą tenka barti.
Ponas Dievas kūrė rusą,
Kad gadintų mūsų tūsą.
Jei ne rusas, ne kaimynas.
Būtų Dašos sausas klynas.
Ir į kelnes ji nedėtų,
Tėviškėlė sužydėtų.

stasys

Teisingai rašo Petriukas , vyti tokius iš Seimo ..Na palaukit rupūžės , paimsim valdžia Seime į savo rankas.. pradedant skardžiumi ir baigiant Puteikio padėjėją janutiene siūsime praktikos atlikti plauti denio į ‘Nepriklausomybe’ ..su dantų šepetukais !!. R.Karbauskis dar jaunas turi laiko papildomai mokslus graužti .. ir pasitaisyti .Na ka žemdirbys išmano apie energetika ..? nupirkai rusiška salietra pridėjai priedu perpakavai į made in Lituania ir lapsi Lietuvos žemdirbiai ta rusiška jovalą .

Anūkas

Žinau! Žinau kaip užčiaupti piktus kritikus ir šmeižikus!
Kai rudenį laimėsiu rinkimus, tapęs Premjeru liepsiu Independencą nudažyti žydrai, o ant stiebo iškelsiu Vaivorykštės vėliavą.
Ot, tada tai tegul pabando kas nors kritikuoti-
moment kelsim bylas už huomuofobyjos ir niaapikantos kūrstymą!

la amour

štazis myli petriuką, štazis petriuką palaiko.
homikas homikui, tskant 🙂

NT brokeris

Už 760 mln.buvo galima nupirkti keletą negyvenamų salų. Arba Lietuvos dydžio sklypą Sacharoje.
Jau būtų atsipirkę, Lietuva būtų suklestėjusi.
Kaip?
Paprastai- turėdami negyvenamų salų tolimuose vandenynuose, arba teritoriją Sacharoje, būtume galėję ten išgabenti koncervus, ūsuotus bebrus ir kitus parazitus. Tose vietose visi kubybyliai, šmikinytės su sarafanu in corpore, galėtų turėti visišką independence globaliuose toliuose, kol juos suradę aborigenai suvalgytų su batais ir partbilietais vietoj garnyro.
O mes būtume laisvi nuo parazitų ir galėtume kurti Nepriklausomą Lietuvą.
Nieko nėra geriau už protingą NT investiciją.

musu likimas

Nuvarytus arklius nusauna.

marta

Turi atsakyti asmeniniu turtu.

likimui

Jūs ne arkliai.
Jūs asilai.
Mėgstate balsuoti, mėkite ir būti dulkinami.

Ramiros

Išmanėliai, netgi labai gudrūs lupikai. Va, kad nedorėliai, tai tikriau. Godūs, manau, be sąžinės bei padorumo, tik apie savo kišenius galvojantys, o Lietuvai ir mums visiems „runkeliams”, manau tik kenkiantys. Toks mano pastebėjimas. Jeigu klystu pataisykit mane argumentuotai ?

Tik vienas klausimas

Kada į teisiamųjų suolą atsises Grybauskaitė, Kubilius,Sekmokas.Tusciai rasineji, Karbauski.Cia reikia prokurorų darbo.

stasys

Va taip broliai lietuviai mus ir mulkina tie valstiečiai su R.Karbauskiu ..Prisiperka internete lankstinuku akcinių ‘ Viskas įskaičiuotą ‘ o po to žiu reikia komandos kuri būtu tinkamai paruošta kranelius sukioti , tuo pačiu ta brangu grožį reikia drausti ne Lietuviškose kompanijose tinkamai sumai , žiūrėk dar koks Skardžius pareikalaus audito naujai steigtai įmonei , na juk valstybė investavo milžiniškas lėšas su savo garantija. Ten irgi viskas turi atitikti aukštesnius nei lietuviški verslo apskaitos standartai , kas tau duos draudimą šimtamilijoninėms sumoms pasikliovus tik Stefutės (iš Klaipėdos) pat. Nr. .. ataskaitai ? Niekur neradau informacijos o kokie gi reikalavimai kvalifikacijos keliami darbuotojams ,… mus su Petriuku niekas ten nepriims darbuotis , dėk tu nors aukštąjį inžinerinį .. kam įdomus periferinis… Skaityti daugiau »

atsakymas vienam klausimui

Tu irgi tuščiai rašinėji. Prokurorai pradės dirbti kai bus pakeisti dirbančiais. Pakelk subinę ir eik protestuoti.

stasys

Pastaba : reiktu bent palaukti ir neskriausti R.Karbauskio ? va per sekančius rinkimus ateis į valdžia Seime konservatoriai su Soc. demais .. va tada nors pilvais Gedimino prospektu šliaužkite . 🙂

stasys

15min.lt/video/zasliuose-r-karbauskis-sulauke-klausimu-apie-pavogtus-pinigus-ir-nusauta-stumbre-176452

Raigerdas

Ale stebina mane ne tiek lietuviški pasipiktinimo pilni komentarai, bet kremlinių trolių interesas. Štai vienas, štai kitas:”Rusai puola!!! 2020-02-25 21:37″; raselė 2020-02-25 13:32 -gialbėkyt, ruūūūsai vėl puooola !” Anoniminiai kremliniai troliai nerimsta, nes jiems vaidenasi, kad Lietuvos žmonės pagaliau „atsibus”, sukils ir paprašys Rusijos „broliškos” pagalbos, kad nuversti tą „buržuazinę, fašistinę, nacionalistinę chuntą, skriaudžiančią paprastus žmones”. Jie vis įsivaizduoja, kad 1939 m. scenarijus pasikartos. Dabar dėl to pikto „stenėjimo” „rusai puola”(gal pas tą kremlinį trolį vidurių užkietėjimas?). Rusija negali nepulti. Nes, jeigu ji nepuls, tada ten įvyks revoliucija. Kas gali sukelti revoliuciją? Tik karininkai, todėl jiems reikia duoti „darbo”, tai yra ką nors pulti, o jeigu tu „prieš”, tai „esi tėvynės išdavikas” ir tokį laikyti galima tik už grotų. Taigi,… Skaityti daugiau »

KAS

kaltas, kad valstiečiai leidosi užblokuojami „žmonių partijos”? Ar per tiek laiko, būdami valdžioje, negalėjo susikurti kanalą, portalą ar ką tik nori,kad kalbėti tiesiogiai su žmonėmis? Ir kam finansuoti LRT,jeigu ten ” viena partija, viena tiesa”?

>>KAS

Tiesa kaip ant delno, bet… O kas palaikė tą „karabasą”, kolchozniką, Agnę(epitetų nevardinsiu, nes jų buvo daug)? Ar atsirado bent vienas straipsnelis, kad ir tame DELFI?
Tik tiek guodžia, kad mažai kas žiūri LRT. Net kaimuose žmonės jau atskiria kas yra kas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Jau 7 seimai yra antikonstituciniai, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime).
Visos seimo partijos turi būti išjungtos už (nusikalstamą) antikonstitucinę
veiklą.
_______________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 vasario 26

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top