Nepriklausomybės kryžkelės aptartos Lietuvos Sąrašo diskusijoje

Kovo 11-osios išvakarėse, kovo 10-osios vakarą, Lietuvos Sąrašas pakvietė kultūros žmones ir politikus aptarti mūsų valstybės būklę Rusijos grėsmės akivaizdoje.

Diskusijoje dalyvavę Seimo nariai Naglis Puteikis, Povilas Urbšys ir Vitalijus Gailius teigė, kad Lietuvos valstybės gynybinės galios šiandien yra sunykusios. Pasak Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko V. Gailiaus, Valstybės saugumo departamentas, jo vadovams stokojant kompetencijos ir sąžiningumo, nėra pajėgus imtis prevencinių priemonių ir užtikrinti šalies saugumo. Rimtas įspėjimas visuomenei turėjo būti baltarusių disidento Alesio Beliackio istorija: Lietuvoje VSD nesugebėjo apsaugoti garsaus žmogaus teisių gynėjo nuo Baltarusijos režimo. Tad ar gali būti saugūs Lietuvos piliečiai.

Naglis Puteikis atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais buvo silpninama Lietuvos kariuomenė: prezidentei vadovaujant karinėms pajėgoms, o socialdemokratams ir konservatoriams – Krašto apsaugos ministerijai, atsisakyta šauktinių, sumažintas finansavimas, nesirūpinta rezervo parengtimi. Padidėjo Rusijos specialiųjų tarnybų įtaka mūsų valdžios pareigūnams, valstybės saugumo struktūroms. N. Puteikio nuomone, valstybės saugumu šiandien būtina susirūpinti pačiai visuomenei – piliečiai turi reikalauti, kad valdžia daugiau neslapukautų, nesielgtų taip, kaip 1940 metais, bet atsakytų aiškiai, kaip agresijos atveju valstybę ginsime.

Povilas Urbšys siūlė orientuotis į ilgalaikę perspektyvą. Dabar ryšys tarp visuomenės ir valdžios esąs nutrūkęs. Esant silpnai pilietinei visuomenei, menkam visuomenės tautiškumui, valstybė nebūsianti saugi. Tautos ir valstybės galios priklausančios nuo savivaldos. Todėl piliečių judėjimai ir organizacijos turėtų siekti įgyti valdžią vietose.

Diskusijoje taip pat buvo kelta Lietuvos karinių pajėgų ir saugumo struktūrų audito būtinybė. Išsakyta mintis, kad Lietuvos visuomenė negali šiandien susitaikyti su 1940 metais ją ištikusia padėtimi, kad ji privalo reikalauti iš politikų patikimos informacijos apie valstybės saugumo būklę ir konkrečių valstybės gynimo planų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Generalisimus-ienei Juknevičienei apkaltą

ir iš seimo. Būdama generalisimus-iene nieko nepadarė dėl Lietuvos apsaugos, o postringauja pasipūtusi kaip perekšlė.

Įdomu,kaip mūsų saugumas

bendradarbiauja su Rusijos saugumu.Ar tai patikima?Ir kas pirmieji pereitų į rusų pusę?

Tomas

Diskusijos išvada teisinga – jaučiamės kaip 1940 m., visuomenė neinformuota ir neparengta valstybės gynybai. Jei kas, Grybauskaitė, Juknevičienė, generolai bėgtų į Briuselį ar Vašingtoną, studentai ir mokytojai vėl į mišką.

vasia

tokiu diskusiju reikia lrt (kaip oro)

gudi giria

puteikis diskutuoja su gailium ten liberalu saika puteikis kaune labai gyre anglijos liberalus pudrino prota kaunieciam su tuo puteikiu,ta pati mergele,tik kita suknele liudnas idomumas,ar dedule su savo sukciais sumaus tauta,ar ne

Tamsus miškas gudžiai giriai

Jei meldžiatės Grybauskaitei, Valiui ir Grinai, taip ir sakykite. Jums skirtas Pūko interviu su ponia.

jaunieji

konservatoriai galimai gavo isakyma is partijos smeizti gerb.Puteiki,o garbinti Grybauskaite,kuri su konservatoriais praskolino Lietuva ir nuskriaude pensininkus,mano nuomone

Situacija

Primena 1940-uosius.Prireikus,”drąsuoliai”pabėgs,paliks už nuodėmes atkentėti žmones…Ponams kurstytojams – vagie,kepurė dega.Rėkia net apsiputoję,meluoja,
erzina,o kas jiems moka? Mus visus vadina Rusijos šnipais,bet konservai patys atvirai putinėja,agresyvėja,žodžių nevynioja į vatą.Komunistų šmėklos atvirai gąsdina Lietuvos žmones.

Kryžkelė

Štai šitose nepriklaisomybės kryžkelėse „atsakingai” padirbėjus korumpuotoms partijoms, neaišku kam tarnaujančiam vsd ir dėdulei su visa ponia, teliks pastatyti kryžių. Liudniausia, kad nebus kam, praeinant pro kryžių, nukelti kepurę .

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top