Neraminanti statistika: žemiau skurdo ribos gyvena beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų

Alfa.lt

Skurdo rizikos lygis 2015 m. šalyje siekė 22,2 proc., remdamasis pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Palyginti su 2014 m., jis padidėjo 3,1 procentinio punkto. 2015 m. apie 640 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau skurdo rizikos ribos.

Disponuojamąsias pajamas, mažesnes už skurdo rizikos ribą, mieste gavo 18,1 proc. gyventojų (penkiuose didžiuosiuose miestuose – 13,7 proc., kituose miestuose – 25,1 proc.), kaime – 30,6 proc. Palyginti su 2014 m., skurdo rizikos lygis mieste padidėjo 2,1 procentinio punkto (penkiuose didžiuosiuose miestuose padidėjo 1,5 procentinio punkto, kituose miestuose – 3,1 procentinio punkto), o kaime – 5,1 procentinio punkto.

Skurdo rizikos riba 2015 m. buvo 259 Eur per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 574 Eur – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus. Palyginti su 2014 m., dėl gyventojų disponuojamųjų pajamų didėjimo skurdo rizikos riba padidėjo 7,5 proc.

Skurdo rizikoje dažniausiai atsidūrė vaikai iki 18 metų amžiaus. Jų skurdo rizikos lygis 2015 m. sudarė 28,9 proc. ir, palyginti su 2014 m., padidėjo 5,4 procentinio punkto. 18–64 metų amžiaus asmenų skurdo rizikos lygis, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 1,9 procentinio punkto ir 2015 m. siekė 19,5 proc. Pajamų tyrimo laikotarpiu (2014 m.) socialinės apsaugos išlaidos šeimai ir vaikams padidėjo labai nedaug. Išaugęs darbo užmokestis ir sumažėjęs nedarbas nulėmė pajamų nelygybės didėjimą ir vaikų bei darbingo amžiaus asmenų skurdo rizikos lygio padidėjimą.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale Alfa.lt (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
statystas-spiacialystas

Uf, jofana, pagaliau suskaičevau.
Nu, žinot, i tep skaičiuoju, i tep skaičiuoju- bliamba, daugiau kaip pusė gaunasi.
Nu, tų, šitų varguolių, značit.
Provalas!
Ekcelencija tai davė zadaniją parodyt kad bliacha, gyvenymas giarėja!
Ką daryt? Blogi skaičiai bus, vsio- kirviu per galvą ir išsiųs šieno ravėt.
Nu tai mes nuvarėm i vė er ką ir pasiskolinom jû kompus biškeliui.
Nu blią,vot Vai-vai Gauckio kompai tai krūti- psdc, per keles valandas viską tvarkingai perskačevo ir skaičiukus perdarė į normalius.
Vsio pagal planą- statistika normali, tik ketvirtadalis skurdžių.
Vizdėlto inovacijos yra zjbis dalykas.
Pasiteisina, apsimoka!

Premterjer

Jau.
Sureagavom.
Sudarėm darbo grupę- skubiai ieškome investuotojų.
Atsiliepdami į brangiųlietuvosžmonių poreikius sieksim pritaukti bangladešo, somalio ir eritrėjos vietos prekybos tinklų investicijas ir gerąją patirtį.
Jeigu jau turim tiek skurdžių, negalim nereaguoti- svarbiausiažmogus!
Todėl sieksime, kad kuo greičiau Lietuvoje atsirastų itin pigių prekių pardavimo prekybos tinklų.
Džiugu jog ir lietuviškas verslas jautriai sureagavo.
Štai, pvz. UAB „MėsLita” – ši įmonė įsipareigojo padvigubinti produkcijos skirtos varguoliams gamybą.
Dar šį mėnesį bus pradėtos didžiulio naujo cecho kuriame bus gaminamos iš sumaltų kanopų daromos III-rūšies dešros. O iki rinkimų varguolius pasieks ir pirmoji produkcija.
Gyvenimas ir toliau tik gerės!

