(Ne)lengvi pašnekesiai E16 Apie žmonijos ateitį su filosofu Marium Markucku

Gediminas Reklaitis TV

Kodėl žmonėms tenka įvairūs išbandymai? Ar jų nemyli Dievas? Nesąmonė. Myli. Dėl to ir skiria tuos išbandymus. Marius Markuckas – rimtą išbandymą gavęs žmogus. Būdamas trejų metų susirgo sunkia liga, dėl kurios po kurio laiko nebegalėjo vaikščioti. Dabar jam 37-eri. Didžiąją dalį laiko jis leidžia vežimėliuose, bet tai netrukdo nei judėti, nei keliauti, nei mėgautis gyvenimu.

Marius sako, kad jau seniai savo ligą priima ne kaip negalią, o atvirkščiai – kaip įgalinimą.

Marius – filosofijos mokslų daktaras. Jo disertijos tema – transhumanizmas. Futuristika. Filosofija, kur judės ir žmogus, ir visa žmonija. Ar mus sunaikins dirbtinis intelektas, o homo sapiens trumpas (turint omenyje Žemės amžių) pasirodymas scenoje baigsis? Visaip gali būti, bet ateitis bus įdomi.

Daugiausia ir kalbėjomės apie ateitį. Ar Matricos Neo jau buvo transžmogus? Ar transžmogus bus viršesnis už Dievą? Ar jam vis dar reikės meilės? Ar jis atsisakys kančios, pagrindinio kūrybos varyklio, dėl hedonizmo rojaus?

Visa tai, ir ne tik, – šiame ilgame pokalbyje su jaunu filosofu. Ačiū Mariui ir ačiū Jums, kurie žiūrite.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2x2

žmonija bus sunaikinta pagal biblijinį projektą, jono apokalipsį, ugnimi. Atominių bombų mėtymu

blue yellow zov marinie

zmonija/koks slykstus zodis,kazkoks marmalas,marmalyne/ bus sunaikinta jos kvailumu.

stasys

tokiu metu filosofas man toks pat kaip tas duomenų-mokslininkas . Nenoriu įžeisti to žmogaus , Jis kada nors gautas žinias irgi aprobuos savo gyvenimu ir jas patobulins bet kol kas .. tai tik kalbos .

Kas su jumis darosi?

Kai tik kas pašneka apie trans tuoj stasy ir įsižeidi.

kaip atpažinti DI pojūčius

Smegenyse vyksta materialūs procesai, bet su jais siejasi pojūčiai, emocijos kurių buvimo, atsiradimo smegenyse negalime paaiškinti moksliškai. Moksliškai vertinant, subjektyvių pojūčių žmoguje (ar slieke) tarsi ir nėra. Žmogus būtų tarsi tas pats , jeigu prisilietęs karštą lygintuvą, atitrauktų ranka dėl materialios konstrukcijos ypatybių, nejausdamas skausmo, kaip mes jį jaučiame. O kaip su dirbtiniu intelektu? Kaip intelektas siesis su pojūčiais (emocijas atidėkime)? Ir kaip mes sužinosime, kad dirbtinis intelektas turi (ar neturi) subjektyvius pojūčius? Kitame žmoguje mes tiesiog pripažįstame, „jaučiame” jų buvimą , negalėdami betgi pasitikrinti moksliškai . Nei paties pojūčio buvimo, nei kaip jis kitame žmoguje atrodo

tai nuostabu

Natūralus žmogus pasirodo pajėgia sukurti dalykus kurių neįmanoma atskirti nuo dirbtinio intelekto kūrybos

Transformeris

Dievas sukūrė žmogų panašų į save,pagal savo paveikslą ir panašumą.Bet žmogus nepakluso Dievo įsakymui,nurodymams.Taip ir žmogus dabar kuria „kaip Dievas”savo kūrinį, dirbtinei mašinai įrašo savo programą(duoda dvasią), paleidžia į laisvę.Bet,kaip žmogus nepakluso Dievui ,taip ir mašina nepaklus žmogui.Tikriausiai bus dvi dirbtinio intelekto mašinų pusės,blogoji ir geroji.Geroji stos i savo kūrėjo žmogaus pusę ,o blogoji maištaus.Tada tikriausiai žmogaus sukurtoji mašina,dirbtinis protas,kaip savo žmogaus kūrėjo paveikslas ims kurti savo kitą dirbtinį kūrinį.Taip susikurs mašinų hierarchija.Pirminė mašina,robotas,dirbtinis intelektas „dievas”,antrinė mašina „žmogus” ir trečioji mašina,visų mašinų vaikas.Ar žmogus pradės panašėti į savo kūrinį dirbtinį protą,mašiną,ims į jį įsikūnyti,transgerizuosis,susisintetins?Panašu,kad taip.Juk Kristaus rankos ir kojos pervertos metalo,technologijų pagrindo.

didžiausia ateities problema

pasitikrinti ar dirbtinis intelektas turi pojūčius , nors paprasčiausius. Kad kitas žmogus, arba sliekas, turi pojūčius, mes prileidžiame intuityviai, pagal kito gyvo padaro elgesį, bet pasitikrinti tiesiogiai arba moksliškai, ką ir kaip jis jaučia, negalime

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top