Nepatenkintas naujovėmis teismų savivaldoje traukiasi Teisėjų vertinimo komisijos pirmininkas Alvydas Pikelis

BNS

Iš savo posto traukiasi Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Alvydas Pikelis, rašo „Lietuvos rytas“.

Pagrindinė A.Pikelio pasitraukimo iš komisijos priežastis – prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlyti ir įgyvendinti teismų sistemos pakeitimai.

„Motyvus išdėsčiau savo pareiškime. Atsistatydinu tikrai ne dėl įprastų tokiais atvejais “asmeninių priežasčių„. Dabar pasakysiu tik tiek: manęs netenkina ta padėtis, kurioje šiuo metu atsidūrė teismų savivalda. Ta padėtis labai bloga – gerokai blogesnė nei, pavyzdžiui, prieš 10 arba 15 metų. Teismų sistema dabar yra labai suvaržyta“, – sakė A.Pikelis

Jo vadovaujama komisija vertina teisėjų kvalifikaciją ir kompetenciją. Teismų savivaldos institucijos prezidentui pateikia pretendentų į įvairias pareigas sąrašus, kurie sudaromi iš geriausiai įvertintų teisėjų.

Ankstesni šalies vadovai paprastai atsižvelgdavo į minėtus sąrašus. Tačiau D.Grybauskaitė iš karto sulaužė šią tradiciją. Skirdama asmenis į vienas ar kitas pareigas šalies vadovė dažniausiai pasirenka ne teisėjų vertinimo komisijos geriausiai ir aukščiausiai įvertintus pretendentus, o kandidatus iš sąrašų vidurio ar kone paskutinių vietų.

Atsistatydinimo pareiškimą A.Pikelis parašė jau senokai. Bet Teisėjų taryba, kuriai vadovauja LAT pirmininkas Gintaras Kryževičius, šio prašymo dar nesvarstė.

G.Kryževičius „Lietuvos rytui“ sakė, kad A.Pikelio pasitraukimas nesusijęs su politika.

„Jis man seniai aiškino, kad jau pavargo ir išsisėmė, o mes tiesiog buvome jo paprašę dar padirbėti apie mėnesį“, – tvirtino G.Kryževičius.

Šaltinis: 15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top