Dočys

Svarbiausias – žmogus. Svarbiausia – irgi žmogus,- moteris. Tai džiaugias Svarbiausias su Svarbiausia, kad komunistas Butkevičius juos žmonėmis pripažino.

s.m.

spėju, kad čia klaida : Turėtų būti
Na jeigu oficialioji statistika, seniausia pasaulyje profesija po… teigia, kad apie ketvirtadalis yra skurdžių (22 proc.), galima drąsiai teigti, kad tokių realiai jau yra gerokai per trečdalį.
Palyginimui, – „powerty treshhold” net Bulgarijoje yra ne 259, kaip LSSR, o 303,
ne klestinčioje Portugalijoje 489, durnių voliojančioje Graikijoje 620, kaimyninėje Lenkijoje 381, tautiečių pamėgtoje JK 853.
Vienžo, trys į krūvą sudėti skurdžiai brangūslietuvosžmonės netraukia išdidaus britų skurdžiaus, apsirengusio ir apsiavusio geriau už mūsų dažną inteligentą, anaiptol nesukūdusio nuo kruopų valgymo ir įkaitusio nuo trijų pintų alaus, o ne langų valiklio, vos ne šalia pub’o smagiai kvykaujančio „spend your change please”… Tipo atiduokite savo variokus varguoliui…

Labai sunku

žmonėms,kurie serga lėtinėmis ligomis,-cukralige,astma,sąnariais,-jie invalidumo negauna,o sunkių darbų dirbti negali…kaip gyventi vien vaistais?

maximavičius

Och, kaip sunku. Tikrai sunku apsiėdus.
Teko darytis operaciją- daktarai užmovė ant skrandžio guminį žiedą.
Dabar ėdu tik tiek kiek lenda- truputį omaro, griežinėlį ananaso, gabalėlį eršketo su ikrais ir viskas. Sotus!
Rekomenduoju visiems.
O ką, reikia pasiūlyti šią priemonę amžinai nepriėdantiems tautiečiams.
Kievienam ant skrandžio po valgymą ribojantį žiedą irvsio, neliks skurdžių ir badaijančių.
Bliacha mucha, zašibys idėja!
Reikia mūsų kasininkėms operacijas padaryti- galės dirbti be pietų pertraukėlės. Aišku, už procedūras iškaičiuosim iš algų.
Apie viską pagalvota!

kubyyylius

Po rinkimų dar užveršim ir kaklus- kad be reikalo neeikvotų deguonies, o tai per prasčiokus jau kvėpuoti darosi sunku, priviso parazitų kaip utėlių.

Lietuvoje gerai gyvena

Tik politikai teisesauginkai ,bankininkai,bandytai ir vagys!O visi sazinigi zemiau skurdo rybos!

Tarabilda

Kaip nusibodo tas stenėjimas. Jau iki beprotybės banalu vardyti, kas gerai, o kas blogai gyvena ir tas taškas sakinio gale. Jei blogai, tai kodėl niekas nieko nedaro? Kodėl neina į gatves ir to vagies nenučiumpa. Jų gi gal kokie 5 nuošimčiai – ne daugiau.
Rimčiau pažiūrėjus, Lietuvoje gyventi bloga yra visiems, kurie nėra kiaulės. Bet jei blogumas tik dėl to , kad negali nusipirkt paėst, tai būtų dar pusė bėdos. Bloga darosi matant tokią armiją nesuvokiančių ikižmonių, kurie bailūs ir į gatvę neišeis, kai rimti žmonės pasakys „gana”, laikas išeit.

buria-buria burionka

Mes ne kiaulės. Taip!
Me-e-e-es avinai.
Žmone-ė-ė-ės, ko jūs iš mūsų norite-e-e-e?

aišku

aišku,kad dar kažkiek kvėpuojam.kai nebėra ką prarasti,tai tada galima ir į gatves išeit, negėda pikete su plakačiuku parėkaut.dzin,ką pagalvos kaimynai,policinykai ir kuo pavadins Butkevičius su Lands-birgiu.

Dzeikas

Viena is skurdo priezasciu yra Lietuvoje veikianti neigiamoji atranka. Sakykim sovietai tremimais ir zudynemis kazkiek atfiltravo (i ana pasauli, is dalies i socialini dugna ir kriminala) drasensius ir ryztingesnius, nors tauta apybaile buvo ir iki tol: paskaitykite zeligovskininku memuarus: lenkai,kai neturedavo jegu persvaros stengdavosi ivelti lietuvius i durtuvu kautynes.Pavykus musis labai greit pasibaigdavo.Sutrikus vadovavimai lietuviai puldavo begti arba labai greit pasiduodavo. Tragedija tame,kad po 1991 rugpjucio 21d ta politika tik sustiprejo.Etaloninis pavyzdys 2006m supermarketo „Iki” kasininkiu bandymas streikuoti. Buvo paprasciausiai atleista streiko organizatore, o likusios panarinusios galva grizo i darba.Budrienes pavyzdzio neminesiu.Valdzia jeigu butu protiskai igali ir ziuretu nors pusamzi i ateiti (jie tiek neziuri.Valdzios personalijos tiek isgyvent nesitiki.Tipiska situacija kai valdzioj atsiduria mentalinis chamas) apgintu Budriene: ikaltu Uspaskichui ismoketi… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top